70mai A810

70mai A810

Do pobrania

FAQ
Dlaczego kamera nie wyłącza się po zgaszeniu pojazdu?

Pojazd wykorzystuje gniazdo zapalniczki do zasilania kamery, a funkcja „Automatyczne wyłączanie przy braku ruchu” nie jest włączona. Można włączyć funkcję „Automatyczne wyłączanie przy braku ruchu” i ustawić odpowiedni czas wyłączenia.

Uwaga: Po automatycznym wyłączeniu pojazdu przy braku ruchu należy ręcznie nacisnąć przycisk zasilania, aby włączyć kamerę przy następnym uruchomieniu pojazdu.

Czy kamera może być zasilana przez zasilacz innej firmy?

Ten model kamery wymaga zasilania 5V/2A, spróbuj użyć oficjalnych akcesoriów zasilających 70mai. Jeśli mają być używane akcesoria zasilające innych firm, należy upewnić się, że są one zgodne ze specyfikacjami zasilania i krajowymi przepisami bezpieczeństwa.

Dlaczego kamera nie włącza się po włączeniu zasilania?

Możliwe przyczyny są następujące:

1. Gdy temperatura kamery będzie zbyt wysoka, nie zareaguje na włączenie.
2. Sprawdź, czy ładowarka pojazdu i przewód zasilający są prawidłowe.
3. Po automatycznym wyłączeniu pojazdu, należy ręcznie nacisnąć przycisk zasilania, aby włączyć kamerę przy następnym uruchomieniu pojazdu.

Dlaczego nie mogę znaleźć opcji nagrywania w 60 klatkach na sekundę?

Ponieważ kamera używa obecnie formatu kodowania „niskiej kompresji”.
Zmień format kodowania na „wysoką kompresję” na ekranie ustawień kamery, a następnie zobaczysz opcję 60 klatek na sekundę.
Sprawdź, czy telefon komórkowy obsługuje dekodowanie HEVC, jeśli nie, telefon komórkowy nie będzie w stanie normalnie odtwarzać wideo z kodowaniem o wysokiej kompresji. Telefon z ostatnich czterech lat nie ma żadnych problemów, a aplikacja 70mai automatycznie wykryje, czy telefon obsługuje dekodowanie HEVC i poda sugestie dotyczące ustawień.

Dlaczego HDR nie może być używany po włączeniu 60 fps?

Zasada realizacji HDR określa, że przy ustawieniu HDR + 30 klatek na sekundę, obliczenia kodowania klatek są równoważne 60 klatkom na sekundę;
Jeśli HDR i 60 klatek na sekundę są włączone w tym samym czasie, główna zdolność przetwarzania kodowania głównego sterowania kamery jest niewystarczająca, dlatego nie można ich włączyć jednocześnie.

Jakie są zalety HDR?

Ten model kamery ma sprzętową funkcję HDR, która może znacznie zoptymalizować efekt obrazowania następujących scen z silnym kontrastem między światłem a ciemnością:

– Dostęp do tuneli i garaży podziemnych w słoneczny dzień;
– Bezpośrednie światła reflektorów na tablicach rejestracyjnych w nocy;
– Obrazowanie cieni obiektów drogowych w obszarach o silnym nasłonecznieniu.

Dlaczego ten model zapewnia rozdzielczość 1080P, czy to wystarczy?

Rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem decydującym o jakości obrazu.
Baza sprzętowa tego modelu jest doskonała. Jakość obrazu jest dobrze dostrojona, nawet przy ustawieniu rozdzielczości 1080P, przy wsparciu sterowania głównego, czujnika noktowizyjnego, HDRu, wysokiej jakości obiektywu o dużej aperturze, rozdzielczość szczegółów znacznie przewyższa główny nurt produktów samochodowych 1080P. Wierność kolorów i złożone obrazowanie scen świetlnych jest jeszcze lepsze, podczas gdy objętość pliku jest skutecznie kontrolowana w porównaniu z ustawieniami 4K. Umożliwia to dłuższy czas nagrywania przy użyciu karty pamięci o tej samej pojemności.

Do czego konkretnie odnosi się funkcja poprawy widzenia w nocy obsługiwana przez ten model kamery ? Jakie są jej zalety?

Ten model kamery jest wyposażony w obiektyw o dużej aperturze F/1.8 i przetwornik obrazu STARVIS2 Sony 1/1.8 cala o dużej powierzchni docelowej. Zdolność tej kamery do obrazowania przy słabym oświetleniu jest jedną z najwyższych na rynku kamer samochodowych. W połączeniu ze specjalnie zoptymalizowanymi parametrami obrazowania podczas nocnej jazdy i nocnego parkowania, kamera pozwala uzyskać wyjątkową jakość obrazu w nocy bez świateł ulicznych, na słabo oświetlonych parkingach naziemnych, w garażach podziemnych i innych słabo oświetlonych miejscach.
Powyższe „słabe oświetlenie” obejmuje następujące rodzaje źródeł światła:

– Stałe źródła światła na drodze inne niż miejskie latarnie uliczne, zazwyczaj takie jak światła pochodzące z przydrożnych szyldów sklepowych i okien budynków po obu stronach drogi;
– Naturalne źródła światła w nocy, tj. światło księżyca i światło gwiazd w pogodne noce;
– Ruchome źródła światła drogowego, zwykle takie jak światła pojazdów na sąsiednim pasie, światło latarki trzymanej przez przechodniów.

