Czy kamera samochodowa działa przy wyłączonym silniku?

Chociaż w 2022 roku liczba kradzieży aut spadła o 13,3 procent w stosunku do 2021 roku, złodzieje nadal chętnie grasują, zwłaszcza na parkingach. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się kamery samochodowe z trybem parkingowym. Odpowiadamy, czy kamera samochodowa nagrywa przy wyłączonym silniku!

Spis treści:

  1. Czy kamera samochodowa działa przy wyłączonym silniku?
  2. Jakie są tryby rejestracji obrazu przy wyłączonym silniku?
  3. Czy warto wyposażyć samochód w kamerę z trybem parkingowym?
  4. Jaka kamera samochodowa z trybem parkingowym?

Czy kamera samochodowa działa przy wyłączonym silniku?

Obecnie producenci oferują coraz nowocześniejsze funkcje kamer, w tym tryb parkingowy, który sprawia, że nagrywanie działa nawet przy wyłączonym silniku. Jak to wygląda w praktyce? Gdy zaparkujesz auto, sprzęt przechodzi w tryb hibernacji. Jeśli dojdzie do wstrząsu lub drgań, wówczas kamera się uruchamia i zaczyna rejestrować obraz z otoczenia. Warto jednak pamiętać, że aby móc korzystać z wszystkich funkcji trybu parkingowego, niezbędny będzie adapter zasilania gwarantujący stały dopływ prądu. Teraz już wiesz, czy kamera samochodowa działa przy wyłączonym silniku!

Jakie są tryby rejestracji obrazu przy wyłączonym silniku?

Tryb parkingowy z wbudowanym czujnikiem typu G-sensor nagrywa otoczenie zazwyczaj przez około 1 minutę. Do wyboru jest kilka trybów rejestracji zdarzeń na przykład motion detection, który wykrywa ruch i wtedy zaczyna rejestrację obrazu. Kolejny znany tryb to time-lapse – robi zdjęcia, a następnie z klatek montuje materiał wideo. Natomiast trzeci popularny tryb to low-bitrate, który nagrywa obraz (w odrobinę gorszej jakości) w ciągły sposób. Długość filmu jest zależna od pojemności karty pamięci.

Czy warto wyposażyć samochód w kamerę z trybem parkingowym?

Kamera samochodowa z trybem parkingowym to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zarejestrujesz wiele niepokojących sytuacji. O jakich mowa? Gdy inny kierowca uderzy w auto i ucieknie z miejsca zdarzenia, kamera zarejestruje jego pojazd. Podobnie, jeśli ktoś uderzy drzwiami w Twoje auto, będzie próbował się włamać, albo też dokona aktu wandalizmu, czyli spróbuje cokolwiek zniszczyć. Zauważ, przed iloma niechcianymi problemami się uchronisz – tryb parkingowy to odpowiedź na próby uszkodzenia i kradzieży zaparkowanych pojazdów.

Jaka kamera samochodowa z trybem parkingowym?

Ogromny wybór kamer z trybem parkingowym znajdziesz w ofercie 70mai, dzięki czemu z łatwością wybierzesz najlepszą na miarę indywidualnych potrzeb użytkowych. Wiele wyposażono w dodatkowe funkcje na przykład w system wspomagania kierowcy (ADAS), który zareaguje, gdy przypadkowo opuścisz pas lub niebezpiecznie zbliżysz się do innego pojazdu. Każda kamera samochodowa tryb parkingowy z czujnikiem wstrząsu G-sensor to odpowiedź na potrzebę bezpieczeństwa nawet, gdy silnik jest wyłączony!