Sterowanie głosem w kamerach samochodowych

  1. Sterowanie głosem w kamerach samochodowych – jaki model wybrać?
  2. Język sterowania głosem w wideorejestratorach
  3. Jak skutecznie sterować kamerą samochodową za pomocą głosu?

Obecnie na rynku wybór kamer samochodowych jest bardzo szeroki. To produkt, po który niezwykle chętnie sięgają kierowcy, którzy mają na względzie swoje bezpieczeństwo. Technologia pozwala stale ulepszać i rozwijać te urządzenia, dzięki czemu nabywcy mogą dopasować model rejestratora do swoich potrzeb i oczekiwań.

Sterowanie głosem w kamerach samochodowych – jaki model wybrać?

Wideorejestratory pomimo swoich niewielkich rozmiarów potrafią zaoferować naprawdę wiele różnych funkcji i udogodnień. Zdecydowanie ogromnym wsparciem dla kierowców jest sterowanie głosem w kamerach samochodowych. Posiadanie takiej funkcji ułatwia korzystanie z urządzenia i pozwala skupić się na jeździe. Dostępne w naszym sklepie modele 70mai M500 i 1S (Midrive D06) posiadają opcję sterowania głosem w języku angielskim. Rozpoznawane przez kamerę komendy wyszczególnione są w instrukcji obsługi urządzenia. Decydując się na zakup kamery, warto zwrócić uwagę, czy dany model pozwala na sterowanie za pomocą głosu. Obecnie w pozostałych modelach, oprócz tych wyżej wymienionych, nie jest dostępna aktualizacja, umożliwiająca obsługę komend głosowych.

Język sterowania głosem w wideorejestratorach

W dostępnych modelach 70mai obsługujących sterowanie głosem możliwe jest używanie wyłącznie języka angielskiego. Jednak wypowiadanie komend w innym języku niż polski, nie powinno sprawić użytkownikom większych problemów. Wszystkie hasła, których można użyć, a niosą ze sobą konkretne działanie, opisane są w instrukcji obsługi. W razie potrzeby można łatwo sprawdzić, jak nazywa się czynność, którą ma wykonać urządzenie. Ponadto, są to sformułowania bardzo popularne i często używane, na przykład w publikowanych materiałach w internecie. Nawet osoby, które nie znają zbyt dobrze języka angielskiego, z całą pewnością w prosty sposób zapamiętają kluczowe komendy, przeznaczone do sterowania urządzeniem.

Jak skutecznie sterować kamerą samochodową za pomocą głosu?

Dzięki opcji obsługi wideorejestratora za pomocą głosu można wykonać zdjęcie, rozpocząć nagranie awaryjne, włączyć lub wyłączyć hotspot Wi-Fi i zdecydować, czy film ma zawierać dźwięk. Przede wszystkim, skuteczne sterowanie głosem w kamerach samochodowych powinno uwzględniać warunki, w jakich znajduje się kierowca lub osoba, która chcę wykonać jakieś działanie. Oznacza to, że na poprawne zrozumienie komunikatu przez urządzenie będzie miał wpływ hałas w aucie, głośna muzyka, czy odgłosy docierające z zewnątrz. Dlatego ważne jest, aby komendy wypowiadać głośno i wyraźnie.