Wsparcie produktu
Kamera nie wyłącza się automatycznie w momencie, gdy mamy stałe zasilanie w gnieździe zapalniczki. Pojazd wykorzystuje gniazdo do zasilania kamery, a funkcja „Automatyczne wyłączanie przy braku ruchu” nie jest włączona. Można włączyć funkcję „Automatyczne wyłączanie przy braku ruchu” i ustawić odpowiedni czas wyłączenia.
Uwaga: Po automatycznym wyłączeniu pojazdu przy braku ruchu należy ręcznie nacisnąć przycisk zasilania, aby włączyć kamerę przy następnym uruchomieniu pojazdu.
Ten model kamery wymaga zasilania 5V/2A, zalecamy użycie oficjalnych akcesoriów zasilających 70mai. Jeśli mają być używane akcesoria zasilające innych firm, należy upewnić się, że są one zgodne ze specyfikacjami zasilania i krajowymi przepisami bezpieczeństwa.
Możliwe przyczyny są następujące:
1. Gdy temperatura kamery będzie zbyt wysoka, nie zareaguje na włączenie – schłodź wnętrze auta przed uruchomieniem kamery.
2. Sprawdź, czy ładowarka pojazdu i przewód zasilający są sprawne.
3. Jeśli kamera wyłącza się z opcji „automatycznego wyłączania pojazdu”, należy ręcznie nacisnąć przycisk zasilania, aby włączyć kamerę przy następnym uruchomieniu pojazdu lub wyjąć i włożyć wtyczkę zasilająca do gniazda zasilania zapalniczki.
Ponieważ kamera używa obecnie formatu kodowania „niskiej kompresji”.
Zmień format kodowania na „wysoką kompresję” na ekranie ustawień kamery, a następnie zobaczysz opcję 60 klatek na sekundę.
Sprawdź, czy telefon komórkowy obsługuje dekodowanie HEVC, jeśli nie, telefon komórkowy nie będzie w stanie normalnie odtwarzać wideo z kodowaniem o wysokiej kompresji. Telefon z ostatnich czterech lat nie ma żadnych problemów, a aplikacja 70mai automatycznie wykryje, czy telefon obsługuje dekodowanie HEVC i poda sugestie dotyczące ustawień. (możesz spróbować zainstalować program typu VLC itp. Po zainstalowaniu spróbuj ponownie odtworzyć film na swoim smartphonie).
Zasada realizacji HDR określa, że przy ustawieniu HDR + 30 klatek na sekundę, obliczenia kodowania klatek są równoważne 60 klatkom na sekundę;
Jeśli HDR i 60 klatek na sekundę są włączone w tym samym czasie, główna zdolność przetwarzania kodowania sterowania kamery jest niewystarczająca, dlatego nie można ich włączyć jednocześnie.
Ten model kamery ma sprzętową funkcję HDR, która może znacznie zoptymalizować efekt obrazowania następujących scen z silnym kontrastem między światłem a ciemnością:
– Wjazd/wyjazd z tuneli i garaży podziemnych w słoneczny dzień;
– Bezpośrednie światła reflektorów na tablicach rejestracyjnych w nocy;
– Obrazowanie cieni obiektów drogowych w obszarach o silnym nasłonecznieniu.
Rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem decydującym o jakości obrazu.
Baza sprzętowa tego modelu jest doskonała. Jakość obrazu jest dobrze dostrojona, nawet przy ustawieniu rozdzielczości 1080P, przy wsparciu sterowania głównego, czujnika noktowizyjnego, HDRu, wysokiej jakości obiektywu o dużej jasności. Wierność kolorów i złożone obrazowanie scen świetlnych jest jeszcze lepsze, podczas gdy objętość pliku jest skutecznie kontrolowana w porównaniu z ustawieniami 4K. Umożliwia to dłuższy czas nagrywania przy użyciu karty pamięci o tej samej pojemności.
Ten model kamery jest wyposażony w obiektyw o dużej jasności F/1.8 i przetwornik obrazu STARVIS2 Sony 1/1.8 cala o dużej powierzchni docelowej. W połączeniu ze specjalnie zoptymalizowanymi parametrami obrazowania podczas nocnej jazdy i nocnego parkowania, kamera pozwala uzyskać wyjątkową jakość obrazu. Powyższe „słabe oświetlenie” obejmuje następujące rodzaje źródeł światła:
– Stałe źródła światła na drodze inne niż miejskie latarnie uliczne, zazwyczaj takie jak światła pochodzące z przydrożnych szyldów sklepowych i okien budynków po obu stronach drogi;
– Ruchome źródła światła drogowego, zwykle takie jak światła pojazdów na sąsiednim pasie.
Jest to spowodowane zakłóceniami sygnału Wi-Fi kamery. Dodatkowo objętość plików z nagraniami wideo jest duża, przez co kamera nie może ściągnąć materiału w czasie rzeczywistym. Dlatego zalecamy pobranie wideo do lokalnego albumu do pamięci telefonu.
Uwaga: Zaleca się ustawienie długości nagrania wideo na 1 minutę (oryginalna długość segmentu pliku wideo), co pozwoli na szybsze pobieranie.
Dzieje się tak, ponieważ wideo wykorzystuje kodowanie o wysokiej kompresji, jeśli telefon nie obsługuje dobrze dekodowania H.265 (HEVC), wystąpi ten problem. Można go odtworzyć bez problemów, zmieniając telefon na nowszy, na przykład używając podstawowego telefonu z Androidem wprowadzonego na rynek w 2018 roku lub bardziej wydajnego urządzenia z Androidem/ iPhone’a 7 lub nowszego urządzenia z iOS.
Jeśli na razie nie zamierzasz wymieniać telefonu, możesz ustawić format kodowania wideo na „niską kompresję” w interfejsie ustawień kamery w telefonie, aby później nagrane wideo mogło być normalnie odtwarzane przez stary telefon.
Po pobraniu pliki wideo/zdjęć i inne pliki obrazów są zapisywane w albumie „70mai”. Można uzyskać dostęp do tych plików i zarządzać nimi w albumie telefonu lub albumie lokalnym aplikacji 70mai.