Dlaczego podczas odtwarzania historycznych nagrań wideo w kamerze z telefonu komórkowego występuje opóźnienie?

Jest to spowodowane zakłóceniami sygnału Wi-Fi kamery. Aby uniknąć tego problemu, można pobrać wideo do lokalnego albumu w aplikacji mobilnej.

Uwaga: Zaleca się ustawienie długości nagrania wideo na 1 minutę (oryginalna długość segmentu pliku wideo), co pozwoli na szybsze pobieranie.

Dlaczego podczas odtwarzania filmu pobranego na telefon pojawia się czarny ekran/lag?

Dzieje się tak, ponieważ wideo wykorzystuje kodowanie o wysokiej kompresji, jeśli telefon nie obsługuje dobrze dekodowania H.265 (HEVC), wystąpi ten problem. Można go odtworzyć bez problemów, zmieniając telefon na nowszy, na przykład używając podstawowego telefonu z Androidem wprowadzonego na rynek w 2018 roku lub bardziej wydajnego urządzenia z Androidem/ iPhone’a 7 lub nowszego urządzenia z iOS.

Jeśli na razie nie zamierzasz wymieniać telefonu, możesz ustawić format kodowania wideo na „niską kompresję” w interfejsie ustawień kamery w telefonie, aby później nagrane wideo mogło być normalnie odtwarzane przez stary telefon

Gdzie są przechowywane pliki wideo/zdjęć po pobraniu z kamery samochodowej do aplikacji mobilnej?

Po pobraniu pliki wideo/zdjęć i inne pliki obrazów są zapisywane w albumie „70mai”. Można uzyskać dostęp do tych plików i zarządzać nimi w albumie telefonu lub albumie lokalnym aplikacji 70mai.

Czy mogę wyłączyć znak wodny na ekranie kamery Dash Cam?

Znak wodny prędkości/szerokości/długości geograficznej i znak wodny logo marki na ekranie można wyłączyć osobno, a przełącznik znajduje się w ustawieniach w telefonie. Nie można wyłączyć znaku wodnego daty i godziny.

Nie można wyświetlić znaku wodnego prędkości pojazdu / szerokości / długości geograficznej, zamiast tego jest tylko "- -", w czym tkwi problem?

Wynika to z faktu, że wyszukiwanie i pozycjonowanie GPS jeszcze się nie powiodło.

Uwaga:
1. Jeśli metalowa folia jest przymocowana do przedniej szyby, zablokuje ona sygnał GPS w kabinie pojazdu.
2. Po wyposażeniu kamery w kabel do monitorowania parkowania 4G i włączeniu funkcji sieci 4G, kamera automatycznie włączy funkcję A-GPS, co znacznie poprawi szybkość i dokładność wyszukiwania i pozycjonowania gwiazd GPS.

Jakie są różnice między nadzorem parkowania, zdjęciami poklatkowymi i wykrywaniem ruchu?

Nadzór parkowania, zdjęcia poklatkowe i wykrywanie ruchu to tryby pracy kamery A810 dla różnych scenariuszy bezpieczeństwa parkowania.

1. Wykrywanie kolizji: Kamera będzie w trybie czuwania bez nagrywania po wyłączeniu silnika, ale gdy wbudowany czujnik grawitacyjny (G-sensor) wykryje nienormalne wibracje pojazdu (zwykle gdy pojazd jest uderzony), uruchamia nagrywanie 30-sekundowego filmu z monitoringu i zapisuje go w folderze w albumie urządzenia.
2. Wykrywanie ruchu: Kamera będzie w trybie czuwania bez nagrywania w przypadku wyłączenia silnika. Gdy algorytm obrazu działający w sposób ciągły w kamerze wykryje scenę zagrażającą pojazdowi i określi, że poziom zagrożenia osiągnął poziom, który należy zarejestrować, uruchomi nagrywanie 30-sekundowego filmu z monitoringu parkingu i zapisze go w albumie urządzenia.
3. Zdjęcia poklatkowe: Gdy funkcja ta jest włączona, kamera w sposób ciągły nagrywa klatki z częstotliwością próbkowania jednej klatki na sekundę (gdy częstotliwość nagrywania klatek wideo jest ustawiona na 30 kl./s) lub jednej klatki co 500 milisekund (gdy częstotliwość nagrywania klatek wideo jest ustawiona na 60 kl./s) a następnie łączy je w plik wideo 30 kl./s lub 60 kl./s, tj. film poklatkowy. Zapisuje go w folderze filmów poklatkowych w albumie urządzenia. Zdjęcia poklatkowe mogą w sposób ciągły rejestrować sytuację w polu widzenia kamery i odtwarzać wideo z prędkością odpowiadającą trzydziestokrotności rzeczywistego przepływu czasu. W przypadku wystąpienia nienormalnego zdarzenia, może dobrze zarejestrować materiał dowodowy.

