Jakie cechy powinno posiadać dobre urządzenie rozruchowe?

Mówi się, że rzeczy martwe mają swoją złośliwość. I pewnie niejeden kierowca tak stwierdził, gdy niespodziewanie rozładował mu się akumulator w samochodzie. Obecnie jednak, zamiast przeklinać los, można szybko naprawić sytuację z pomocą urządzenia rozruchowego. W artykule podpowiadamy, jakie są cechy dobrego urządzenia rozruchowego!

Spis treści:

 1. Jakie są najpopularniejsze urządzenia rozruchowe?
 2. Urządzenia rozruchowe z funkcją powerbanku – dlaczego warto?
 3. Jakie są cechy dobrego urządzenia rozruchowego z funkcją powerbanku?
 4. Urządzenie rozruchowe od 70mai – co zyskasz?

Jakie są najpopularniejsze urządzenia rozruchowe?

Producenci oferują kilka rodzajów urządzeń przeznaczonych do rozruchu motocykli, pojazdów samochodowych, a nawet ciężarowych.

 • Prostownik – jeden z najpowszechniejszych wariantów, który zna prawie każdy. To nic innego jak wydajne urządzenie rozruchowe wyposażone w transformator wymuszający obieg prądu w rozładowanym akumulatorze. Do wyboru są prostowniki standardowe i mikroprocesorowe i właśnie te drugie dokładniej kontrolują proces ładowania pojazdu i stabilizują napięcie ładowania.
 • Boostery – urządzenia zyskujące na popularności, zwane także stacjami ładującymi. Wyróżnia je duża moc i wysokie natężenie prądu, często są to także wielofunkcyjne sprzęty sterowane aplikacją. Co ciekawe, stacje ładujące mogą zasilać jednocześnie kilka urządzeń.
 • Urządzenia rozruchowe z funkcją powerbanku – podręczne sprzęty o kompaktowych wymiarach, które pracują w szerokim zakresie temperatur. Sprawia to, że z powodzeniem służą w każdych warunkach pogodowych, zasilając akumulator w mroźne lutowe poranki i upalne popołudnia w lipcu. Co istotne, są lekkie i mają niewielką konstrukcję, więc zmieszczą się w skrytce i zawsze będą pod ręką. Z ich pomocą naładujesz zarówno motocykle, jak i auta na benzynę i Diesla. Dodatkową zaletą jest funkcja powerbanku, zatem mogą zasilić dodatkowo elektroniczne urządzenia.

Urządzenia rozruchowe z funkcją powerbanku – dlaczego warto?

I to właśnie urządzenia rozruchowe do samochodu z funkcją powerbanku zyskują coraz większą popularność, a to za sprawą kompaktowych wymiarów i poręczności. Skutecznie dostarczają prąd rozruchowy, w efekcie czego awaryjny start silnika wykonasz samodzielnie dosłownie w chwilę. Jak wspomnieliśmy, urządzenia rozruchowe z funkcją powerbanku współpracują z silnikami benzynowymi i Diesla, więc są to uniwersalne produkty dla każdego kierowcy.

I chociaż mogłoby się wydawać, że niewielkie wymiary nie mieszczą w sobie znacznej mocy, jest wręcz przeciwnie – w wielu modelach moc sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy mAh. Urządzenia rozruchowe tego typu mają jeszcze pomocne funkcje i udogodnienia, takie jak wbudowana latarka i funkcja ładowania telefonów, kamer i innych sprzętów elektronicznych.

Jakie są cechy dobrego urządzenia rozruchowego z funkcją powerbanku?

Kompaktowy, lekki i podręczny powerbank samochodowy do ładowania akumulatora powinien spełniać określone funkcje. Zaraz dowiesz się, czym kierować się podczas wyboru tego urządzenia do rozruchu.

 • Moc – kluczowe kryterium wyboru, które decyduje o tym, czy urządzenie okaże się użyteczne. Zbyt słaby model może nie uruchomić na przykład Diesla i w efekcie tego, w ogóle nie spełni swojej funkcji. Dlatego polecamy urządzenia z mocą około 11100 mAh, które nadaje się do ładowania samochodu na benzynę oraz Diesla.
 • Napięcie rozruchowe – w przypadku auta powinno ono mieć 12V, a do motocykla wystarczy niższa wartość tego parametru. Natomiast pojazdy ciężarowe wymagają wyższego napięcia rozruchowego, minimum na poziomie 24V.
 • Natężenie rozruchowe – jest wyrażane w amperach (A) określających wydatek prądu, jaki urządzenie jest w stanie wygenerować. W przypadku motocykli i aut ta wartość powinna wynosić 250 A.
 • Zakres temperatury – dobre urządzenie rozruchowe pracuje w szerokim zakresie temperatur, dzięki czemu służy zarówno w mroźne dni, jak i upalne. Bezpiecznym wyborem okaże się urządzenie odporne na wahania temperatur od -20°C do 60°C.
 • Dodatkowe funkcje – zwróć uwagę zwłaszcza na urządzenia wyposażone w zabezpieczenia. Dużą popularnością cieszą się też podręczne modele wzbogacone w funkcję powerbanku i latarkę.

Teraz już wiesz, jakie są cechy dobrego urządzenia rozruchowego, które poratuje Cię w wielu kryzysowych sytuacjach na przykład w podróży.

Urządzenie rozruchowe od 70mai – co zyskasz?

W ofercie 70mai znajduje się wiele urządzeń rozruchowych, na przykład model 70mai Jump Starter, który pozwolą Ci cieszyć się nieprzerwaną, bezpieczną i wygodną jazdą w najdłuższych trasach. Gwarantuje rozruch silników benzynowych o pojemności do 4 litrów, silników Diesla o pojemności do 2 litrów i motocykli.

A dla kierowców, którzy potrzebują silniejszego urządzenia rozruchowego, polecamy model 70mai Jump Starter Max z dodatkowymi zabezpieczeniami. Gwarantuje niezawodne wsparcie rozruchu motocykli, pojazdów benzynowych o pojemności silnika do 8 litrów oraz pojazdów z silnikiem Diesla do 3,5 litra.