Jakie urządzenie rozruchowe do samochodu kupić?

Czy awaryjny rozruch samochodu kojarzy Ci się z podpinaniem kabli do samochodu znajomego, albo – co gorsza – nieznajomego? Już nie musi! Obecnie rynek podbijają urządzenia rozruchowe – te małe i niepozorne przedmioty są nazywane przenośnymi akumulatorami, dzięki którym prędko „ożywisz” silnik w awaryjnych sytuacjach. Przeczytaj, jakie urządzenie rozruchowe jest skuteczne!

Spis treści:

  1. Urządzenie rozruchowe – co to jest?
  2. Jakie urządzenie rozruchowe kupić?
  3. Urządzenie rozruchowe, a może jednak tradycyjny prostownik?
  4. Jakie urządzenie rozruchowe jest godne polecenia?

Urządzenie rozruchowe – co to jest?

Współcześnie kierowcy nie muszą liczyć na łaskę lub niełaskę innych uczestników ruchu drogowego. Odpowiedzią są urządzenia rozruchowe, które cechują niewielkie wymiary, poręczność i lekka konstrukcja. Umożliwiają dostarczenie prądu rozruchowego, w efekcie czego awaryjny start silnika wykonasz samodzielnie. Co ważne, urządzenia rozruchowe współpracują nie tylko z silnikami benzynowymi, ale i Diesla, to zatem uniwersalne i wszechstronne produkty na miarę XXI wieku.

Wiele z urządzeń rozruchowych ma dużą moc sięgającą nawet kilkudziesięciu tysięcy mAh. Co ciekawe, niektóre modele mają dodatkowe technologie, takie jak wbudowana latarka lub funkcja powerbanku. Ich rozmiary są na tyle ograniczone, że wygodnie schowasz je do samochodowego schowka.

Tak więc urządzenie rozruchowe to nic innego jak przenośny akumulator dostarczający wysoki prąd rozruchowy. Są wyposażone w niezbędne zabezpieczenia, które sprawiają, że uruchomienie auta jest całkowicie bezpieczne. Jeśli więc Twój akumulator się rozładuje, niezależnie z jakiego powodu, urządzenie rozruchowe do samochodów to strzał w dziesiątkę. Zwłaszcza, że umożliwia awaryjny rozruch silnika nawet przy całkowitym rozładowaniu akumulatora w starszym czy nowszym pojeździe.

Urządzenie rozruchowe, a może jednak tradycyjny prostownik?

Prostownik jest nazywany ładowarką akumulatorów i stanowi tradycyjne rozwiązanie do ładowania baterii samochodowych. Z pewnością sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest potrzebna bardzo wysoka moc do wymagających pojazdów na przykład ciężarowych. Jednak w zwykłych autach i motorach z pewnością lepszą alternatywą będzie urządzenie rozruchowe, które cechuje większa poręczność, mniejsze wymiary i intuicyjna obsługa.

Jakie urządzenie rozruchowe kupić?

Czym kierować się podczas wyboru dobrego urządzenia do rozruchu? Przede wszystkim zwróć uwagę na pojemność i mobilność tego niezbędnika. Solidne urządzenie powinno mieć moc około 11100 mAh, dzięki czemu poradzi sobie w prawie każdej sytuacji. Pamiętaj, że zbyt słaby produkt może nie podołać z uruchomieniem na przykład Diesla i okaże się całkowicie bezużyteczny. Druga kwestia dotyczy funkcjonalności – dużą popularnością cieszą się modele wyposażone w dodatkowe technologie, takie jak lampka czy możliwość ładowania innych urządzeń dzięki funkcji powerbanku.

Podczas zakupu zwróć uwagę, czy urządzenie rozruchowe pracuje w szerokim zakresie temperatur na przykład -20°C – 60°C. Dzięki temu zyskasz pewność, że posłuży Ci niezależnie od warunków pogodowych zarówno w mroźny styczniowy poranek, jak i upalne sierpniowe popołudnie. Szeroki zakres temperatur gwarantują przede wszystkim modele wzbogacone w baterię polimerowo-litową.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest bez wątpienia szereg zabezpieczeń. Urządzenie rozruchowe powinno być wyposażone w zaawansowane elementy ochronne, które pozwolą sprawnie i bez kłopotu ładować pojazd niezależnie od warunków.

Jakie urządzenie rozruchowe jest godne polecenia?

Dużą popularnością cieszy się urządzenie rozruchowe 70mai Jump Starter, które umożliwia uruchomienie silnika nawet wówczas, gdy bateria w samochodzie jest całkowicie rozładowana. Jest niezwykle intuicyjne w użyciu, ponieważ wystarczy, że podepniesz kable rozruchowe do akumulatora. Następnie przekręcisz kluczyk w stacyjce i poczekasz, aż pojazd się uruchomi – i gotowe!

Jakie zalety ma 70mai Jump Starter? Przede wszystkim oferuje dużą pojemność baterii 11100 mAh, więc nadaje się do ładowania samochodu na benzynę, ale i Diesla. Co więcej, urządzenie charakteryzuje szereg cennych zabezpieczeń na przykład przed nieprawidłowym podłączeniem, więc dba o akumulator i zapobiega różnym awariom. 70mai Jump Starter wspiera rozruch silników benzynowych o pojemności do 4 litrów, a silników diesla o pojemności do 2 litry oraz motocykli, więc to uniwersalne i wszechstronne urządzenie na miarę potrzeb wielu kierowców.

To nie wszystko, ponieważ urządzenie 70mai ma też dodatkowe funkcje, takie jak latarka LED wysyłająca również sygnał SOS. Produkt posłuży także jako efektywny powerbank do telefonów, kamerek i pozostałym urządzeniom z portem USB. Dlatego z pewnością docenisz zalety 70mai Jump Starter w wielu niespodziewanych sytuacjach drogowych. Teraz już wiesz, jakie urządzenie rozruchowe do Diesla i benzyny posłuży Ci przez lata!