Uwaga: Jeśli do kamery zainstalowano opcjonalny kabel do nadzoru parkowania 4G, informacje o zdarzeniu będą natychmiast wysyłane do Twojego telefonu za pośrednictwem wiadomości alarmowej push.

Dlaczego w kamerze nie można włączyć wykrywania kolizji, wykrywania ruchu i zdjęć poklatkowych?

Dzieje się tak, ponieważ kamera nie wykrywa kabla nadzoru parkowania. W takim przypadku należy rozpocząć rozwiązywanie problemów od poniższych czynności:

1. Sprawdź, czy kabel monitoringu parkowania kamery jest prawidłowo zainstalowany. Jeśli nie masz doświadczenia w instalacji sprzętu zalecamy skożystać z usług warsztatu samochodowego;

2. Sprawdź, czy kabel monitoringu parkowania jest prawidłowo połączony ze skrzynką bezpieczników lub z kamerą.

Co to jest kabel nadzoru parkowania? Które kable nadzoru parkowania obsługują funkcje wykrywania kolizji, wykrywania ruchu i zdjęć poklatkowych tego modelu kamery?

Kabel do nadzoru parkowania jest używany przez kamerę samochodową w scenariuszu bezpieczeństwa parkowania i odgrywa następującą rolę:

– Kabel pobiera energię elektryczną z akumulatora pojazdu, aby utrzymać stałe zasilanie kamery.
– Gdy napięcie akumulatora pojazdu spadnie do ustawionego progu, zasilanie modułu 4G zostanie odcięte, aby zapobiec rozładowaniu akumulatora.

Ten model kamery obsługuje tylko kable do monitoringu parkowania marki 70mai. Do użytku z tym modelem kamery można wybrać następujące modele kabli do monitoringu parkowania 70mai:

1. Kabel do monitoringu parkowania 70mai 4G. Oprócz obsługi funkcji nadzoru parkowania kamery, umożliwia on również kamerze uzyskanie możliwości połączenia z siecią 4G. Dzięki czemu uzyskasz dostęp do funkcji związanych z połączeniem sieciowym 4G, w tym natychmiastowe powiadomienie alarmowe push i klipy wideo z nadzoru parkowania. Model ten obsługuje trzy ustawienia progu ochrony napięcia dla ochrony przed niskim poziomem naładowania akumulatora w samochodach (patrz szczegółowe pytania i odpowiedzi poniżej).
2. Kabel do monitoringu parkowania 70mai (złącze zasilania USB typu C). Ten model nie obsługuje połączenia sieciowego 4G, jeśli wybierzesz ten model, kamera nie będzie w stanie natychmiast powiadomić Cię o uruchomieniu nagranego wideo z monitoringu parkowania, a jedynie przypomnieć o użyciu telefonu komórkowego w celu uzyskania dostępu do kamery.

Kabel do nadzoru parkingu obsługuje trzy stopnie ustawień progu ochrony napięcia, które to są trzy stopnie? (Tą funkcję obsługuje tylko kabel nadzoru parkowania 4G, zwykły kabel nie ma ustawienia ochrony przed napięciem) Jaki jest cel tego elementu ustawień?

Kabel do nadzoru parkowania 4G umożliwia wybór trzech stopni ustawienia progu napięcia ochrony akumulatora pojazdu:
• Niskie – 11,8/23,6 V
• Średnie – 12,0/24,0 V
• Wysokie – 12,2/24,4 V

Uwaga: Wózek akumulatorowy 12 V obsługuje trzystopniowe ustawienie 11,8/12,0/12,2 V, a wózek akumulatorowy 24 V obsługuje trzystopniowe ustawienie 23,6/24,0/24,4 V.

Możesz wybrać odpowiedni próg napięcia zabezpieczenia akumulatora, stopniowo zmniejszając jego wartość w zależności od aktualnej sytuacji, takiej jak pojemność i wiek akumulator, aby uzyskać najdłuższy czas użytkowania systemu monitorowania parkowania przy założeniu ochrony akumulatora.

