Kamera sportowa jako wideorejestrator – dlaczego nie jest to dobry pomysł?

W kontekście technologii zostaliśmy przyzwyczajeni do wszelkich udogodnień. Najlepiej, aby jedno urządzenie pełniło kilka funkcji, jednak nie zawsze jest to dopuszczalne. Szczególnie, gdy weźmiemy pod lupę wideorejestratory. Duża część klientów pyta nas o możliwość wykorzystania kamery sportowej. Przecież ten pomysł wydaje się całkiem logiczny i komfortowy. Dzisiaj wytłumaczymy Ci, dlaczego takie rozwiązanie zwyczajnie nie działa.

Spis treści:

  1. Kamera sportowa jako wideorejestrator i zaburzona widoczność wieczorową porą
  2. Przegrzewanie się baterii – czy tak powinna funkcjonować kamera sportowa do samochodu?
  3. Skromny wachlarz funkcjonalności, czyli kamera sportowa jako rejestrator jazdy

Kamera sportowa jako wideorejestrator i zaburzona widoczność nocą

Niestety kamera sportowa jako wideorejestrator kompletnie nie radzi sobie w warunkach nocnych. Urządzenie nie będzie przystosowane do nieoświetlonych warunków drogowych. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o wartość przysłony, która różni się od tej w klasycznych rejestratorach. Kiedy drogę oświetlają Ci tylko lampy przednie, jesteśmy przekonani, że absolutnie niczego nie zobaczysz na kamerze sportowej – co najwyżej ciemność. A przecież najistotniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Kamerka ma chronić, a nie utrudniać.

Przegrzewanie się baterii – czy tak powinna funkcjonować kamera sportowa do samochodu?

Ponownie bateria w klasycznym rejestratorze mocno różni się od tej umieszczonej w kamerze sportowej. Kamery sportowe do samochodu nie mają racji bytu szczególnie latem. Dane urządzenie posiada ogromny akumulator, którzy nierzadko zajmuje objętością połowę takiej kamerki. Podczas intensywnego działania oraz nagrywania z użyciem wysokiej rozdzielczości, kamera samochodowa rozpoczyna grzanie. Nie musimy wystawiać wtedy urządzenia na słońce, aby zobaczyć jak bardzo jest gorące. A co dopiero, kiedy kamerka wisi pod szybą, gdy doświadczamy największych upałów. Finalnie akumulator puchnie, a nawet wybucha, co skutkuje zniszczoną kamerą.

Skromny wachlarz funkcjonalności, czyli kamera sportowa jako rejestrator jazdy

Nie ma co się oszukiwać, kamera sportowa jako rejestrator jazdy nie posiada tych samych funkcjonalności, co tradycyjny wideorejestrator. Mamy na myśli chociażby tryb parkingowy, specjalny przycisk do zapisywania nagrań, tryb detekcji ruchu z buforowaniem czy moduł GPS. Jeśli więc kluczowe jest dla Ciebie bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy, profesjonalna kamera samochodowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Zajrzyj do nas!