Znak wodny prędkości/szerokości/długości geograficznej i znak wodny logo marki na ekranie można wyłączyć osobno, a przełącznik znajduje się w ustawieniach w telefonie. Nie można wyłączyć znaku wodnego daty i godziny.
Wynika to z faktu, że wyszukiwanie i pozycjonowanie GPS jeszcze się nie powiodło.
Uwaga:
1. Sytuacja może wystąpić jeśli mamy podgrzewaną przednią szybę, w której zatopiona jest metalowa folia/siatka. Może ona blokować sygnał GPS w kabinie auta. Rozwiązaniem jest znalezienie miejsca na szybie, gdzie folia ma najmniejszą grubość. Informacje na temat miejsca montażu urządzeń z GPS można znaleźć w instrukcji obsługi auta.
2. Jeśli mamy wzmacnianą szybę przednią. Rozwiązaniem jest znalezienie miejsca na szybie, gdzie folia ma najmniejszą grubość.
3. W momencie kiedy mamy szybę z powłoką fotochromatyczną. Rozwiązaniem jest znalezienie miejsca na szybie, gdzie folia ma najmniejszą grubość.
Tryb parkowania, zdjęcia poklatkowe i wykrywanie ruchu to tryby pracy kamery A810 dla różnych scenariuszy bezpieczeństwa parkowania.
1. Wykrywanie kolizji: Kamera będzie w trybie czuwania bez nagrywania po wyłączeniu silnika, ale gdy wbudowany czujnik grawitacyjny (G-sensor) wykryje uderzenie powstałe na skutek kolizji (zwykle gdy pojazd jest uderzony), uruchamia nagrywanie 30-sekundowego filmu z monitoringu i zapisuje go w folderze w albumie urządzenia.
2. Wykrywanie ruchu: Kamera będzie w trybie czuwania bez nagrywania w przypadku wyłączenia silnika. Gdy algorytm obrazu działający w sposób ciągły w kamerze wykryje scenę zagrażającą pojazdowi i określi, że poziom zagrożenia osiągnął poziom, który należy zarejestrować, uruchomi nagrywanie 30-sekundowego filmu z monitoringu parkingu i zapisze go w albumie urządzenia.
3. Zdjęcia poklatkowe: Gdy funkcja ta jest włączona, kamera w sposób ciągły nagrywa klatki z częstotliwością próbkowania jednej klatki na sekundę (gdy częstotliwość nagrywania klatek wideo jest ustawiona na 30 kl./s) lub jednej klatki co 500 milisekund (gdy częstotliwość nagrywania klatek wideo jest ustawiona na 60 kl./s) a następnie łączy je w plik wideo 30 kl./s lub 60 kl./s, tj. film poklatkowy. Zapisuje go w folderze filmów poklatkowych w albumie urządzenia. Zdjęcia poklatkowe mogą w sposób ciągły rejestrować sytuację w polu widzenia kamery i odtwarzać wideo z prędkością odpowiadającą trzydziestokrotności rzeczywistego przepływu czasu. W przypadku wystąpienia nienormalnego zdarzenia, może dobrze zarejestrować materiał dowodowy.
Uwaga: Jeśli do kamery zainstalowano opcjonalny adapter zasilania/hardwire kit do trybu parkowania 4G, informacje o zdarzeniu będą natychmiast wysyłane do Twojego telefonu za pośrednictwem wiadomości alarmowej push.
Dzieje się tak, ponieważ kamera nie wykrywa adaptera zasilania/hardwire kitu trybu parkingowego. W takim przypadku należy rozpocząć rozwiązywanie problemów od poniższych czynności:
1. Sprawdź, czy adapter zasilania/hardwire kit jest prawidłowo zainstalowany. Jeśli nie masz doświadczenia w instalacji sprzętu zalecamy skorzystać z usług warsztatu samochodowego;
2. Sprawdź, czy adapter zasilania/hardwire kit jest prawidłowo połączony ze skrzynką bezpieczników lub z kamerą.
Adapter zasilania/hardwire kit jest używany przez kamerę samochodową w scenariuszu bezpieczeństwa parkowania i odgrywa następującą rolę:
– Adapter pobiera energię elektryczną z akumulatora pojazdu, aby utrzymać stałe zasilanie kamery.
– Gdy napięcie akumulatora pojazdu spadnie do ustawionego progu, zasilanie modułu 4G zostanie odcięte, aby zapobiec rozładowaniu akumulatora.
Ten model kamery obsługuje tylko adapter zasilania/hardwire kit 70mai. Do użytku z tym modelem kamery można wybrać następujące modele adapterów 70mai:
- Adapter zasilania/hardwire kit 70mai UP04 4G. Oprócz obsługi funkcji trybu parkingowego, umożliwia on również kamerze możliwość połączenia z siecią 4G (niezbędna jest aktywna karta SIM z pakietem danych). Dzięki czemu uzyskasz natychmiastowe powiadomienie alarmowe push i klipy wideo z trybu parkingowego. Model ten obsługuje 9 ustawień progu ochrony napięcia akumulatora (patrz szczegółowe pytania i odpowiedzi poniżej).
- Adapter zasilania/hardwire kit 70mai (złącze zasilania USB typu C). Ten model nie obsługuje połączenia sieciowego 4G. Jeśli wybierzesz ten model, kamera nie będzie w stanie natychmiast powiadomić Cię o uruchomieniu trybu parkingowego, a jedynie przypomnieć o użyciu telefonu komórkowego w celu uzyskania dostępu do kamery.
Hardwire kit 4G umożliwia wybór 9 stopni ustawienia progu napięcia ochrony akumulatora pojazdu: 11,8-12,6V (możliwość zmiany o 0,1V).
Możesz wybrać odpowiedni próg napięcia zabezpieczenia akumulatora, stopniowo zmniejszając jego wartość w zależności od aktualnej sytuacji, takiej jak pojemność i wiek akumulator, aby uzyskać najdłuższy czas użytkowania systemu monitorowania parkowania przy założeniu ochrony akumulatora.
