Jaką częstotliwość ustawić w kamerze samochodowej?

Kamera samochodowa to małe, zamontowane na przedniej lub tylnej szybie urządzenie, które rejestruje wszystko z przodu lub z tyłu auta. Może być niezależnym świadkiem kierowcy, gdy bierze udział w wypadku, jednocześnie oszczędzając pieniądze na jego ubezpieczeniu. Większość kamer samochodowych posiada również tryb parkowania, który może rejestrować incydenty i działać jako środek odstraszający przed kradzieżą i uszkodzeniem, gdy jesteś z dala od pojazd. Nowoczesne kamery również świetnie nagrywają nocą. Jakość nagrania zależy między innymi od ustawionej częstotliwości. Sprawdź w naszym artykule, jaka częstotliwość powinna być ustawiona w Twojej kamerze!

Spis treści:

  1. Jak działa kamera samochodowa
  2. Dlaczego powinieneś kupić kamerę samochodową?
  3. Czy kamery samochodowe nagrywają w nocy?
  4. 50 czy 60 Hz?

Jak działa kamera samochodowa?

Kamera samochodowa jest zamontowana na przedniej szybie i rejestruje drogę podczas jazdy. Jest zasilany przez kabel zapalniczki lub może być podłączona na stałe do skrzynki bezpieczników. Kamera samochodowa rozpoczyna nagrywanie automatycznie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Nagrywa w ciągłej pętli, a każdy plik jest nagrywany w krótkim odcinku na karcie micro SD. Ważne momenty można zapisać na stałe i później wykorzystać.

Dlaczego powinieneś kupić kamerę samochodową?

Kamera w aucie może przynieść wiele korzyści swoim użytkownikom. Dzięki kamerze samochodowej:

  • Zarejestrujesz całą swoją podróż
  • Szybciej rozwiążesz incydenty drogowe
  • Zmniejszysz agresje na drodze
  • Zapewni bezpieczeństwo sobie i podróżujących z Tobą
  • Ochronisz pojazd podczas parkowania

Czy kamery samochodowe nagrywają w nocy?

Wszystkie kamery samochodowe nagrywają w nocy, ale ponieważ poziom światła spada, niektóre technologie, takie jak WDR i HDR naprawdę pomagają uzyskać znacznie lepszą klarowność widzenia w nocy. Jeśli dużo jeździsz w nocy, zalecamy przyjrzenie się kamerom samochodowym, które są wyposażone w najnowsze czujniki zapewniające doskonałe widzenie w nocy i lepszą jakość obrazu. Jednak to nie wszystko. Aby kamera dobrze nagrywała nocą, trzeba ustawić odpowiednią częstotliwość. Związane jest to z elektrycznością. W kamerach możemy wybrać dwie wartości: 50 lub 60 Hz

50 czy 60 Hz?

W Polsce i państwach europejskich prąd w sieci energetycznej ma napięcie 230 V i częstotliwość 50 Hz. I taką właśnie częstotliwość powinniśmy ustawić w kamerze samochodowej. W ciągu dnia  częstotliwość nie ma znaczenia dla jakości nagrywania. Problem pojawia się nocą. Jeżeli w kamerze ustawiona jest zła częstotliwość, wpłynie to na jakość nagrania. Jeżeli kamera nagrywa obraz w obecności źródeł światła takich jak latarnie, to może pojawić się efekt migotania. Oprócz tego nie wpłynie to na działanie kamery. Nie zostanie ona uszkodzona. 60 Hz jest stosowane w pojedynczych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, Meksyk, Kanada, Brazylia etc. i to właśnie z myślą o nich wprowadzono taką opcję.