Podstawowe funkcje wideorejstratorów jazdy

Z roku na rok wideorejestratory samochodowe stają się coraz bardziej popularnym gadżetem. I nic w tym dziwnego. Dyskretne urządzenia pozwalają na bezustanne monitorowanie i rejestrowanie w czasie rzeczywistym przebytej trasy, a nawet zapis zdarzeń parkingowych.

Spis treści:

  1. Wyraźny obraz bez względu na warunki atmosferyczne
  2. Wideorejestratory 70MAI wstrząsów się nie boją
  3. Gdzie to wszystko pomieścić?
  4. Wideorejestratory 70MAI. Kompatybilnie i inteligentnie

Wyraźny obraz bez względu na warunki atmosferyczne

Jak już wspomnieliśmy do podstawowych zadań wideorejestratorów należy monitorowanie i zapis pokonywanej trasy. Ich sercem są kamery o wysokiej rozdzielczości, pozwalające na uzyskanie wyraźnego obrazu. Dzięki temu możliwy jest odczyt numerów rejestracyjnych poprzedzającego pojazdu, nawet kiedy niezbędne będzie przybliżenie. Szeroki kąt widzenia kamery rejestratora (130-145 o) umożliwia szczegółowe nagranie otoczenia, niezależnie od panującej aury. Co ważne, system autostart włącza rejestrator automatycznie po przekręceniu kluczyka.

Wideorejestratory 70MAI wstrząsów się nie boją

Jazda po nierównych nawierzchniach, jak i nieoczekiwane zdarzenie drogowe mogą wywoływać wstrząsy. Dlatego przed zakupem urządzenia tego typu, należy koniecznie sprawdzić czy wybrany model wyposażony jest w system antywstrząsowy. Świetnym uzupełnieniem będzie praktyczny G-sensor, który docenicie na parkingu. Nietypowy wstrząs (stłuczka parkingowa), wzbudzi działanie rejestratora i ułatwi namierzenie sprawcy.

Gdzie to wszystko pomieścić?

Wideorejestrator zapisuje obraz na wymiennych nośnikach pamięci (karty SD). Kilka trybów zapisu i nagrywanie w pętli. Zapętlone nagrywanie zapisuje nowe dane na miejscu starych. To oszczędność miejsca i wiele możliwości. Jak na urządzenia inteligentne przystało, wideorejestratory wspomagane są przez smartfonowe, intuicyjne aplikacje i łatwe połączenie przez Wi-Fi.

Wideorejestratory 70MAI. Kompatybilnie i inteligentnie

Dziś wideorejestratory to nie tylko modny gadżet, ale urządzenie posiadające wiele przydatnych funkcji. W skrajnych przypadkach zapisany film może przydać się jako materiał dowodowy. Sam fakt posiadania kamery zmusza do zachowania większej ostrożności. Przecież wszystko widać jak na dłoni. Nie tylko nietypowe zdarzenia, ale również wyjątkowo malowniczy odcinek trasy. Możliwość rozbudowy i kompatybilność z popularnymi systemami operacyjnymi sprawia, że każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w wideorejestrator.