Jeśli nie jesteś pewien, jakie minimalne napięcie akumulatora wymagane jest do uruchomienia silnika pojazdu, po prostu pozostaw domyślne ustawienie „Średnie – 12,0/24,0 V”. Jeżeli masz starszy akumulator lub pojazd wymaga wysokiego napięcia rozruchowego (na przykład pojazdy z silnikami o dużej liczbie cylindrów, takie jak V6, L6, V8, V12, W12 itp.), napięcie akumulatora spadnie do 11,8 V może spowodować brak możliwości uruchomienia silnika.
Jest to wynikiem nieprawidłowego podłączenia adaptera zasilania w skrzynce bezpieczników pojazdu. Może to prowadzić do nieprawidłowego przejścia kamery w tryb parkingowy po wyłączeniu pojazdu. W tej sytuacji zaleca się skonsultowanie się z warsztatem samochodowym.
Uwaga: nieprofesjonalne zmiany w obwodzie samochodowym mogą prowadzić do awarii akumulatora, a nawet samozapłonu pojazdu i innych poważnych konsekwencji.
Przyczyny tego problemu mogą być następujące:
1. W ustawieniach kamery, ustawienie czułości wykrywania kolizji jest zbyt niskie, można spróbować ustawić wyższą czułość (dla pojazdu z dobrym efektem tłumienia podwozia, zaleca się ustawienie wysokiej czułości).
2. Podczas upałów, gdy temperatura w kabinie pojazdu jest zbyt wysoka, kamera automatycznie wyłącza się w celu ochrony urządzenia, nie będzie w stanie zareagować na zdarzenie kolizji. Można zastosować folię termoizolacyjną na przedniej szybie, aby rozwiązać ten problem i unikać parkowania pojazdu w bezpośrednim świetle słonecznym przez długi czas w gorącym sezonie.
3. Niski poziom naładowania akumulatora pojazdu uruchamia funkcję ochrony akumulatora. Zasilanie jest odcinane przez kamerę. W takiej sytuacji należy wybrać odpowiedni próg napięcia ochrony akumulatora w zależności od jego stanu. Jeśli bateria jest używana przez długi czas i zestarzała się, należy ją wymienić na nową. Ponadto częste uruchamianie pojazdu w krótkim czasu (np. kilka kolejnych jazd na krótkich dystansach) doprowadzi do niewystarczającego naładowania akumulatora, co spowoduje, że funkcja ochrony akumulatora uruchomi się wkrótce po wyłączeniu auta.
4. Jest to wynikiem nieprawidłowego podłączenia adaptera zasilania/hardwire kitu. Może to spowodować wyłączenie kamery, gdy zasilanie zostanie odcięte. W tej sytuacji zaleca się skonsultowanie się z profesjonalnym warsztatem samochodowym w celu wyjaśnienia sposobu okablowania pojazdu.
(Uwaga: nieprofesjonalne zmiany w obwodzie samochodowym mogą prowadzić do awarii akumulatora, a nawet samozapłonu pojazdu i innych poważnych konsekwencji).
5. Należy pamiętać, że nawet jeśli kamera jest skonfigurowana z najwyższą czułością wykrywania kolizji, w przypadku lekkich obtarć się o auto np. przez pieszego (kiedy nie dojdzie do wstrząsu) możliwe jest, że wideo z monitoringu parkingu nie zostanie uruchomione. Czujniki G-sensor są bardziej wrażliwe na wibracje spowodowane przez cięższe obiekty (auto, skuter, rower itp.).
Detekcja ruchu obsługuje 3 ustawienia czułości: wysoka/średnia/niska.
Różnica między każdym stopniem czułości polega na ocenie rozpoznawania kolizji, im wyższe ustawienie czułości, tym niższa wartość progowa dla określenia kolizji.
Jeśli włączyłeś funkcję wykrywania ruchu w ustawieniach kamery. Gdy pojazd wyłączy się i wejdzie w tryb parkingowy, kamera będzie kontynuować nagrywanie, a wbudowany algorytm sztucznej inteligencji będzie nadal analizować scenę w polu widzenia.
Jeśli algorytm ustali, że poziom zagrożenia dla pojazdu ze strony poruszającego się obiektu osiągnął poziom wymagający nagrywania, kamera rozpocznie nagrywanie 30-sekundowego filmu, który zostanie zapisany.
Uwaga: Początkowy algorytm wykrywania ruchu może rozpoznawać tylko obiekty w kształcie człowieka, a kolejne aktualizacje dodadzą rozpoznawanie wszystkich typów pojazdów (w tym pojazdów niezmotoryzowanych).
Detekcja ruchu obsługuje 4 ustawienia czułości: ultra wysoka/wysoka/średnia/niska.
Różnica pomiędzy stopniami czułości polega na rozpoznaniu „podejrzanej sceny”. Im wyższe ustawienie czułości, tym łagodniejszy algorytm AI sprawdza wygląd podejrzanych obiektów i tym mniejsze są wymagania dotyczące czasu przebywania obiektów w polu widzenia.
Uwaga: kamera „uczy się” rozpoznawać obrazy i obiekty, które znajdują się w polu widzenia kamery, dlatego parametry algorytmu takie jak czas przebywania podejrzanych obiektów w polu widzenia nie są wartościami stałymi i dlatego nie mogą być ustawiane przez użytkownika.
Dzieje się tak, ponieważ scena w polu widzenia kamery nie jest określana jako wystarczająco niebezpieczna, aby wymagać nagrywania wideo przez algorytm obrazowania AI. Konkretne powody mogą być następujące,
– Przyczyna 1: Czas pozostawania osoby w polu widzenia kamery jest zbyt krótki (przy domyślnym ustawieniu czułości w wykrywaniu ruchu, musi ona pozostawać w polu widzenia przez ponad 20 sekund, aby uruchomić monitoring parkingu).
