Jaki jest najlepszy kąt nagrywania w kamerach samochodowych?

Kąt nagrywania w kamerach samochodowych to niejednokrotnie bardzo indywidualna sprawa. Już sam model urządzenia czy tryb działania może determinować ustawienie odpowiednich parametrów. Nie ma więc zatem jednej i uniwersalnej odpowiedzi. Jednak postaramy się wytłumaczyć Ci, jak spojrzeć na ten dylemat od kilku stron. Wtedy z pewnością kwestia konkretnego rozstawienia nie będzie już tak problematyczna.

Spis treści:

  1. Wysoka jakość i szeroki kąt widzenia
  2. To jaki kąt jest w końcu najbardziej optymalny?
  3. Zwróć uwagę na podane liczby

Wysoka jakość i szeroki kąt widzenia

Jesteśmy przekonani, że na myśl od razu nasuwa Ci się szeroki kąt widzenia jako najlepsza opcja. Nic dziwnego skoro teoretycznie obejmuje on wtedy największy obszar dookoła bądź kluczowe detale. Jednak szkopuł tkwi w czymś zupełnie innym. Opisujemy teraz sytuację bezpieczną, kiedy nie mamy absolutnie żadnych drgań, nagłych zrywów. Jak wiadomo, podczas wypadku czasami są to sekundy. I te sekundy stają się niezwykle istotne oraz decydujące. Wtedy połączenie pod postacią bardzo szerokokątnego obiektywu plus wysokiej jakości kompletnie ze sobą nie współgra.

To jaki kąt jest w końcu najbardziej optymalny?

Tak jak już wspominaliśmy, w trakcie różnego rodzaju kolizji ogromną rolę odgrywają najmniejsze rzeczy – choćby bezproblemowe odczytanie tablic rejestracyjnych. Przy codziennej jeździe naszym autem zrobimy to bez większego kłopotu. Natomiast wszystko komplikuje się, gdy mamy do czynienia z niecodziennymi zdarzeniami. Mówiąc bardzo potocznie – piksele przestają nadążać za obrazem. Zatem my polecamy zakres od 120 do 150°. Mniejsze kąty widzenia łączą się z lepszą jakością obrazu, ale wąskie oko powoduje wąski kąt widzenia, czego po prostu stanowczo unikamy.

Jeżeli szukasz kamerki samochodowej dostosowanej pod Twoje preferencje, sprawdź naszą ofertę!

Zwróć uwagę na podane liczby

Bardzo ważne jest dla nas to, abyście uważali na wspomniane parametry. Przykładowo maksymalna możliwość obiektywu to nie to samo co rzeczywisty kąt rejestrowanego obrazu. Wtedy mylnie zakładamy, że ta pierwsza wartość zapewni nam najlepszą jakość obrazu. Niestety nie zawsze tak jest. Właśnie dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się wykorzystanie nawet kilku kamer. Najważniejsze, abyśmy się skupili na przodzie oraz tyle samochodu. Zyskasz jednocześnie upragniony spokój i dodatkowe zabezpieczenie.