Kamera samochodowa z widokiem kabiny – dlaczego warto mieć ją w aucie?

Popyt na kamery samochodowe rośnie każdego dnia w Polsce oraz na świecie. Prawda jest jednak taka, że skupiamy się na zewnątrz – chcemy mieć zabezpieczenie dla ubezpieczyciela w razie potencjalnego wypadku czy mniejszej stłuczki. Warto też zainteresować się tym, co dzieje się w środku. Wiele osób zapomina o niezwykle przydatnym gadżecie, jakim są kamery z widokiem kabiny.

Spis treści:

  1. Bezpieczeństwo przede wszystkim
  2. Kto powinien o niej pomyśleć?
  3. Kontrola własnych nawyków


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zazwyczaj większość kamer zaprojektowana jest w taki sposób, aby uchwycić szeroki kąt obrazu. Możemy na niej zobaczyć nie tylko wnętrze kabiny, ale również boczne szyby z tyłu samochodu, a także tylną szybę. Pozwala to w pełni zachować bezpieczeństwo. Nie tylko mamy ciągłą kontrolę nad tym, co dzieje się za nami z perspektywy kierowcy lub pasażera. Możemy dodatkowo kontrolować najbliższe otoczenie samochodu, dzięki czemu przewidzimy jakiekolwiek niespodziewane sytuacje. Oczywiście stanowią one dowód w razie potencjalnego włamania zarówno w dzień, jak i w nocy.

Od kamer kabinowych po klasyczne – sprawdź naszą szeroką ofertę kamer samochodowych!

Kto powinien o nich pomyśleć?

Przede wszystkim te branże, które zajmują się profesjonalnie jazdą samochodem. Taksówkarze rzecz jasna przechodzą rozmaite szkolenia w razie potencjalnych napadów przez pasażerów z tylnego siedzenia. Zdecydowanie łatwiej kontrolować sytuację za nami w momencie, w którym mamy ją dosłownie na widoku. Oczywiście warto również pomyśleć o takim udogodnieniu w przypadku wypożyczalni samochodów lub szeroko rozumianego carsharingu. W przypadku jakiejkolwiek usterki będziemy mieli czarno na białym, co się wydarzyło oraz czy „chwilowy” kierowca zawinił. Najczęściej przydaje się to wtedy, kiedy mamy na którymś z siedzeń plamę po piciu lub jedzeniu.

Kontrola własnych nawyków

Prawda jest jednak taka, że każdy z nas powinien pomyśleć o takim dodatku do swoich czterech kółek. Wspomnieliśmy już o bezpieczeństwie nie tylko w trakcie jazdy lub siedzenia na fotelu kierowcy, ale również przy zaparkowanym samochodzie. Nikt z nas nie jest jednak nieomylny podczas kierowania pojazdem. Taka kamera samochodowa z widokiem kabiny może nam uświadomić nasze szkodliwe nawyki podczas jazdy. Dla niektórych będzie to częste odwracanie wzroku za okno, innym razem zbyt duża częstotliwość zaglądania w telefon podczas postojów lub, co gorsza w trakcie samej jazdy. Analiza własnych nawyków może nas utwierdzić w przekonaniu, że jesteśmy dobrymi kierowcami lub pokazać nam swoje błędy, nad którymi powinniśmy pracować.