Sposoby montażu kamery samochodowej

Kamera samochodowa to niezwykle popularne urządzenie wśród kierowców. Jej zadaniem jest przede wszystkim rejestracja drogi, którą aktualnie się poruszamy. Może być pomocna zwłaszcza w przypadku różnego rodzaju kolizji i niebezpiecznych sytuacji, które można spotkać na drodze. Jakie są popularne sposoby montażu kamerki i który z nich będzie najbardziej skuteczny? Sprawdź!

  1. Mocowanie na przyssawkę
  2. Mocowanie na taśmę
  3. Który sposób montażu kamery wybrać?

Mocowanie na przyssawkę

Rodzaj uchwytu kamerki samochodowej ma ogromne znaczenie, gdyż wpływa na komfort użytkowania i odpowiada za stabilność obrazu. Jedną z popularnych metod mocowania kamerki jest mocowanie na przyssawkę. Główną zaletą jest łatwy i szybki montaż oraz demontaż urządzenia. Takie rozwiązanie daje pełną swobodę użytkowania. Dodatkowo, przyssawka nie pozostawia trudnych do usunięcia plam z szyby samochodu. Uchwyty przyssawkowe cechują się stabilnością mocowania, gdyż absorbują drgania występujące podczas jazdy. To rozwiązanie zapewnia solidne trzymanie się kamerki na szybie, dzięki czemu ryzyko, że odczepi się na przykład podczas gwałtownego hamowania jest bardzo niskie. Należy jednak pamiętać, że tworzywo, z którego wykonana jest przyssawka może się minimalnie odkształcać na przykład na skutek zmiennych temperatur panujących na zewnątrz. Może to wpłynąć na stabilność mocowania kamery i warto mieć to na uwadze.

Mocowanie za pomocą naklejki elektrostatycznej

Mocowanie za pomocą naklejki elektrostatycznej jest niezwykle skuteczną metodą stosowaną w kamerkach samochodowych. Naklejka jest wykonana z naładowanej elektrostatycznie folii polipropylenowej, która samoczynnie przyczepia się do różnych powierzchni, w tym szyby samochodu. Odpowiednio przeprowadzona procedura montażu zapewni nam trwałe i solidne mocowanie. W pierwszej kolejności przyklejamy przezroczystą naklejkę elektrostatyczną, a dopiero do niej mocujemy wideorejestrator za pomocą taśmy dwustronnej. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możemy wielokrotnie zmieniać miejsce położenia kamery, a naklejka nie straci swoich właściwości. Ponadto, kamera zajmuje mniej miejsca niż w przypadku montażu za pomocą przyssawki.

Który sposób montażu kamery wybrać?

Zarówno mocowanie kamerki na przyssawkę, jak i za pomocą naklejki elektrostatycznej możemy zaliczyć do trwałych i skutecznych rozwiązań. Sposób montażu warto uwzględnić podczas decyzji o zakupie wideorejestratora, gdyż uchwyt otrzymamy w zestawie z urządzeniem. Uchwyt na przyssawkę to rozwiązanie, które sprawdzi się dla osób początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia w prowadzeniu pojazdu wraz z kamerą znajdującą się na przedniej szybie. Świetnie sprawdzi się także dla kierowców, którzy chcą korzystać z jednej kamery w różnych samochodach. Drugie rozwiązanie, czyli naklejka elektrostatyczna sprawdzi się dla osób, którym zależy na stabilnym obrazie, łatwym demontażu oraz mocowaniu, które zajmie zdecydowanie mniej przestrzeni nad kokpitem.

Szukasz więcej informacji o montażu kamer samochodowych? Sprawdź artykuł „Jak zamontować kamerę samochodową?”