Zwykle w przypadku nowych akumulatorów (mniej niż 2 lata) i akumulatorów o dużej pojemności obsługujących funkcję Start/Stop można wybrać opcję „Niskie – 11,8/23,6 V”, aby uzyskać dłuższy czas użytkowania do monitorowania parkowania (w typowym pojeździe z nowym rozruchem start/stop, zainstalowany akumulator, wykrywanie kolizji, monitorowanie parkowania i robienie zdjęć poklatkowych są włączone, a mierzony czas użytkowania wynosi ponad 5 dni).

Jeśli nie jesteś pewien, jakie minimalne napięcie akumulatora wymagane jest do uruchomienia silnika pojazdu, po prostu pozostaw domyślne ustawienie „Średnie – 12,0/24,0 V”. Jeżeli akumulator stary lub pojazd wymaga wysokiego napięcia rozruchowego (na przykład pojazdy z silnikami o dużej liczbie cylindrów, takie jak V6, L6, V8, V12, W12 itp.), napięcie akumulatora spadnie do 11,8 V może spowodować brak możliwości uruchomienia silnika.

Dlaczego kamera nie może przejść do trybu nadzoru parkowania po wyłączeniu pojazdu, mimo że kabel nadzoru parkowania jest zainstalowany, a funkcja nadzoru parkowania z wykrywaniem kolizji / ruchu lub funkcja zdjęć poklatkowych jest włączona?

Jest to wynikiem nieprawidłowego podłączenia kabla w skrzynce bezpieczników pojazdu. Może to prowadzić do nieprawidłowego przejścia kamery w tryb nadzoru po wyłączeniu pojazdu. W tej sytuacji zaleca się skonsultowanie się z warsztatem samochodowym.

Uwaga: nieprofesjonalne zmiany w obwodzie samochodowym mogą prowadzić do awarii akumulatora, a nawet samozapłonu pojazdu i innych poważnych konsekwencji, należy pamiętać, aby zająć się okablowaniem instalacji nadzoru parkowania z pomocą profesjonalnych instytucji.

Dlaczego kamera nie reaguje na wyzwalacz kolizji, aby nagrywać wideo z monitoringu parkowania?

Przyczyny tego problemu mogą być następujące,

1. Kamera nie włącza funkcji wykrywania kolizji wyzwalającej wideo nadzoru parkowania.
2. W ustawieniach kamery, ustawienie czułości wykrywania kolizji jest zbyt niskie, można spróbować ustawić wyższą czułość (dla pojazdu z dobrym efektem tłumienia podwozia, zaleca się ustawienie wysokiej czułości).
3. Podczas upałów, gdy temperatura w kabinie pojazdu jest zbyt wysoka, kamera automatycznie wyłącza się w celu ochrony urządzenia, nie będzie w stanie zareagować na zdarzenie kolizji. Można zastosować folię termoizolacyjną na przedniej szybie, aby rozwiązać ten problem i unikać parkowania pojazdu w bezpośrednim świetle słonecznym przez długi czas w gorącym sezonie.
4. Niski poziom naładowania akumulatora pojazdu uruchamia funkcję ochrony akumulatora kabla monitoringu parkowania. Zasilanie jest odcinane przez kamerę. W takiej sytuacji należy wybrać odpowiedni próg napięcia ochrony akumulatora w zależności od jego stanu. Jeśli bateria jest używana przez długi czas i zestarzała się, należy ją wymienić na nową. Ponadto częste uruchamianie pojazdu w krótkim czasu (np. kilka kolejnych jazd na krótkich dystansach) doprowadzi do niewystarczającego naładowania akumulatora, co spowoduje, że funkcja ochrony akumulatora kabla nadzoru parkowania uruchomi się wkrótce po wyłączeniu auta w takim przypadku można uruchomić pojazd,aby w pełni naładować akumulator.
5. Jest to wynikiem nieprawidłowego podłączenia kabla nadzoru parkowania w skrzynce bezpieczników pojazdu. Może to spowodować wyłączenie kamery, gdy zasilanie zostanie odcięte. W tej sytuacji zaleca się skonsultowanie się z profesjonalnym warsztatem samochodowym w celu wyjaśnienia sposobu okablowania pojazdu.

(Uwaga: nieprofesjonalne zmiany w obwodzie samochodowym mogą prowadzić do awarii akumulatora, a nawet samozapłonu pojazdu i innych poważnych konsekwencji, należy upewnić się, że instalacja okablowania do monitorowania parkowania odbywa się z pomocą profesjonalnych instytucji).
6. Należy pamiętać, że nawet jeśli kamera jest skonfigurowana z najwyższą czułością wykrywania kolizji, w przypadku niektórych rodzajów kolizji, takich jak przejeżdżający kierowcy kurierów na rowerach elektrycznych, skrzynia ładunkowa ociera się o zaparkowany pojazd przy niskiej prędkości, możliwe jest, że wideo z monitoringu parkingu nie zostanie uruchomione. Czujniki przyspieszenia grawitacyjnego są bardziej wrażliwe na wibracje powodowane przez ciężkie obiekty; jeśli przechodzący pieszy lub pojazd niezmotoryzowany spowoduje uszkodzenie zaparkowanego pojazdu, istnieje prawdopodobieństwo, że stosunkowo lekkie działanie nie spowoduje uruchomienia nagrania z monitoringu parkingu. (Uwaga: Podczas testowania pewnego modelu SUV-a z komfortem jako punktem sprzedaży, zaparkowanego na betonowej, utwardzonej powierzchni, przy najwyższym ustawieniu czułości wykrywania kolizji, ktoś mocno nacisnął niedopałek papierosa na oponę, co uruchomiło nagranie z monitoringu parkingu).