– Przyczyna 2: Obrazowanie człowieka nie spełnia wymagań algorytmu AI do rozpoznawania ludzi. Główny scenariusz:
– Osoba jest zasłonięta, co wpływa na efekt wykrywania algorytmu obrazowania. Na przykład, gdy osoba znajduje się zbyt blisko pojazdu i tylko część powyżej brzucha pojawia się w polu widzenia kamery, algorytm może ją zignorować i doprowadzić do braku rozpoznania. (Uwaga: 70mai stale poprawia zdolność rozpoznawania algorytmu obrazowania AI, a następnie wzmocni rozpoznawanie zasłoniętych ludzkich kształtów i zwiększy rozpoznawanie różnych typów pojazdów).
– Osoba znajduje się zbyt daleko od kamery (ponad pięć metrów), a obraz osoby jest zbyt mały, co zostanie ocenione jako niskie zagrożenie, a tym samym nie uruchomi wideo z monitoringu parkingu.
– Czynniki środowiskowe, podczas fotografowania na zewnątrz z wnętrza samochodu, sytuacja oświetlenia pola widzenia jest skomplikowana, występują okluzje i odbicia, takie jak zbyt ciemne światło lub odbicia przedniej szyby, które mogą zakłócać algorytm rozpoznawania.
– Ocena metody funkcji wykrywania ruchu (w zależności od konkretnego modelu pojazdu, kąta instalacji, rzeczywiste parametry wydajności będą się różnić: zakres różnicy w odległości nie przekracza jednego metra, a zakres różnicy w czasie retencji nie przekracza 5 sekund),
– Ultra wysoka czułość: około 2-3 metry od przodu samochodu, pozostanie przez około 5-6 sekund, uruchomi wykrywanie ruchu
– Wysoka czułość: około 2-3 metry od przodu samochodu, pozostanie przez około 8 sekund, uruchomi wykrywanie ruchu
– Średnia czułość: około 2-3 metry od przodu samochodu, pozostanie przez około 10 sekund, uruchomi wykrywanie ruchu
– Niska czułość: około 2-3 metry od przodu samochodu, pozostawanie przez około 17 sekund, uruchomi wykrywanie ruchu
Możliwe przyczyny są następujące,
1. Niski poziom naładowania akumulatora pojazdu uruchamia funkcję ochrony akumulatora adaptera zasilania/hardwire kitu, a kamera odcina zasilanie. W takiej sytuacji można uruchomić pojazd aby w pełni naładować akumulator, a następnie wyłączyć silnik, aby kontynuować fotografowanie poklatkowe. Jeśli akumulator się starzeje, należy w odpowiednim czasie wymienić go na nowy.
2. Kamera wyłącza się automatycznie, aby chronić urządzenie przed wysoką temperaturą. W takiej sytuacji można nałożyć folię termoizolacyjną na szybę samochodu i unikać parkowania pojazdu w bezpośrednim świetle słonecznym przez długi czas w gorącym sezonie. Przy dużych upałach zostawiając auto na słońcu zalecamy zdjąć kamerę z szyby lub odłączyć od niej zasilanie. Gdy kamera jest pozostawiona w aucie, to momencie powrotu schłodzić wnętrze pojazdu.
3. Kamera uruchamia nagrywanie wideo z monitoringu parkingu lub użytkownik steruje kamerą, aby zdalnie nagrywać wideo za pośrednictwem 4G, co spowoduje przerwanie zdjęć poklatkowych. Po zakończeniu nagrywania zdjęcia poklatkowe będą kontynuowane i zapisywane jako nowy klip.
Jeśli kamera jest wyposażona w adapter zasilania/hardwire kit 4G, a urządzenie jest prawidłowo podłączone do sieci, po wyłączeniu pojazdu można przejść do strony „Ustawienia zdalne” w aplikacji mobilnej, aby włączyć/wyłączyć funkcje wykrywania kolizji np. zmienić jej czułość i zdjęć poklatkowych.
Dzieje się tak, ponieważ linia pasa ruchu na odcinku drogi, po którym porusza się pojazd, nie jest wyraźna lub kąt obiektywu nie jest odpowiedni.
Po pierwsze kamera musi nawiązać polaczenie z GPSem.
Wykonaj poniższe czynności, aby wyeliminować problem i ponownie skalibrować urządzenie:
- Sprawdź czy masz polaczenie z GPS (ikona GPS na ekranie kamery).
- Sprawdź, czy obiektyw kamery został skalibrowany zgodnie z procesem kalibracji (Uwaga: Wyłącz ADAS w module ustawień kamery na końcu aplikacji, a następnie włącz go ponownie, aby ponownie przejść do procesu kalibracji obiektywu);
- Upewnij się, że pojazd porusza się z prędkością większą niż 40 km/h i po drodze z wyraźnymi liniami pasa ruchu;
- Sprawdź czy obiektyw Twojej kamery i szyba przed obiektywem jest czysty;
- Jeśli nadal nie udał się proces kalibracji przywróć kamerę do ustawień fabrycznych i powtórz kalibracje.
- Sprawdź w aplikacji 70mai czy Twoja kamera ma aktualne oprogramowanie.
Po włączeniu funkcji ADAS wszystkie komunikaty zostaną domyślnie włączone. Jeśli uważasz, że transmisja ADAS jest zbyt częsta i wpływa na jazdę, wyłącz niepotrzebne komunikaty w menu kamery lub aplikacji 70mai.
Możliwe przyczyny są następujące,
1. Deszcz, śnieg i inne warunki pogodowe: W złych warunkach pogodowych, na przykład w deszczu, śniegu, zamgleniu i innych warunkach pogodowych, kamera może nie być w stanie prawidłowo sfotografować pojazdu znajdującego się z przodu, co skutkuje opóźnieniem lub brakiem zgłoszenia ostrzeżenia.
2. Niska prędkość poprzedzającego pojazdu: gdy pojazd porusza się zbyt wolno, system może nie uznać tego za niebezpieczną sytuację, w wyniku czego ostrzeżenie nie zostanie wysłane;
W przypadku, gdy ostrzeżenie jest opóźnione lub nie jest zgłaszane, zaleca się sprawdzenie: czy kamera jest czysta, czy jest zainstalowana we właściwym kierunku, czy ADAS jest włączony, odpowiednio transmitowany i czy kalibracja została zakończona.
