Rodzaj karty pamięci w kamerze samochodowej

Z roku na rok, coraz więcej kierowców przekonuje się do zakupu wideorejestratora samochodowego. Nie ma jednak co się dziwić, ponieważ materiały zapisane w kamerce samochodowej w realny sposób zabezpieczają interesy kierowcy, stanowiąc nierzadko dowód w przypadku zdarzenia drogowego. Aby jednak móc zapisywać wszystkie materiały z podroży dla nas istotne, trzeba zakupić odpowiednią kartę pamięci.

Jakie rodzaje kart pamięci można wyróżnić według pojemności?

Karta pamięci to niezbędny element każdego przenośnego rejestratora obrazu. Bez tego małego źródła pamięci nie można zapisywać materiałów pochodzących z aparatów fotograficznych czy kamer cyfrowych. Zewnętrzne źródło pamięci powinno być integralną częścią każdego wideorejestratora samochodowego. Na rynku producentów kamer samochodowych coraz więcej modeli ma wbudowane karty pamięci – często nie mają one jednak dużej pojemności. Lepiej kupić dobrą kartę pamięci, aby zapisywać filmy z tras bez ograniczeń. Najlepiej, aby nośnik pamięci był kompatybilny z kamerką samochodową. Spośród wielu propozycji technologicznych, warto zwrócić uwagę na karty SD, SDHC, microSD I SDXC. Karta SD mają pojemność do 2 GB, tak więc istnieje ryzyko, że materiały zostaną nadpisane, co generuje dużą rotację filmów (brak możliwości przechowywania sentymentalnych danych). Nieco większą pojemność, bo 4 GB oferują karty SDHC. Najczęściej jednak właściciele wideorejestratorów samochodowych wybierają karty pamięci bazujące na technologii microSD o pojemności 32 GB oraz SDXC, mogące pomieścić dane łącznie o wadze nawet kilkuset GB.

Jakie rodzaje kart pamięci można wyróżnić według szybkości transferu?

Karty można podzielić również według prędkości transferu. Taki podział będzie z pewnością interesował osoby, które chcą szybko zapisać filmy i je przeglądać, nie tracąc czasu na przetwarzanie informacji przez urządzenie. Biorąc pod uwagę takie kryterium, można wyróżnić klasę 2 (prędkość 2 MB/s), klasę 4 (prędkość 4 MB/s), klasę 6 (prędkość 6 MB/s), klasę 10 (prędkość 10 MB/s), klasa UHS-1/U1 (prędkość 10 MB/s) i klasę UHS-I/U3 o prędkości 30 MB/s. Jak widać, jest z czego wybierać, jednak najczęściej kierowcy decydują się na zakup karty o klasie 10, klasie UHS-I/U1 i klasie UHS-I/U3. Warto jednak pamiętać, że chociaż klasa karty jest wyraźnie zaznaczona, to warto dodatkowo spojrzeć na jej prędkości zapisu i odczytu. Tym samym, zakupując do wideorejestratora kartę pamięci microSD o klasie 10, inwestujemy w świetny sposób swoje pieniądze, które przełożą się na przyjemną obsługę kamery w aucie.

Jaka karta pamięci jest potrzebna do najpopularniejszych modeli?

Najpopularniejsze modele potrzebują przede wszystkim dobrej karty pamięci, która nie zwolni pracy sprzętu. Aby w pełni wykorzystać potencjał kamerki samochodowej i nie musieć się przejmować, czy materiał ze zdarzenia drogowego, aby na pewno się zapisał, najlepiej wybrać kartę microSD o pojemności 32 GB szybkim transferem danych UHS-I/U1. Zakup takiej karty pozwoli przetrzymywać swoje filmy z podróży o charakterze sentymentalnym i szybko kopiować materiały na inne nośniki danych. Posiadając popularny model kamery, nie warto szukać najtańszych wariantów. Kamera samochodowa powinna współgrać z kartą pamięci o dobrej jakości. Dlatego najlepiej wybierać produkty znanych producentów nośników danych tj. SanDisk czy Kingston.