Czy monitoring parkowania obsługuje ustawienia czułości?

Detekcja ruchu obsługuje trzy ustawienia czułości: wysoką/średnią/niską.
Różnica między każdym stopniem czułości polega na ocenie rozpoznawania kolizji, im wyższe ustawienie czułości, tym niższa wartość progowa dla określenia kolizji.

Co to jest detekcja ruchu? W jakich okolicznościach funkcja ta uruchamia nagrywanie wideo z monitoringu parkingu?

Jeśli włączyłeś funkcję wykrywania ruchu w ustawieniach kamery. Gdy pojazd wyłączy się i wejdzie w tryb nadzoru parkowania, kamera będzie kontynuować nagrywanie, a wbudowany algorytm sztucznej inteligencji będzie nadal analizować scenę w polu widzenia.

Jeśli algorytm ustali, że poziom zagrożenia dla pojazdu ze strony poruszającego się obiektu osiągnął poziom wymagający nagrywania, kamera zostanie poinstruowana, aby rozpocząć nagrywanie 30-sekundowego filmu z nadzoru parkowania, który zostanie zapisany w folderze nadzoru parkowania w kamerze. W tego typu scenariuszu zazwyczaj obiekt porusza się w sposób ciągły w bliskiej odległości w polu widzenia kamery.

Uwaga: Początkowy algorytm wykrywania ruchu może rozpoznawać tylko obiekty w kształcie człowieka, a kolejne aktualizacje dodadzą rozpoznawanie wszystkich typów pojazdów (w tym pojazdów niezmotoryzowanych).

Czy wykrywanie ruchu obsługuje ustawienia czułości?

Detekcja ruchu obsługuje trzy ustawienia czułości: wysoka/średnia/niska.
Różnica pomiędzy stopniami czułości polega na rozpoznaniu „podejrzanej sceny”. Im wyższe ustawienie czułości, tym łagodniejszy algorytm AI sprawdza wygląd podejrzanych obiektów i tym mniejsze są wymagania dotyczące czasu przebywania obiektów w polu widzenia.

Uwaga: w przypadku algorytmu AI rozpoznawania obrazu ocena podejrzanej sceny jest kompleksową logiką wywodzącą się z treningu. Dlatego parametry algorytmu takie jak czas przebywania podejrzanych obiektów w polu widzenia nie są wartościami stałymi i dlatego nie mogą być ustawiane przez użytkownika.

Dlaczego kamera nie uruchomiła nagrywania wideo z monitoringu parkingu, gdy włączona była detekcja ruchu i ktoś pojawił się przed kamerą?

Dzieje się tak, ponieważ scena w polu widzenia kamery nie jest określana jako wystarczająco niebezpieczna, aby wymagać nagrywania wideo przez algorytm obrazowania AI. Konkretne powody mogą być następujące,

– Przyczyna 1: Czas pozostawania osoby w polu widzenia kamery jest zbyt krótki (przy domyślnym ustawieniu czułości w wykrywaniu ruchu, musi ona pozostawać w polu widzenia przez ponad 20 sekund, aby uruchomić monitoring parkingu).

– Przyczyna 2: Obrazowanie człowieka nie spełnia wymagań algorytmu AI do rozpoznawania ludzi. Główny scenariusz:
– Osoba jest zasłonięta, co wpływa na efekt wykrywania algorytmu obrazowania. Na przykład, gdy osoba znajduje się zbyt blisko pojazdu i tylko część powyżej brzucha pojawia się w polu widzenia kamery, algorytm może ją zignorować i doprowadzić do braku rozpoznania. (Uwaga: 70mai stale poprawia zdolność rozpoznawania algorytmu obrazowania AI, a następnie wzmocni rozpoznawanie zasłoniętych ludzkich kształtów i zwiększy rozpoznawanie różnych typów pojazdów).
– Osoba znajduje się zbyt daleko od kamery (ponad pięć metrów), a obraz osoby jest zbyt mały, co zostanie ocenione jako niskie zagrożenie, a tym samym nie uruchomi wideo z monitoringu parkingu.
– Czynniki środowiskowe, podczas fotografowania na zewnątrz z wnętrza samochodu, sytuacja oświetlenia pola widzenia jest skomplikowana, występują okluzje i odbicia, takie jak zbyt ciemne światło lub odbicia przedniej szyby, które mogą zakłócać algorytm rozpoznawania.

