Tryb parkingowy w kamerach samochodowych

Tryb parkingowy w kamerach samochodowych

Kamery samochodowe małe urządzenia, które coraz więcej kierowców chętnie instaluje w swoich pojazdach, aby chronić siebie i swój pojazd przed następstwem ewentualnych zdarzeń drogowych. Zapewniają kierowcom pewność, że jeśli ulegną wypadkowi lub wezmą udział w kolizji na drodze, będą mieli szczegółowy zapis tego, co się wydarzyło. Informacje te mogą okazać się bezcenne w przypadku roszczeń ubezpieczeniowych, ponieważ dostarczają niepodważalnych dowodów na to, która strona jest winna. To tylko jedna z funkcji kamerki samochodowej. Wiele kamer wyposażonych jest w tryb parkingowy. Jak działa i dlaczego często jest potrzebny? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Kamera samochodowa – wielofunkcyjne urządzenie
  2. Czy kamera samochodowa nagrywa podczas postoju?
  3. Jak działa tryb parkingowy?
  4. Kiedy przydaje się tryb parkingowy?

Kamera samochodowa – wielofunkcyjne urządzenie

Kamery samochodowe stają się bardzo popularne zarówno wśród nowych, jak i doświadczonych kierowców. Kamera samochodowa to urządzenie, które rejestruje drogę i inne pojazdy otaczające Twój pojazd. Kamery samochodowe są szczególnie przydatne, jeśli bierzesz udział w wypadku, ponieważ mogą potwierdzić, która strona ponosi winę. Mogą również podać szczegółowe informacje o tym, co doprowadziło do wypadku. Dodatkowo kamerka samochodowa może się przydać, jeśli kiedykolwiek otrzymasz mandat za parkowanie, który uważasz za niesprawiedliwy. Jeśli chcesz zakwestionować go, możesz użyć nagrań z kamery samochodowej. To nie wszystko. Wiele kamer wyposażonych jest w GPS, system ADAS, który monitoruje otoczenie i komunikatem głosowym ostrzega kierowcę, system nagrywania poklatkowego, system monitorujący ciśnienie w oponach i tryb parkingowy. Ta ostatnia funkcja jest często wykorzystywana.

Czy kamera samochodowa nagrywa podczas postoju?

Większość  nowoczesnych modeli kamer wyposażonych jest w tryb parkingowy. Wszystkie kamery samochodowe 70mai poza kamerą  1S (Midrive D06) wyposażone są w tryb parkingowy. Dzięki niemu kamera w czasie, gdy pojazd jest zaparkowany, przechodzi w swego rodzaju stan hibernacji. W przypadku wykrycia wstrząsu lub drgań kamera uruchamia się i rejestruje obraz z otoczenia auta. Taki model działania pomaga zaoszczędzić energię i minimalizuje niepotrzebny czas nagrywania.

Jak działa tryb parkingowy?

Tryb parkingowy to jedna z funkcji kamery samochodowej. System działa dzięki wbudowanemu czujnikowi wstrząsów. Po wykryciu drgań jest nagrywane wideo o długości 1 minuty. Po wyłączeniu zapłonu (zgaszeniu) silnika, kamera przechodzi w tryb parkingowy. Podczas wykrycia wstrząsu poprzez wbudowany czujnik G-sensor rejestrowane jest wideo z mającego miejsce zdarzenia.

Kiedy przydaje się tryb parkingowy?

Tryb przydaje się w wielu przypadkach. Wykorzystasz go między innymi jeśli:

  • ktoś uderzy w twój samochód drzwiami innego samochodu
  • inny pojazd uderzy w Twój, a kierowca ucieknie z miejsca zdarzenia
  • ktoś będzie próbował włamać się lub zniszczyć Twoje auto

Zakup kamery samochodowej z trybem parkowania to opcja, którą powinieneś rozważyć. Uchroni Cię on przed wieloma dodatkowymi kosztami i oszczędzi wielu nerwów.