Ten model kamery samochodowej ma wbudowany moduł GPS, który może uzyskać bieżące informacje o lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu może obsługiwać następujące funkcje:
1. Informacje o prędkości, szerokości i długości geograficznej są łączone na ekranie wideo jako odniesienie do nagrywania dowodów. Informacje te mogą być następnie wyświetlane w efektach wizualnych RS. Ponadto dane dotyczące wysokości i wzniesienia w efektach wizualnych RS pochodzą również z modułu pozycjonowania satelitarnego.
2. Kamera samochodowa może rejestrować wszystkie informacje o położeniu pojazdu dla każdej podróży i podsumowywać je w postaci trasy jazdy, która może być używana jako odniesienie do historycznych statystyk podróży pojazdu.
3. Lokalizację pojazdu można sprawdzić w aplikacji mobilnej, co może pomóc w odnalezieniu zaparkowanego pojazdu lub zlokalizowaniu ostatniej lokalizacji pojazdu w przypadku kradzieży lub napadu. (Uwaga: Funkcja lokalizacji pojazdu wymaga obsługi adaptera zasilania/hardwire kitu 4G). Po uruchomieniu pojazdu można włączyć „Tryb śledzenia” na stronie „Lokalizacja pojazdu” w aplikacji mobilnej, aby zwiększyć częstotliwość aktualizacji lokalizacji pojazdu do raz na 15 sekund).
4. Funkcja ADAS do prawidłowego działania wymaga informacji o prędkości pojazdu w czasie rzeczywistym, które są również dostarczane przez moduł GPS.
Najbardziej możliwym powodem jest to, że pojazd jest zaparkowany w obszarach bez sygnału pozycjonowania satelitarnego np. w garażu podziemnym, na parkingu wewnętrznym, pod wzniesieniem, w gęstej zabudowie itp. W takim przypadku pozycja parkowania wyświetlana na terminalu APP jest ostatnią udaną pozycją kamery przed zgaśnięciem pojazdu (zwykle znajduje się ona w pobliżu wjazdu na parking, jeśli w pobliżu wjazdu na parking znajduje się podwyższony most, tunel, przepust lub gęste wieżowce, może przesunąć się dalej).
Możliwe przyczyny to:
1. Na szybę pojazdu naklejana jest wysokiej jakości folia termoizolacyjna zawierająca metal, która zablokuje sygnał GPS i spowoduje nieprawidłowe działanie urządzenia GPS w kabinie. Aby rozwiązać ten problem, można rozważyć zainstalowanie wzmacniacza sygnału GPS.
2. Gdy pojazd przejeżdża przez odcinki dróg z poważną blokadą GPS, takie jak tunele, pod mostami i wieżowcami, spowoduje to spowolnienie lub wręcz brak możliwości zlokalizowania GPS, a po odjechaniu od tych odcinków drogi GPS może wrócić do normy.
Wartość odległości pojazdu jest obliczana przez funkcję ADAS na podstawie obrazów zarejestrowanych przez kamerę samochodową, która będzie dokładniejsza na wyraźnie oznakowanych typowych drogach, ale mniej dokładna na nieoznakowanych, niestandardowych drogach lub na dzikich obszarach.
Dzieje się tak, ponieważ funkcja ADAS nie jest włączona w kamerze samochodowej, elementy te są prezentowane na podstawie wyników rozpoznawania ADAS.
Po włączeniu funkcji ADAS i pomyślnej jej kalibracji, w efektach wizualnych RS kolejnego nagranego materiału wideo pojawią się znaki ostrzegawcze dotyczące linii pasa ruchu, odległości i pieszych.
Kamera ta obsługuje standardowe karty MicroSD. Należy używać kart pamięci o pojemności 32 – 256GB i klasyfikacji U3 (UHS-3)
lub wyższej.
Istnieją dwa możliwe powody:
1. Mogła zostać użyta karta pamięci o pojemności 32 GB.
Przyczyna 1: W przypadku karty pamięci o pojemności 32 GB czas ciągłego nagrywania może wynosić do 2-3 godzin (tylko nagrywanie z przodu), zanim pierwszy film zostanie usunięty w przypadku kodowania wysokiej kompresji / HDR i nagrywania. (Dokładny czas nagrywania może się różnić w zależności od warunków drogowych. Jeśli na drodze znajduje się duża liczba koron drzew i innych bogatych w szczegóły scenerii, rozmiar pliku wideo będzie nieco większy w porównaniu z filmami przedstawiającymi ogólne sceny drogowe). Jeśli potrzebujesz wszystkich danych wideo z kamery, to wyjmij kartę pamięci, włóż ja do czytnika i podłącza do komputera a następnie zgraj materiały na komputer.
2. Nagrania awaryjne lub z parkingu zajmują zbyt dużo miejsca.
Powód 2: Nagrania alarmowe i nagrania z parkingu są usuwane oddzielnie. Kamera samochodowa jest zaprojektowana tak, aby stale zajmować określony procent wbudowanej pamięci. Jeśli nagrano zbyt wiele filmów, pobierz żądane klipy wideo na telefon komórkowy lub podłącz do komputera, aby je wyeksportować i utworzyć ich kopię zapasową. Następnie można kontynuować korzystanie z kamery samochodowej po usunięciu z niej wszystkich nagrań awaryjnych lub nagrań z monitoringu parkingu.
Istnieją dwie metody:
1. Wyłącz kamerę samochodową i podłącz ją do komputera za pomocą kabla do transmisji danych obsługującego standard USB 3.0 lub szybszy (obsługa głównych wersji systemów komputerowych Windows/Mac/Linux). Po włączeniu kamery samochodowej na komputerze pojawi się wymienny dysk pamięci, na który można skopiować potrzebne filmy lub zdjęcia.