– Ocena metody funkcji wykrywania ruchu (w zależności od konkretnego modelu pojazdu, kąta instalacji, rzeczywiste parametry wydajności będą się różnić: zakres różnicy w odległości nie przekracza jednego metra, a zakres różnicy w czasie retencji nie przekracza 5 sekund),
– Wysoka czułość: około 2-3 metry od przodu samochodu, pozostanie przez około 8 sekund, uruchomi wykrywanie ruchu
– Średnia czułość: około 2-3 metry od przodu samochodu, pozostanie przez około 10 sekund, uruchomi wykrywanie ruchu
– Niska czułość: około 2-3 metry od przodu samochodu, pozostawanie przez około 17 sekund, uruchomi wykrywanie ruchu

Dlaczego nagrywanie zdjęć poklatkowych jest przerywane?

Możliwe przyczyny są następujące,

1. Niski poziom naładowania akumulatora pojazdu uruchamia funkcję ochrony akumulatora kabla monitoringu parkowania, a kamera odcina zasilanie. W takiej sytuacji można uruchomić pojazd aby w pełni naładować akumulator, a następnie wyłączyć silnik, aby kontynuować fotografowanie poklatkowe; jeśli akumulator się starzeje, należy w odpowiednim czasie wymienić go na nowy. (Uwaga: W przypadku pojazdów wyposażonych w akumulator start/stop, w pełni naładowany nowy akumulator może umożliwić temu modelowi kamery nagrywanie około tygodnia filmów poklatkowych).
2. Kamera wyłącza się automatycznie, aby chronić urządzenie przed wysoką temperaturą. W takiej sytuacji można nałożyć folię termoizolacyjną na szybę samochodu i unikać parkowania pojazdu w bezpośrednim świetle słonecznym przez długi czas w gorącym sezonie.
3. Kamera uruchamia nagrywanie wideo z monitoringu parkingu lub użytkownik steruje kamerą, aby zdalnie nagrywać wideo za pośrednictwem 4G, co spowoduje przerwanie zdjęć poklatkowych, po zakończeniu nagrywania zdjęcia poklatkowe będą kontynuowane i zapisywane jako nowy klip.

Wyłączyłem i opuściłem pojazd, czy mogę zdalnie ustawić funkcję?

Jeśli kamera jest wyposażona w kabel 4G do parkowania i nadzoru parkowania, a urządzenie jest prawidłowo podłączone do sieci, po wyłączeniu pojazdu można przejść do strony „Ustawienia zdalne” na stronie „Zdalny nadzór” w aplikacji mobilnej, aby włączyć/wyłączyć funkcje wykrywania kolizji, nadzoru parkowania i zdjęć poklatkowych.

Dlaczego funkcja ADAS mojej kamery nie może zostać pomyślnie skalibrowana, a komunikaty głosowe informują o niepowodzeniu kalibracji?

Dzieje się tak, ponieważ linia pasa ruchu na odcinku drogi, po którym porusza się pojazd, nie jest wyraźna lub kąt obiektywu nie jest odpowiedni. Wykonaj poniższe czynności, aby wyeliminować problem i ponownie skalibrować urządzenie,

1. Sprawdź, czy obiektyw kamery został skalibrowany zgodnie z procesem kalibracji (Uwaga: Wyłącz ADAS w module ustawień kamery na końcu aplikacji, a następnie włącz go ponownie, aby ponownie przejść do procesu kalibracji obiektywu);
2. Upewnij się, że pojazd porusza się z prędkością większą niż 40 km/h i po drodze z wyraźnymi liniami pasa ruchu;
3. Obiektyw należy utrzymywać z dala od plam, kurzu i przeszkód;
4. Uruchom ponownie kamerę celu ponownej kalibracji (Uwaga: dostępne operacje ponownego uruchomienia obejmują odłączenie kabla zasilającego USB od korpusu kamery i podłączenie go z powrotem; lub długie naciśnięcie przycisku zasilania, aby go wyłączyć, a następnie kliknięcie przycisku zasilania, aby go ponownie włączyć).

Jak mogę poprawić nadawanie ADAS, które jest zbyt częste i przeszkadza w prowadzeniu pojazdu?

Po włączeniu funkcji ADAS wszystkie typy transmisji zostaną domyślnie włączone. Jeśli uważasz, że transmisja ADAS jest zbyt częsta i wpływa na jazdę, wyłącz niepotrzebne typy transmisji zgodnie z rzeczywistymi potrzebami, wchodząc na stronę ustawień ADAS w module ustawie w aplikacji mobilnej.

Dlaczego funkcja ostrzegania ADAS jest opóźniona lub nie jest nadawana?

