Ranking kamer samochodowych 2022

Coraz więcej kierowców poruszających się po polskich drogach, decyduje się na zakup kamerki samochodowej. Trudno się temu dziwić. Zamontowany w aucie wideorejestrator może uchronić przed wysokim mandatem – na przykład po kolizji drogowej. Jak jednak wybrać najlepszą kamerę na rynku? W tym rankingu przedstawiamy trzy najlepsze produkty z tej kategorii.

Miejsce trzecie: 70mai M300 Dash Cam

Za wyborem tej kamery przemawia ogromna wszechstronność oraz masa przydatnych funkcji, które oferuje. To nie tylko nagrywanie w wysokiej jakości – rozdzielczość 1296p QHD– ale również doskonale wpasowuje się do wnętrza każdego samochodu, nadając mu jednocześnie charakteru. Świetna jakość wbudowanej soczewki powoduje, że kamera świetnie radzi sobie w każdych warunkach. Co ważne, 70mai M300 Dash Cam obejmuje swoim zasięgiem bardzo szeroki kąt – aż 140 stopni.

Kamera obsługiwana jest za pomocą specjalnej aplikacji, co znacznie ułatwia korzystanie z niej na co dzień. Dodatkowo posiada wbudowany systemy G-sensor oraz time-lapse, które wyłapują uderzenia oraz kolizje i obrazują je w formie klatkowego filmu – na przykład podczas postoju na parkingu.

Miejsce drugie: 70mai A800S 4K Dash Cam

To propozycja dla wymagających kierowców. 70mai A800S 4K Dash Cam oferuje nagrywanie materiałów video w jakości 4K – zarówno w dzień, jak w porach nocnych. Dodatkowo kamera samochodowa wyposażona została w wyświetlacz o przekątnej 3”, co ułatwia podgląd nagrywania. Kolejną ciekawą funkcją jest rejestracja GPS.

Co więcej, dzięki systemowi ADAS kamera ostrzega również w momencie, gdy samochód przekroczy linię pasu ruchu. Zamontowany czujnik G-sensor sprawia, że kamera włączy się w momencie uderzenia przez inny samochód. Pozwala to szybko zidentyfikować sprawcę, który uszkodził nasz pojazd na parkingu.

Miejsce pierwsze: 70mai A500S Dash Cam Pro Plus+

Absolutny hit sprzedażowy w kategorii kamerek samochodowych. Produkt dopasowany jest do wymagań współczesnych kierowców – posiada systemy GPS, ADAS i tryb parkingowy. Za wyborem A500S przemawia przede wszystkim wysoka jakość nagrywanego obrazu. Co ważne, nie mają przy tym znaczenia warunki pogodowe. Kamera świetnie radzi sobie zarówno w słoneczne letnie dni, jak i ciemne jesienne wieczory.

Rejestrowane przez kamerę filmy nagrywane są w jakości 2.7K (2592×1944) – to znacznie lepszy wynik niż osiąga większość podobnych produktów dostępnych na rynku. Dodatkowo 70mai A500S Dash Cam Pro Plus+ jest bardzo niewielkim urządzeniem. Nie tylko łatwo ją zamontować, ale przede wszystkim nie ogranicza widoczności kierowcy.