2. Wyjmij kartę pamięci z kamery samochodowej i wyświetl jej zawartość na komputerze za pomocą czytnika kart.
Należy używać kabla z funkcją transmisji danych. Kamera samochodowa jest wyposażona w przewód zasilający bez funkcji transmisji danych.
Możliwe przyczyny obejmują:
1. Upalna pogoda: kamera samochodowa wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych nagrzewa się. Ciepło generowane przez działającą kamerę samochodową wolno się rozprasza, a nagromadzenie ciepła prowadzi do wzrostu temperatury urządzenia, wpływając tym samym na gniazdo karty pamięci.
2. Karta pamięci jest w stanie ciągłego odczytu i zapisu podczas pracy w kamerze samochodowej, co również generuje ciepło.
Należy zwrócić uwagę na nagrzewanie się karty pamięci:
1. Jeśli jakość karty pamięci jest niska, a prędkość odczytu/zapisu niska, nagrzewanie się karty pamięci będzie bardziej dotkliwe. Dlatego też, kupując kamerę samochodową, upewnij się, że kupujesz również wysokiej jakości kartę pamięci z szybkością spełniającą wymagania. Zalecamy używanie kart z serii Endurance lub Endurance Pro, są to karty wysokiej jakości, przystosowane do ciągłego zapisu w wysokich rozdzielczościach.
2. Nagrzewanie się karty pamięci jest zjawiskiem normalnym ale długotrwałe przegrzewanie się karty pamięci może mieć wpływ na szybkość odczytu/zapisu danych i jej żywotność. Dlatego należy unikać używania kamery samochodowej w środowisku o wysokiej temperaturze i regularnie formatować kartę, aby zapewnić jej niezawodność.
W zależności od różnych nieprawidłowości karty pamięci, problemy można rozwiązać za pomocą następujących metod:
Niska pojemność karty pamięci. Pojemność karty pamięci obsługiwana przez to urządzenie wynosi 32G-256 GB, sprawdź pojemność karty.
Niska jakość karty pamięci. Aby zapewnić normalne działanie urządzenia, należy używać karty pamięci klasy U1/klasy 10 lub wyższej. Jeśli karta pamięci była używana przez długi czas, wydajność odczytu/zapisu również ulegnie pogorszeniu, dlatego należy wymienić kartę pamięci w odpowiednim czasie, aby zapewnić normalne działanie urządzenia.
Karta pamięci wymaga sformatowania. Zalecamy używania nowych kart pamięci, nie wykorzystywanych w innych urządzeniach. Pierwszy i kolejne formaty kart wykonujemy w kamerze!
Karta pamięci jest uszkodzona. Sytuacja ta oznacza, że żywotność karty pamięci dobiegła końca, dlatego należy jak najszybciej wymienić ją na nową. W przeciwnym razie kamera samochodowa nie będzie działać prawidłowo.
Wszystkie nasze kamery samochodowe przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa, zapewniając wiele zabezpieczeń.
O. A810 posiada certyfikaty CE i FCC, zapewniające bezpieczeństwo i niezawodność w każdych okolicznościach.
B. Rzeczywiste temperatury testowania i pracy A810 przekraczają deklarowane wartości, ale niewielkie odchylenie poza zalecany zakres temperatur roboczych nie będzie miało żadnych negatywnych skutków.
C. Mechanizm zabezpieczający przed wysoką temperaturą A810 umożliwia maksymalne wydłużenie czasu pracy urządzenia w środowiskach o wysokiej temperaturze, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo zarówno urządzenia, jak i pojazdu.
W czasie upałów, jeśli pojazd jest zaparkowany w miejscu wystawionym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować zbyt wysoką temperaturę w kabinie pojazdu, co spowoduje szybki wzrost temperatury rejestratora. W takim przypadku rejestrator wyłączy się automatycznie aby chronić przed wysoką temperaturą i przedłużyć żywotność urządzenia.
Po włączeniu zdalnego monitorowania rejestrator będzie wykorzystywał dodatkową moc obliczeniową chipa do przechwytywania i przesyłania strumieni wideo na żywo, co powoduje dodatkowe nagrzewanie i przyspieszanie powyższego procesu, co skutkuje automatycznym wyłączeniem rejestratora i nagłym zatrzymaniem zdalnego przesyłania strumieniowego na żywo.
Możesz wyłączyć funkcje „fotografii poklatkowej” lub „wykrywania aktywności”, aby zmniejszyć zużycie energii przez urządzenie rejestrujące, gdy pojazd jest wyłączony.
Akumulator osiągnął próg rozładowania, w którym włącza się funkcja ochrony i odłączenie zasilania kamery.
Tak jak najbardziej jest możliwa taka opcja, w zależności od własnej potrzeby możemy ustawić zapisywanie takich danych jak i zupełnie je wyłączyć.
Moduł GPS w rejestratorach pozwala na pomiar i zapis bieżącej prędkości samochodu, jego współrzędnych geograficznych oraz automatyczną synchronizację daty/godziny w kamerze. Opcję zapisu prędkości/lokalizacji można włączyć lub wyłączyć według własnych preferencji w urządzeniu.
ADAS jest to system wspomagający kierowcę w trakcie jazdy. W rejestratorach 70mai są to m.in. ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, ostrzeganie przed zbliżaniem się do poprzedzającego nas pojazdu oraz informowanie o ruchu pojazdu znajdującego się przed nami(np. na światłach). Dodatkową funkcją i nowością jest funkcja wykrywania pieszego/rowerzysty dostępna w modelu M500. Niestety nie wszystkie modele mają tą funkcję wbudowaną. Do uruchomienia tych funkcji niezbędna jest kalibracja, do której trzeba odpowiednio umiejscowić rejestrator i dopasować kąt obiektywu względem jezdni. Podczas samej kalibracji należy jechać z prędkością min. 20km/h po jezdni z widocznymi pasami ruchu.
Produkty marki 70mai z oficjalnej polskiej dystrybucji są objęte 24-miesięczną gwarancją dla konsumentów lub 12-miesięczną gwarancją dla przedsiębiorców (zakupów na firmę).