Możliwe przyczyny są następujące,

1. Deszcz, śnieg i inne warunki pogodowe: W złych warunkach pogodowych, na przykład w deszczu, śniegu, zamgleniu i innych warunkach pogodowych, kamera może nie być w stanie prawidłowo sfotografować pojazdu znajdującego się z przodu, co skutkuje opóźnieniem lub brakiem zgłoszenia ostrzeżenia.
2. Niewspółosiowość kierunku kamery: Niewspółosiowość kierunku kamery może prowadzić do nieprawidłowej identyfikacji pojazdu znajdującego się przed pojazdem i nie wysłania ostrzeżenia o pojeździe znajdującym się przed pojazdem w odpowiednim czasie;
3. Niska prędkość poprzedzającego pojazdu: gdy pojazd porusza się zbyt wolno, system może nie uznać tego za niebezpieczną sytuację, w wyniku czego ostrzeżenie nie zostanie wysłane;
4. Nawyki kierowcy: niektórzy kierowcy mogą wyłączyć funkcję ostrzegania ADAS, należy sprawdzić, czy funkcja jest włączona prawidłowo i czy kalibracja została zakończona.

W przypadku, gdy ostrzeżenie jest opóźnione lub nie jest zgłaszane, zaleca się sprawdzenie: czy kamera jest czysta, czy jest zainstalowana we właściwym kierunku, czy ADAS jest włączony, odpowiednio transmitowany i czy kalibracja została zakończona.

Do czego służy GPS (moduł pozycjonowania satelitarnego) w kamerze samochodowej?

Ten model kamery samochodowej ma wbudowany moduł pozycjonowania satelitarnego, który może uzyskać bieżące informacje o lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu może obsługiwać następujące funkcje,

1. Informacje o prędkości, szerokości i długości geograficznej są łączone na ekranie wideo jako odniesienie do nagrywania dowodów. Informacje te mogą być następnie wyświetlane w efektach wizualnych RS. Ponadto dane dotyczące wysokości i wzniesienia w efektach wizualnych RS pochodzą również z modułu pozycjonowania satelitarnego.
2. Kamera samochodowa może rejestrować wszystkie informacje o położeniu pojazdu dla każdej podróży i podsumowywać je w postaci trasy jazdy, która może być używana jako odniesienie do historycznych statystyk podróży pojazdu.
3. Lokalizację pojazdu można sprawdzić w aplikacji mobilnej, co może pomóc w odnalezieniu zaparkowanego pojazdu lub zlokalizowaniu ostatniej lokalizacji pojazdu w przypadku kradzieży lub napadu. (Uwaga: Funkcja lokalizacji pojazdu wymaga obsługi kabla monitoringu parkingowego 4G). Po uruchomieniu pojazdu można włączyć „Tryb śledzenia” na stronie „Lokalizacja pojazdu” w aplikacji mobilnej, aby zwiększyć częstotliwość aktualizacji lokalizacji pojazdu do raz na 15 sekund).
4. Funkcja ADAS do prawidłowego działania wymaga informacji o prędkości pojazdu w czasie rzeczywistym, które są również dostarczane przez moduł GPS.

Jaki jest możliwy powód, dla którego pozycja parkowania wyświetlana w APP nie jest dokładna po zgaśnięciu pojazdu?

Najbardziej możliwym powodem jest to, że pojazd jest zaparkowany w obszarach bez sygnału pozycjonowania satelitarnego, np. w garażu podziemnym, na parkingu wewnętrznym, pod wzniesieniem, w gęstej zabudowie itp. W takim przypadku pozycja parkowania wyświetlana na terminalu APP jest ostatnią udaną pozycją kamery przed zgaśnięciem pojazdu (zwykle znajduje się ona w pobliżu wjazdu na parking, jeśli w pobliżu wjazdu na parking znajduje się podwyższony most, tunel, przepust lub gęste wieżowce, może przesunąć się dalej).

Jakie są możliwe przyczyny powolnego lub niedostępnego wyszukiwania i pozycjonowania satelitarnego GPS?

Możliwe przyczyny to:

1. Na szybę pojazdu naklejana jest wysokiej jakości folia termoizolacyjna zawierająca metal, która zablokuje sygnał GPS i spowoduje nieprawidłowe działanie urządzenia GPS w kabinie. Aby rozwiązać ten problem, można rozważyć zainstalowanie wzmacniacza sygnału GPS.
2. Gdy pojazd przejeżdża przez odcinki dróg z poważną blokadą GPS, takie jak tunele, pod mostami i wieżowcami, spowoduje to spowolnienie lub wręcz brak możliwości zlokalizowania GPS, a po odjechaniu od tych odcinków drogi GPS może wrócić do normy.

W jaki sposób generowana jest wartość odległości pojazdu w efektach wizualnych RS?

