Akcesoria samochodowe – kompletny poradnik

Czym są akcesoria samochodowe?

Akcesoria samochodowe to dodatkowe elementy wyposażenia auta. Poprawiają one bezpieczeństwo, funkcjonalność pojazdu oraz zapewniają większy komfort podróży. Wpływają one również na atrakcyjność samochodu. W sklepie 70mai.pl znajdziesz najciekawsze i najlepsze akcesoria dostępne na rynku. Nowoczesny design, bezawaryjność i łatwa obsługa to niektóre z cech, którymi można scharakteryzować tego rodzaju produkty. Akcesoria samochodowe 70mai niewątpliwie należą do produktów przyszłości. Spełniają wszelkie normy jakościowe, bez problemu współpracują z najnowocześniejszymi urządzeniami, są estetyczne i trwałe. Nowatorskie podejście wsparte doświadczeniem lidera inteligentnych technologii, daje gwarancję niezawodności. Przemyślane i sprawdzone rozwiązania stanowią realne wsparcie w drodze i poczucie bezpieczeństwa.

Rodzaje akcesoriów samochodowych

Akcesoria można podzielić na wiele kategorii. Niektóre wpływają na jakość podróży, a inne na bezpieczeństwo lub wygląd auta. W czasie podróży zwłaszcza długiej ważne jest również dobre samopoczucie pasażerów i kierowcy. Warto zamontować w aucie kilka akcesoriów i radykalnie poprawić jakość jazdy. Akcesoria do samochodów, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy to np.: czujnik ciśnienia opon TPMS, przenośny kompresor oraz zestaw do awaryjnego uruchomienia silnika. Przydatnym gadżetem wpływającym na zdrowie jest oczyszczacz powietrza i filtry. Komfort jazdy zapewni podwójny port USB. Przydaje się w przypadku korzystania z kilku urządzeń mobilnych. Kamery samochodowe pomagają w ocenie zdarzeń na drodze, a bezprzewodowy odkurzacz samochodowy pomoże utrzymać auto w czystości.

Funkcje akcesoriów do samochodów

Wszystkie akcesoria samochodowe zostały zaprojektowane i wyprodukowane w celu przyjemniejszego i bezpieczniejszego korzystania z auta. Nie istnieją uniwersalne urządzenia. Dlatego jeśli chcesz podróżować bezpiecznie, komfortowo i zdrowo to powinieneś wyposażyć swoje auta w kilka niezbędnych gadżetów do samochodu.

Przenośny kompresor samochodowy

To niewielkie, kompaktowe urządzenie warto mieć w swoim bagażniku. Nie zajmuje wiele miejsca, a w czasie podróży jest niezastąpiony. Przenośny kompresor pozwala kontrolować ciśnienie w oponach i w razie konieczności wyrównać ciśnienie do właściwego poziomu. Zasilany jest z gniazda zapalniczki, dzięki czemu korzystanie z niego jest jeszcze łatwiejsze. Przenośny kompresor przydaje się w sytuacji kiedy na drodze złapiesz gumę. Nie wymieni za Ciebie opony, ale po zamontowaniu jej dzięki niemu sprawdzisz, czy jest w niej właściwe ciśnienie. Z zapasowych kół nie korzystamy na co dzień. Często w bagażniku leżą przez długie miesiące i nikt się nimi nie interesuje. Ale w sytuacjach kryzysowych, gdy zostanie przebita opona z głównego kompletu jest niezastąpione. Po założeniu zapasowej opony koniecznie trzeba sprawdzić ciśnienie. Zbyt niskie może stworzyć zagrożenie na drodze, a nawet doprowadzić do wypadku. Tu przyda się przenośny kompresor. W kilka chwil można sprawdzić oraz wyrównać ciśnienie i kontynuować bezpieczną jazdę samochodem.