Zdecydowanie warto – produkty kupione z oficjalnej polskiej dystrybucji mają m.in. zapewnione wsparcie techniczne, materiały marketingowe i produktowe, 100% gwarancję oryginalności, gwarancję legalnego źródła pochodzenia produktu, rzetelny serwis realizowany w Polsce oraz informację o nowościach z wyprzedzeniem. Żadna z firm, która nie należy do oficjalnych partnerów, a sprzedaje markę 70mai nie ma dostępu do narzędzi, oprogramowania itp., które są niezbędne do zrealizowania naprawy/gwarancji produktu. Sprawdz czy kupiłeś swój wideorejestrator z oficjalnej dystryucji: https://70mai.pl/sprawdz-urzadzenie/
Nie. Polski dystrybutor sprzętu 70mai, firma Aktro nie prowadzi serwisu towaru kupionego w tego rodzaju serwisach. Pytania i kwestie serwisowe do towaru pozyskanego tą drogą prosimy kierować bezpośrednio do sprzedawcy, u którego nabyli Państwo sprzęt. Tylko zakupy dokonane u naszych oficjalnych partnerów upoważniają do roszczeń serwisowych związanych z wadliwym działaniem urządzeń.
Wszystkie nasze wideorejestratory posiadają wbudowane Wi-Fi, dzięki któremu tworzą swój punkt dostępu tzw. „hotspot” Wi-Fi. W efekcie daje to możliwość połączenia się z urządzeniem celem zmiany poszczególnych ustawień, przeglądaniem i pobieraniem nagrań na swój smartfon oraz robieniem zdjęć rejestratorem. Do tego oczywiście niezbędna jest dedykowana aplikacja 70mai. Sam zasięg modułu Wi-Fi wynosi ok. kilkanaście-kilkadziesiąt metrów od kamery. Ważną informacją jest to, iż ta sieć nie daje możliwości korzystania z Internetu.
Tylne rejestratory RC04 i RC05 mogą służyć jako kamery cofania, ale jedynie w zestawieniu z kamerą w lusterku 70mai S500 i 70mai Wide(Midrive D07). Oba te modele mają dodatkowe przewody do podłączenia się pod światło cofania, dzięki czemu po włączeniu biegu wstecznego mamy automatycznie widok z tylnej kamery.
Wszystkie modele kamer mają określoną optymalną temperaturę pracy w zakresie -10°C ~ 60°C. Sama temperatura przechowywania jest niższa/wyższa niż ten zakres. W przypadkach kiedy temperatura kamery wykracza poza zakres, może wtedy uruchamiać się z małym opóźnieniem, do czasu uzyskania optymalnej temperatury
Tryb parkingowy działa dzięki wbudowanemu czujnikowi wstrząsów. Po wyłączeniu zapłonu/zgaszeniu silnika, kamery przechodzą w tryb parkingowy. Podczas wykrycia wstrząsu poprzez wbudowany czujnik G-sensor rejestrowane jest wideo o długości 1min.
Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdza się montaż bezpośrednio za lusterkiem wstecznym mniej więcej na środku szyby, tak aby nie zasłaniała widoczności oraz nie rozpraszała kierowcy. + oinki do yt 70mai polska
Na rynku zdarzają się przypadki urządzeń, których montaż polega na przyklejeniu ich do szyby "na ostro", czyli z wykorzystaniem dwustronnej taśmy. Wiąże się to z późniejszymi trudnościami w demontażu lub pozostawaniem uporczywych do usunięcia fragmentów taśmy na szybie. 70mai postanowiło rozwiązać wspominane wcześniej problemy użytkowników, poprzez zastosowanie specjalnej naklejki elektrostatycznej. W opakowaniach z naszymi wideorejestratorami znajduje się przezroczysta naklejka, która dzięki swoim właściwościom przywiera do powierzchni szyby samochodowej jak magnes. I właśnie od tej naklejki zaczynamy montaż kamery. Przed przyklejeniem naklejki warto oczyścić zaplanowane miejsce montażu płynem do szyb. Dopiero do zamontowanej naklejki elektrostatycznej przyklejamy kamerę. Wsuwamy wideorejestrator w jarzmo (czarny uchwyt) dołączone do opakowania i przyklejamy go w centralnym obszarze naklejki elektrostatycznej. Gotowe
Tylne kamery 70mai posiadają w zestawie przewód o długości ok. 5,5 metra, dzięki któremu podłączamy ją do głównego urządzenia(kamery przedniej) do portu AV/IN.
Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości dokupienia dłuższych przewodów zasilania niż te, które są fabrycznym wyposażeniem danego rejestratora. Modele przeznaczone na przód pojazdu mają kabel zasilający około 3,5 metra długości, natomiast kamery tylne około 5,5 metra. Taka długość w zupełności wystarcza do montażu urządzeń 70mai w niemal każdym samochodzie osobowym.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rejestrator z wbudowanym akumulatorem, takie urządzenie po odcięciu zasilania, jest w stanie dokończyć nagrywanie ostatniego filmu, utrzymywać ustawienia daty i godziny bez zasilania oraz w niektórych modelach pracować w trybie parkingowym. Większość rejestratorów dostępnych na rynku wymaga stałego zasilania do normalnego nagrywania, zatem wbudowany akumulator jest dodatkowym atutem w momentach kiedy tego zasilania nie ma. Urządzenia z wbudowaną baterią uruchamiają się w ciągu paru sekund, natomiast te z kondensatorem w nielicznych przypadkach nawet po paru minutach od podłączenia zasilania. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w trybie parkingowym, kiedy rejestrator miałby nagrać sprawcę kolizji przed jego ucieczką. Największą wadą kamer z wbudowanym kondensatorem jest fakt, że zupełnie nie działają bez zewnętrznego źródła zasilania. Po dłuższym czasie bez zasilania tracimy ustawienia daty, godziny itp.
Tylne kamery 70mai posiadają w zestawie przewód o długości ok. 5,5 metra, dzięki któremu podłączamy ją do głównego urządzenia(kamery przedniej) do portu AV/IN.
