Jak wybrać kompresor do samochodu?

Brak powietrza w kole samochodowym lub rowerowym? Potrzeba nadmuchania basenu ogrodowego czy materacu? Kompresor to urządzenie, które bez wątpienia ułatwi codzienność i sprawdzi się w wymienionych oraz wielu innych sytuacjach. Dlatego właśnie producenci oferują różne rodzaje tego urządzenia, co umożliwia dopasowanie konkretnego do indywidualnych potrzeb. Podpowiadamy, jak wybrać kompresor!

Spis treści:

  1. Kompresor – co to za urządzenie?
  2. Jak dobrać kompresor? Poznaj jego rodzaje!
  3. A może przenośny kompresor samochodowy
  4. Jaki kompresor kupić? Poznaj konkretną propozycję!

Kompresor – co to za urządzenie?

Poręczny i wydajny kompresor jest stosowany nie tylko w profesjonalnych warsztatach, ale i w przydomowych garażach, a nawet zabierzesz go ze sobą do samochodu, by zawsze był pod ręką w najbardziej niespodziewanych sytuacjach. Kompresor służy do wytwarzania sprężonego powietrza, czyli pod dużym ciśnieniem: na przykład 6-12 barów. Każdy model oferuje inne osiągi w tym zakresie, dlatego z łatwością można dopasować konkretny do indywidualnych potrzeb użytkowych.

Wspomnienie urządzenie jest wykorzystywane więc na wiele sposobów – służy nie tylko do pompowania opon czy do czyszczenia kosiarek, ale i transportowania innych substancji. Kompresor nie tylko dostarcza powietrze o wysokim ciśnieniu, ale i inne wybrane gazy – w tym celu kupuje się je we właściwych pojemnikach i podpina do kompresora.

Jak dobrać kompresor? Poznaj jego rodzaje!

Amatorzy i specjaliści z łatwością poradzą sobie z obsługą kompresora, mimo że na rynku jest jego wiele odmian. Różnią się one głównie budową, wielkością, mocą i zastosowaniem. Jednak jednym z najbardziej popularnych podziałów jest ten ze względu na ich konstrukcję: wyporowe i przepływowe. Kompresory wyporowe zasysają i tłoczą dane objętości gazu, wykorzystując w tym celu element umieszczony w części napędzanej. Natomiast kompresory przepływowe to modele, w których kluczowym elementem jest wirnik sprężający powietrze, gdy obraca się z bardzo dużą prędkością.

Kolejny podział obejmuje użycie oleju przez kompresory. Na rynku znajdują się modele olejowe i bezolejowe. Te pierwsze mają tłoki smarowane olejem, co przekłada się na redukcję tarcia. Kompresory olejowe są zazwyczaj cięższe i większe oraz wyposażone w kółka transportujące urządzenie. Cechuje je bardzo duża wydajność, dlatego powstały z myślą o zaawansowanych pracach na przykład w specjalistycznych zakładach przemysłowych czy warsztatach samochodowych.

A w jakim przypadku sprawdzą się kompresory bezolejowe? Ich cechą charakterystyczną są tłoki o niskim współczynniku tarcia, które nie muszą być smarowane olejem, ale co za tym idzie, są przeznaczone do nieco mniej zaawansowanych prac. Niewielki rozmiar i waga powodują, że to lżejsze i poręczniejsze kompresory, które docenią zwłaszcza przydomowi majsterkowicze. Idealnie nadają się do pompowania kół w samochodach i rowerach, basenów, materacy oraz podwórkowych prac.

A może przenośny kompresor samochodowy?

Coraz większą popularnością cieszą się lekkie, o kompaktowych wymiarach i uniwersalne przenośne kompresory samochodowe, które wygodnie zabierzesz ze sobą w podróż. Zmieszczą się do schowka lub bagażnika i poratują zawsze wtedy, gdy zabraknie Ci powietrza w kole samochodowym, albo zechcesz napompować materac. Jego zasilanie jest nadzwyczaj proste, ponieważ wystarczy podłączyć urządzenie do gniazda zapalniczki – i gotowe. To doskonała alternatywa dla mechanicznych pompek, ponieważ nie wkładasz żadnego wysiłku w pompowanie, a opona jest gotowa w kilka minut. Szybko, wygodnie i bezpiecznie!

Przenośny kompresor samochodowy przyda się zarówno podczas wyjazdów w trakcie urlopu, jak i codziennych podróży do pracy – to uniwersalne rozwiązanie na każdy dzień. Ma też wiele innych praktycznych zastosowań. Ułatwi przygotowywanie miejsca do spania w kamperze, a nawet usprawni rozpalanie grilla.

Pomocny kompresor przenośny sprawdzi się więc nie tylko w samochodzie, ale i w każdym domu. Zwłaszcza model wyposażony w wymienne końcówki, dzięki czemu zyska sporo nowych zastosowań, na przykład pomoże w porządkach na podwórku, a nawet w naprawach. Kluczowe pytanie brzmi jednak, jak dobrać kompresor, gdy na rynku jest tak dużo urządzeń? Odpowiadamy poniżej!

Jaki kompresor kupić? Poznaj konkretną propozycję!

Szukasz poręcznego kompresora, który zmieści się w schowku samochodowym? Polecamy model 70mai Air Compressor Lite wyposażony w kabel o długości 3,7 metra zapewniający łatwy dostęp do wszystkich kół. Ten model ma zabezpieczenie na wypadek nadmiernego napompowania, dynamicznie dostosowuje ciśnienie. Dzięki niemu w kilka minut napompujesz opony, piłki, baseny, materace, sprzęt sportowy i kempingowy oraz zabawki na plażę. Kompresor 70mai Air Compressor Lite ma ciśnienie maksymalne 11 bar oraz trzy wymienne dysze, które z łatwością dopasujesz do konkretnego zadania. Teraz już wiesz, jaki kompresor kupić, gdy potrzebujesz poręcznego, lekkiego, bezpiecznego i nowoczesnego modelu do codziennych zastosowań!