Czujnik TPMS – przydatne akcesorium do samochodu

Urządzeniem powiązanym z przenośnym kompresorem jest czujnik TPMS. Kompresor pozwoli Ci wyrównać ciśnienie w aucie, a czujnik poinformuje Cię o takiej konieczności. Wiele aut ma fabrycznie zamontowany czujnik ciśnienia opon TPMS. Jeżeli w Twoim samochodzie brakuje takiego systemu, to warto go zainstalować. Utrata ciśnienia w oponach może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze, a nawet do wypadku i śmierci. TPMS to system monitorowania ciśnienia w oponach. System składa się z czujników, odbiornik i nadajnika. Urządzenie w czasie rzeczywistym odczytuje ciśnienie w każdej z opon. Jeżeli napotka nieprawidłowe wartości, poinformuje Cię o tym odpowiednim alertem. Montaż czujników w kołach nie wpływa negatywnie na jazdę.

Kamery samochodowe

Kamery samochodowe szybko ewoluują. Prosta kamera z obrazem w stronę kierunku jazdy zapewni podstawowy poziom bezpieczeństwa i jest o wiele lepsza niż brak ochrony w ogóle. Ale podczas gdy podstawowe kamery samochodowe pokrywają tylko przód pojazdu, pokazując widok przez przednią szybę, niektóre są dostępne w parach, jako zestaw lub jako ulepszenie, z drugą kamerą skierowaną do tyłu, aby rejestrować również to, co dzieje się z tyłu. Znalezienie najlepszej zależy od tego, jak zamierzasz z niej korzystać. Kamera samochodowa wyposażona w sensor G obejmuje wykrywanie ruchu. Ta funkcja zapisuje i blokuje bieżące wideo. Jeśli kamera samochodowa wykryje wypadek lub gwałtowne hamowanie. Dostarczy to cennych dowodów firmie ubezpieczeniowej. Jeśli dużo jeździsz w nocy, kamera z trybem do jazdy nocnej może zapewnić wysokiej jakości nagrywanie przy słabym oświetleniu. Możesz również wybrać system, który zawiera tylną kamerę lub możesz uzyskać oddzielną kamerę cofania. Masz również możliwość wyboru kamery samochodowej z GPS. Jeśli nie masz fabrycznego GPS, to przenośny GPS może sprostać Twoim wymaganiom nawigacyjnym.

Wykorzystanie akcesoriów samochodowych

Akcesoria samochodowe nie tylko służą do poprawy bezpieczeństwa jazdy. Wpływają również na zdrowie. Do tej grupy możemy zaliczyć oczyszczacz powietrza i przenośny odkurzacz.

Oczyszczacz powietrza

Spędzając dużo czasu w samochodzie będziesz chciał zapewnić sobie i swoim pasażerom najlepszą możliwą jakość powietrza. Oczyszczacze powietrza to świetne rozwiązanie dla osiągnięcia lepszej jakości powietrza. Oczyszczacz powietrza 70mai Air Purifier Pro to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli Twój pojazd zaczyna być nieświeży lub zauważasz kurz, pojawiają się alergeny lub różne zanieczyszczenia wkradające się do środka musisz wymienić filtr powietrza w kabinie . Filtry te zapobiegają przedostawaniu się do kabiny szkodliwych czynników. Jeśli jednak chcesz pozbyć się brzydkich zapachów i podróżować w czystym powietrzu zakup samochodowego oczyszczacza powietrza może być świetnym pomysłem. Te małe, przenośne akcesoria samochodowe mogą pomóc w walce z niechcianymi zapachami oraz niektórymi substancjami drażniącymi i zanieczyszczeniami, które mogą prześlizgnąć się przez istniejący filtr. Niechciane zanieczyszczenia produkuje nie tylko Twoje auta, ale inne które mijasz w podróży. Podczas trzy godzinnej podróży do wnętrza auta może dostać się aż 500 litrów zanieczyszczeń. Uruchomienie oczyszczacza powietrza uchroni Cię przed wdychaniem ich. 70mai Air Purifier Pro to urządzenie które sprawdzi się nie tylko w aucie, ale również w domu lub biurze. Pobiera niewiele prądu i jest zasilany poprzez złącze USB.

