Nagrywanie w nocy – jak radzą sobie kamery samochodowe przy gorszym oświetleniu?

Chcesz kupić kamerę samochodową do swojego auta? Często podróżujesz nocą? Zastanawiasz się, jak radzą sobie kamery samochodowe przy gorszym oświetleniu. Dobrze trafiłeś. Wyjaśniamy i podpowiadamy jak wybrać kamerę, która spisze się zarówno w ciągu dnia, jak i nocą.

 

Spis treści:

  1. Nagrywanie w nocy – jak radzą sobie kamery samochodowe przy gorszym oświetleniu?
  2. Technologia WDR
  3. Czy kamery z technologią WDR są drogie?

Kamery samochodowe a nagrywanie w nocy przy gorszym oświetleniu

Szukając kamery do auta jedną z funkcji na jaką powinieneś zwrócić uwagę, to taka jak kamera radzi sobie przy gorszym oświetleniu. Od podwójnych obiektywów, przez szerokie kąty widzenia, czujnik przeciążenia po lokalizacje GPS – na rynku dostępnych jest obecnie wiele kamer samochodowych.

Wykorzystując technologie takie jak HDR i WDR, dzisiejsze nowoczesne kamery samochodowe ułatwiają pracę w nocy, automatycznie dostosowując warunki oświetlenia i ekspozycję, aby uchwycić tę samą jakość materiału filmowego w ciągu dnia przy optymalnym oświetleniu, co przy słabym oświetleniu.

Bez względu na to, jakich dokładnych rodzajów kamer samochodowych poszukujesz, czy w konkretnym przedziale cenowym, istnieje kryterium, dzięki któremu uzyskasz z nich dokładnie taką jakość obrazu, jaką potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy jedziesz w środku dnia, podczas nagłej, ciemnej burzy lub w nocy. Sprawdź kamery samochodowe od sprawdzonego dostawcy, które poradzą sobie w każdych warunkach.

Większość kamer samochodowych na rynku, w tym najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się kamery samochodowe, nie są produkowane przez marki, które są dobrze rozpoznawalne. To sprawia, że znalezienie idealnej kamery samochodowej jest nieco trudniejsze. Musisz zwracać uwagę na funkcje kamery, aby wybrać tę najlepszą. Jedną z nich istotną przy pracy przy słabym oświetleniu jest technologia WDR.

Technologia WDR

Technologia WDR lub technologia Wide Dynamic Range zapewnia dzisiejszym, nowoczesnym kamerom samochodowym optymalną rejestrację obrazu również przy gorszym oświetleniu.

Dzięki technologii WDR kamera będzie w stanie dostosować się automatycznie w różnych warunkach oświetleniowych, dzięki czemu uzyskasz ten sam świetny obraz z niej zarówno w środku dnia, jak i w środku nocy.

Kolejną zaletą technologii WDR jest to, że pomaga ona niwelować odblaski i zakłócenia oświetlenia spowodowane przez reflektory na drodze, dzięki czemu nigdy nie musisz się martwić, że oświetlenie przeszkodzi w uchwyceniu tego, co chcesz zarejestrować.

Czy kamery z technologią WDR są drogie?

Możesz znaleźć kamery wszystkich typów i we wszystkich przedziałach cenowych z technologią WDR. Niezależnie od tego, czy chcesz podstawowy model, czy coś z wyższej półki, to nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniego sprzętu.

Wiele nawet tanich kamer samochodowych oprócz technologii WDR ma również inne przydatne funkcje jak: szerokokątny obiektyw, czujnik przeciążenia, który blokuje materiał w przypadku wykrycia kolizji, inteligentne nagrywanie, które rozpoczyna się, gdy kamera wykryje ruch, oraz łatwy montaż.