Wartość odległości pojazdu jest obliczana przez funkcję ADAS na podstawie obrazów zarejestrowanych przez kamerę samochodową, która będzie dokładniejsza na wyraźnie oznakowanych typowych drogach, ale mniej dokładna na nieoznakowanych, niestandardowych drogach lub na dzikich obszarach.

Dlaczego elementy linii pasa ruchu, odległości między samochodami, znaki ostrzegawcze dla pieszych/jeźdźców nie są widoczne na efektach wizualnych RS?

Dzieje się tak, ponieważ funkcja ADAS nie jest włączona w kamerze samochodowej, elementy te są prezentowane na podstawie wyników rozpoznawania ADAS.
Po włączeniu funkcji ADAS i pomyślnej jej kalibracji, w efektach wizualnych RS kolejnego nagranego materiału wideo pojawią się znaki ostrzegawcze dotyczące linii pasa ruchu, odległości i pieszych.

Dlaczego występuje problem z wysoką temperaturą?

Wyłączenie w wysokiej temperaturze odnosi się do mechanizmu ochronnego zaprojektowanego w celu ograniczenia potencjalnych zagrożeń poprzez zapobieganie nadmiernemu wzrostowi temperatury. Jego główną przyczyną jest ciągła praca aparatu A810 w trybie rejestracji zdjęć poklatkowych lub wykrywanie ruchu w trybie nadzoru parkingowego.

Aby zachować równowagę pomiędzy kompaktową konstrukcją A810 a jego potężną wydajnością podczas podwójnego nagrywania 4K + 1080P, nie marnowaliśmy żadnej mocy obliczeniowej, co może powodować nagrzewanie się A810 podczas pracy z pełną wydajnością.

Czy problem związany z wysoką temperaturą będzie niebezpieczny?

Wszystkie nasze kamery samochodowe przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa, zapewniając wiele zabezpieczeń.

O. A810 posiada certyfikaty CE i FCC, zapewniające jego bezpieczeństwo i niezawodność w każdych okolicznościach.
B. Rzeczywiste temperatury testowania i pracy A810 przekraczają deklarowane wartości, ale niewielkie odchylenie poza zalecany zakres temperatur roboczych nie będzie miało żadnych negatywnych skutków.
C. Mechanizm zabezpieczający przed wysoką temperaturą A810 umożliwia maksymalne wydłużenie czasu pracy urządzenia w środowiskach o wysokiej temperaturze, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo zarówno urządzenia, jak i pojazdu.

Dlaczego rejestrator nagle się wyłącza podczas korzystania ze zdalnego monitoringu 4G?

W czasie upałów, jeśli pojazd jest zaparkowany w miejscu wystawionym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować zbyt wysoką temperaturę w kabinie pojazdu, co spowoduje szybki wzrost temperatury rejestratora;
W takim przypadku rejestrator wyłączy się automatycznie aby chronić przed wysoką temperaturą i przedłużyć żywotność urządzenia.

Po włączeniu zdalnego monitorowania rejestrator będzie wykorzystywał dodatkową moc obliczeniową chipa do przechwytywania i przesyłania strumieni wideo na żywo, co powoduje dodatkowe nagrzewanie i przyspieszanie powyższego procesu, co skutkuje automatycznym wyłączeniem rejestratora i nagłym zatrzymaniem zdalnego przesyłania strumieniowego na żywo.

Możesz wyłączyć funkcje „fotografii poklatkowej” lub „wykrywania aktywności”, aby zmniejszyć zużycie energii przez urządzenie rejestrujące, gdy pojazd jest wyłączony.

Jakie jest rozwiązanie superkondensatora? Jakie są zalety i wady superkondensatora i baterii litowej?

Zastosowanie superkondensatora polega na połączeniu baterii guzikowych i superkondensatorów. Sam superkondensator może przechowywać bardzo mało energii. Wyłączy się natychmiast po odcięciu zasilania, co stwarza ryzyko, że w ekstremalnych warunkach nagrywanie krytycznych materiałów nie będzie możliwe.

Zastosowanie baterii litowej polega na wykorzystaniu baterii litowych jako zapasowego źródła zasilania. Nawet po odcięciu zasilania kamera samochodowa będzie nadal mogła dokończyć nagrywanie wideo awaryjnego. Wadą jest to, że baterie litowe nie rozładowują się dobrze w ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach.

Wierzymy, że priorytetem kamery samochodowej jest rejestrowanie materiału nawet w ekstremalnych warunkach, dlatego wybraliśmy rozwiązanie z baterią litową i wyposażyliśmy je w precyzyjną logikę bezpieczeństwa. Jednakże w oparciu o obszerne opinie użytkowników firma 70mai zbada rozwiązanie superkondensatora w przyszłych produktach.

Pytania:

Aby skontaktować się z nami bezpośrednio, napisz do nas. Dziękujemy  za wsparcie 70mai.