Przenośny odkurzacz

Nieważne czy sprzątasz auto raz na miesiąc, czy denerwują Cię najmniejsze okruszki to przenośny odkurzacz jest urządzeniem, które Ci się przyda. To bardzo niewielkie urządzenie o dużych możliwościach. Wyposażone w końcówkę ze szczotką która poradzi sobie z kanapą i dywanikiem. Inna końcówka do czyszczenia szczelin pomoże wyczyścić trudno dostępne miejsca. Są nimi przestrzenie przy drzwiach, uchwyty na napoje czy boczne kieszenie. Świetnie poradzi sobie również z czyszczeniem bagażnika. Przenośny odkurzacz poradzi sobie z piaskiem, sierścią czy okruchami po jedzeniu. Odkurzacza 70mai Vaccum Cleaner jest tu świetnym przykładem. Wyposażony w skuteczny filtr HEPA będzie pracował, aż 20 minut na jednym ładowaniu baterii.

Jakie akcesoria warto mieć w samochodzie?

Własne auto warto wyposażyć w pierwszej kolejności w akcesoria samochodowe poprawiające bezpieczeństwo. Będą to na pewno czujniki TPMS i kamerka samochodowa. Jeżeli dużo podróżujesz to akcesoria samochodowe poprawiające komfort jazdy są dla Ciebie. W warunkach drogowych jakie panują w Polsce warto mieć gadżety, które umożliwią jazdę autem. Takim urządzeniem jest urządzenie rozruchowe 70MAI Jump Starter Max. Do czego się przyda? Każdy kierowca niezależnie od stażu na pewno choć raz miał problemy z uruchomieniem silnika. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji podczas zimy. Niskie temperatury nie sprzyjają akumulatorom samochodowym, które potrafią szybko się rozładować. Do niedawna jedynym sposobem ratunku było szybkie ładowanie akumulatora lub odpalenie na kable. System rozruchowy przyda się również latem. Jest to czas kiedy dużym obciążeniem dla akumulatora jest klimatyzacja. Jeżeli pokonujesz krótkie odcinki przy włączonej na pełne obroty klimatyzacji, to może się okazać, że w pewnym momencie uruchomienie silnika będzie niemożliwe. Nowoczesne urządzenie bez problemu pomoże i uruchomi silnik i w takich trudnych sytuacjach będzie niezastąpione. Dodatkowo można używać go jako power bank lub latarkę.

Jak wybrać odpowiednie akcesoria do samochodu?

Jest wielu ludzi, które marzą o posiadaniu swojego samochodu. Po zakupie samochodu musisz pamiętać, że pielęgnacja i konserwacja auta są bardzo ważne. Ważne jest, aby zrozumieć, że akcesoria samochodowe znacznie poprawiają przyjemność z jazdy. Oprócz tego bezpieczeństwo to kolejny ważny aspekt, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze akcesoriów samochodowych. Musisz pamiętać, że bezpieczeństwo to jedna z podstawowych funkcji Twojego samochodu. Dlatego jeśli uważasz, że poziom bezpieczeństwa Twojego pojazdu nie jest wystarczająco dobry, koniecznie spróbuj zakupić potrzebne akcesoria. Wybierając najlepsze akcesoria do samochodu, należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Po pierwsze, powinieneś wziąć pod uwagę swój styl życia, preferencje, nawyki jazdy i swój gust. W ten sposób znajdziesz do swojej dyspozycji niezliczone akcesoria. Wreszcie, zanim podejmiesz ostatnią decyzję, musisz określić cel, któremu mają służyć. Kupując akcesoria do swojego samochodu, warto wziąć pod uwagę koszt. Większość z tych części samochodowych różni się ceną w zależności od projektu i funkcji. Znajdziesz wiele akcesoriów w różnych cenach. Nie wybieraj najtańszych. Upewnij się, że kupujesz wysokiej jakości urządzenia. Akcesoria samochodowe nie tylko poprawiają estetykę Twojego pojazdu, ale także czynią jazdę wygodniejszą i dodają dodatkowe funkcje do Twojego samochodu. Akcesoria do samochodu mogą również zwiększyć wartość odsprzedaży Twojego pojazdu, gdy zdecydujesz się go sprzedać.