Czy kamera tylna może służyć jako kamera cofania?

  1. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tylnej kamery samochodowej?
  2. Czy kamera tylna może służyć jako kamera cofania?
  3. Na co zwrócić uwagę wybierając tylną kamerę?

Montowanie kamery samochodowej w pojeździe stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Wielu kierowców decyduje się na takie rozwiązanie ze względów bezpieczeństwa oraz chęci posiadania materiału z ewentualnego zdarzenia drogowego. Oprócz kamery przedniej, która nagrywa to, co dzieje się przed autem, używane są również tylne wideorejestratory, które umożliwiają widok za pojazdem.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup tylnej kamery samochodowej?

Posiadanie tylnej kamery samochodowej to przede wszystkim pewność, że w razie nieoczekiwanego zdarzenia na drodze wszystko zostanie zarejestrowane. To również możliwość wykorzystania takiego nagrania jako obiektywnego dowodu na przebieg zdarzeń i pomoc w ustaleniu winnego. Poza funkcjami nagrywania tylna kamera samochodowa może być bardzo pomocna podczas parkowania lub wykonywania skomplikowanych manewrów tyłem. Takie rozwiązanie daje poczucie bezpieczeństwa i ułatwia poruszanie się pojazdem.

Czy kamera tylna może służyć jako kamera cofania?

Odpowiedź na pytanie, czy kamera tylna może służyć jako kamera cofania, brzmi „to zależy”. Od czego? Oczywiście od wyboru odpowiedniego sprzętu. Jeśli kierowcy zależy na tym, aby taka kamera pełniła również dodatkową funkcję, powinien zdecydować się na urządzenie, które jest do tego przystosowane. Nie każdy wideorejestrator ma możliwość przekazania rzeczywistego obrazu z tyłu pojazdu bezpośrednio do kierowcy. Dlatego, decydując się na zakup takiej kamery i chcąc uniknąć rozczarowania, warto zapoznać się z jej funkcjami i wybrać odpowiedni model. Na naszej stronie dostępne są tylne rejestratory RC04 i RC05, które mogą służyć jako kamery cofania, ale jedynie w zestawieniu z kamerą w lusterku 70mai Dash Cam Wide (Midrive D07). Oba te produkty posiadają dodatkowe przewody, które umożliwiają podłączenie się pod światło cofania. Takie rozwiązanie sprawia, że w momencie włączenia biegu wstecznego, kierowca automatycznie zobaczy widok z tylnej kamery.

Na co zwrócić uwagę wybierając tylną kamerę?

Jeżeli już wiemy, że dana kamera tylna może służy jako kamera cofania, to ważnym kryterium wyboru powinna być jej jakość. Warto wybrać produkt, który umożliwi przekaz niezakłóconego obrazu nawet podczas deszczu lub innych niesprzyjających warunków pogodowych. Istotne jest również to, aby kamera była wodoodporna i wykonana z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu posłuży kierowcy przez długi czas. Dodatkowym atutem powinno być posiadanie szerokokątnego obiektywu oraz redukcja oślepiających nocą świateł.