Funkcja Wi-Fi w kamerach samochodowych

Funkcja Wi-Fi w kamerach samochodowych

Czy Wi-Fi w kamerach samochodowych to jedynie zbędny bajer, a może dodatek, bez którego trudno byłoby się obejść? Faktem jest, że coraz częściej ten akcent pojawia się w kontekście kamer samochodowych i, jak się okazuje, jest to opcja niezwykle przydatna, która daje naprawdę wiele możliwości, które warto wykorzystywać, podczas codziennego korzystania z tego sprzętu. Podpowiadamy, dlaczego funkcja Wi-Fi w kamerach samochodowych to naprawdę polecana nowość.

Spis treści:

  1. Wi-Fi we wszystkich naszych kamerach samochodowych
  2. Jak działa Wi-Fi w kamerach samochodowych?
  3. Wi-Fi umożliwia podgląd z kamery na żywo

Wi-fi we wszystkich naszych kamerach samochodowych

Obecnie wszystkie już oferowane przez nas wideorejestratory jazdy, posiadają wbudowane Wi-Fi, które pełni wiele różnych funkcji i jest zdecydowanym krokiem naprzód, jeśli chodzi o klasyczne kamery samochodowe. Przede wszystkim wbudowana opcja Wi-Fi pozwala na tworzenie tak zwanych „hotspotów”, czyli punktów dostępu. Co to daje w praktyce? Między innymi stałą możliwość połączenia się z urządzeniem, aby zmienić konkretne ustawienia, przeglądać i pobierać nagrania bezpośrednio na swój telefon komórkowy, a także robić zdjęcia rejestratorem.

Jak działa Wi-Fi w kamerach samochodowych?

Oczywiście, aby móc w przyjemny i przede wszystkim bardzo łatwy sposób korzystać z Wi-Fi w kamerach samochodowych, istotne jest to, aby odpowiednio się do tego przygotować. Bardzo istotnym krokiem jest ściągnięcie dedykowanej aplikacji 70mai, która umożliwia sterowanie wszystkimi opisanymi już możliwościami. Dodatkowo warto zdawać sobie również sprawę z zasięgu samego modułu Wi-Fi. W oferowanych przez nas modelach wynosi on od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów od kamery. Należy mieć jednak na uwadze to, że sieć nie daje możliwości bezpośredniego korzystania z internetu.

Szukasz dla siebie najlepszego wideorejestratora w wysokiej jakości i z funkcją Wi-Fi? Sprawdź koniecznie nasze kamery samochodowe!

Wi-Fi umożliwia podgląd z kamery na żywo

Ogromnym plusem niewątpliwie jest to, że zainstalowanie dedykowanej aplikacji i korzystanie z opcji Wi-Fi, umożliwia przesyłanie nagrywanego obrazu bezpośrednio na smartfona. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wtedy gdy, zostawia się samochód zaparkowany w nieznanym miejscu. Dzięki temu można mieć stały i aktualny podgląd na to, co dzieje się w okolicy samochodu. Takie rozwiązania znacznie podnoszą bezpieczeństwo i kontrolę. Wszystko to sprawia, że kamery samochodowe z opcją Wi-Fi cieszą się coraz większą popularnością.