Czy kamerka samochodowa rejestruje prędkość?

Kamery samochodowe to już w większości stałe wyposażenie każdego auta. Coraz większa liczba pojazdów na drodze powoduje, że kierowcy nie czują się zbyt pewnie i wolą posiadać nagranie w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia. Jednak, czy kamera samochodowa może również służyć jako rejestrator prędkości? Sprawdźmy to!

Spis treści:

  1. Czy kamerka samochodowa rejestruje prędkość?
  2. Czy kamera samochodowa pokazuje prędkość – jeśli tak, to kiedy?
  3. Kiedy przydaje się pomiar prędkości w kamerze samochodowej?

Czy kamerka samochodowa rejestruje prędkość?

Głównym zadaniem kamery samochodowej jest oczywiście rejestracja obrazu. W zależności od modelu oraz umieszczenia jej w pojeździe będzie ona zapisywała zdarzenia z przodu lub z tyłu auta. Posiadanie takiego urządzenia przydaje się w wielu sytuacjach, nie tylko tych, które mają miejsce na drodze, ale również, wtedy gdy pojazd znajduje się na parkingu. Natomiast, czy kamerka samochodowa rejestruje prędkość? To zależy od urządzenia i tego, jakie posiada funkcje, jednak jest to jak najbardziej możliwe.

Czy kamera samochodowa pokazuje prędkość – jeśli tak, to kiedy?

Odpowiedz na pytanie, czy kamera samochodowa pokazuje prędkość, zawarta została w poprzednim akapicie, oczywiście jest to możliwe, jednak pod pewnymi względami. Należy wybrać wideorejestrator, który ma funkcję GPS, ponieważ dzięki temu będzie można odczytać położenie pojazdu, a także zarejestrowaną prędkość, z jaką w danej chwili poruszał się pojazd. Dodatkowym atutem jest możliwość sprawdzenia pokonanej trasy oraz położenia auta na przykład w dedykowanej aplikacji, która jest kompatybilna z kamerą. Dopiero tak wyposażone urządzenie umożliwi rejestrację prędkości pojazdu.

Kiedy przydaje się pomiar prędkości w kamerze samochodowej?

Kamera do samochodu z możliwością pomiaru prędkości przyda się na pewno w sytuacji, kiedy chcemy udowodnić swoją niewinność. Takie nagranie z pomiarem może być obiektywnym dowodem w sprawie oskarżenia za popełnienie wykroczenia lub spowodowanie kolizji. Dzięki wbudowanej funkcji GPS urządzenie pokaże dokładną prędkość, przebieg trasy oraz lokalizację auta w danej chwili. Ponadto, takie nagranie może posłużyć w celu dokładnej analizy sytuacji i być argumentem wobec policji. Czy są jeszcze sytuacje, kiedy przydaje się pomiar prędkości w kamerze samochodowej? Wideorejestrator wyposażony w GPS, dzięki któremu możliwe jest sprawdzenie szybkości pojazdu, przyda się również w przypadku kradzieży. Pozwoli to na ustalenie lokalizacji auta i szybką reakcję organów ścigania. Jeśli chcesz wyposażyć swoje auto w urządzenie, które zapewni rejestrację prędkości oraz wysokiej rozdzielczości obraz, zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją kamery 70mai A800S.