Kamery 70mai obsługują karty microSD minimum 10 klasy. Jednakże ze względu na bardzo dużą ilość producentów jak i marek kart klasa klasie nie równa. Z naszego doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawują się karty Samsung EVO Plus, Samsung PRO Endurance oraz Sandisk High Endurance, najlepiej te z oznaczeniem U3/V30. Warto też zwrócić uwagę na obsługiwane minimalne i maksymalne pojemności kart poprzez poszczególne modele kamer.
Tak zdecydowanie warto, gdyż takie karty są dedykowane do pracy w urządzeniach monitorujących/ rejestrujących w tym kamerach samochodowych. Karty pamięci wyprodukowane w takiej technologii, gwarantują większą trwałość i maksymalną ilość cykli zapisu danych w porównaniu do standardowych kart. Warto też zwrócić uwagę, iż przeważnie warunki gwarancji producentów na "standardowe" karty pamięci nie obejmują ich zastosowania w urządzeniach rejestrujących (w tym wideorejestratorach).
Rejestratory 70mai mają wbudowany akumulator, jednakże służy on jedynie do pracy w trybie parkingowym w modelach (Midrive D02, D08) oraz do podtrzymania ustawień daty, godziny w momentach, kiedy urządzenie jest pozbawione zasilania. Zatem nie ma możliwości nagrywania jazdy na wbudowanej baterii.
Jeżeli wyświetli się komunikat „Low battery”, zaleca się zabranie rejestratora do domu, podłączenie go poprzez kabel microUSB i ładowarkę sieciową o parametrach (5V i minimum 2A) na kilka godzin, celem naładowania wbudowanego akumulatora. Przyczyną takiego komunikatu są bardzo krótkie trasy, które pokonujemy samochodem, przez co wbudowany akumulator bardziej się zużywa niż ładuje.
Po pierwsze sformatuj kartę pamięci w urządzeniu, następnie sprawdź poprawność działania rejestratora z inną kartą microSD. Jeżeli problem dalej występuje sprawdź inne źródło zasilania. Ostatecznie przywróć ustawienia fabryczne kamery lub wykonaj aktualizację oprogramowania – jeżeli występuje nowsza jego wersja.
Aktualizacja oprogramowania jest możliwa po uprzedniej konfiguracji kamery i dodaniu jej do aplikacji na swoim smartfonie. Aby dokonać aktualizacji należy:
• uruchomić aplikację 70mai na smartfonie;
• kliknąć ikonkę w lewym górnym rogu;
• kliknąć „moje urządzenia/my devices”;
• wybrać kamerę którą chcemy zaktualizować;
• następnie wybrać na samym dole "aktualizacja oprogramowania układowego/ firmware update " jeżeli będzie dostępna nowsza to pokaże się opcja na dole ekranu "pobierz/download", pobieramy ją;
• następnie udać do samochodu, włączyć zasilanie/stacyjkę aby uruchomić kamerę, potem łączymy się z kamerą poprzez hotspot wifi - przy połączeniu na aplikacji pojawi się informacja, czy chcemy pchnąć "push" aktualizację na kamerze – potwierdzamy;
• na kamerze pokaże się komunikat o przyjmowaniu aktualizacji, w trakcie tego procesu trzeba zapewnić kamerze stałe zasilanie, przerwanie zasilania może trwale uszkodzić urządzenie;
• po aktualizacji pokaże się komunikat, że zaktualizowano poprawnie i kamera uruchomi się ponownie Dodac video z aktualizacji
Kąt widzenia/nagrywania obiektywu jest jednym z ważnych, ale nie najważniejszym parametrem. W większości naszych kamer ten kąt wynosi minimum 140°. Optymalną wartością jest zakres 130-150°, jednakże warto też zwrócić uwagę, że zbyt duży kąt, może powodować efekt rozmytego/zaokrąglonego obrazu na skrajnych krawędziach. Bardzo często inni producenci zawyżają ten parametr w swoich specyfikacjach.
Tak wszystkie wideorejestratory 70mai obsługują kodek H.264, natomiast kodek H.265 jest obsługiwany przez prawie wszystkie modele za wyjątkiem modeli LITE (Midrive D08) i 1S (Midrive D06). W niektórych modelach funkcja ta występuje pod nazwą „compression ratio” lub „video coding”, gdzie „high compression” czyli wysoka kompresja oznacza kodek H.265. Analogicznie opcja „low compression” oznacza niską kompresję czyli kodek H.264.
W przypadku kiedy urządzenie będzie użytkowane w Polsce to zalecamy ustawienie 50Hz. W przypadku ustawienia 60Hz na nagraniach po zmroku i z nocy może być widoczny efekt migoczących lamp na ulicach. Częstotliwość 60Hz dedykowana jest do krajów Ameryki Północnej i Południowej.
Rozwinięcie skrótu brzmi Wide Dynamic Range i oznacza szeroki zakres dynamiczny. Mówiąc w skrócie funkcja umożliwia uzyskanie lepszego kontrastu obrazu/wideo w momentach słabego lub zbyt silnego naświetlenia.
Tryb HDR, którego pełna nazwa brzmi High Dynamic Range. Funkcja ta ma na celu zwiększenie różnicy pomiędzy jasnymi, a ciemnymi tonami barw. Skutkiem tego jest uwidocznienie poszczególnych detali i nadanie kolorom bardziej żywej barwy, w tym zwiększenie czytelności tablic rejestracyjnych na nagraniach.
Dioda kontrolna stanu kamery może świecić w 3 kolorach: zielonym, niebieskim, czerwonym. Zielony oznacza, że kamera działa poprawnie i są nagrywane wideo. Niebieski oznacza stan czuwania, występuje on w trakcie konfiguracji kamery, zmian ustawień, w tym stanie nie są zapisywane nagrania. Natomiast czerwony kolor oznacza błąd nagrywania lub błąd rejestratora.
Z naszego doświadczenia i wewnętrznych testów wynika, że przyciemniona tylna szyba wpływa bardzo mało lub praktycznie wcale na jakość nagrań.