Zalety i wady stacji zasilania

Jeśli często podróżujesz, zwłaszcza pod namiot lub kempingiem, albo nie możesz sobie pozwolić na przerwy w dostawie prądu, ponieważ na przykład pracujesz zdalnie, stacja zasilania to strzał w dziesiątkę. Urządzenie wyposażone w akumulatory litowo-jonowe to doskonała alternatywa dla powerbanku lub agregatu. Jakie są zalety stacji zasilania? A jakie wady? Odpowiadamy!

Spis treści:

  1. Zalety stacji zasilania
  2. Wady stacji zasilania
  3. Stacja zasilania czy agregat prądotwórczy?

Zalety stacji zasilania

Awarie związane z siecią elektryczną przestają stanowić problem, gdy pod ręką jest nowoczesna stacja zasilania. Urządzenie skutecznie zmienia prąd stały na przemienny, dzięki czemu ładowanie przedmiotów codziennego użytku, takich jak laptopy, telefony, lodówki nie sprawia problemu.

I to właśnie jest jedna z największych zalet stacji zasilania – ładuje jednocześnie nawet kilkanaście urządzeń. Co ważne, jest mobilna, można zabrać ją ze sobą dosłownie wszędzie, co docenią przede wszystkim podróżnicy. Poręczna i o kompaktowych wymiarach zmieści się do każdego samochodu.  

Stacja zasilania pracują cicho, nie zajmują dużo miejsca i mają kilka rodzajów wyjść na przykład AC, USB-A, USB-C, DC. Nowoczesne modele da się naładować na kilka sposobów: przez podłączenie do gniazdka, zapalniczki samochodowej lub z wykorzystaniem benzyny, a nawet paneli słonecznych.

Wady stacji zasilania

Stacja zasilania mają znacznie więcej zalet, ale dla niektórych osób wadą okazuje się na przykład konieczność regularnego ładowania stacji, by była gotowa na wyjazdy lub awarie sieci elektrycznej. Jednak nowoczesne modele mają funkcję szybkiego ładowania i nawet już w dwie godziny ich akumulatory są w pełni zasilone.

Za wadę można też uznać to, że stacje zasilania mają zazwyczaj mniejszą moc niż agregaty prądotwórcze. Jednak nowoczesne stacje całkowicie wystarczą, aby naładować kamery, sprzęt grający, komputery, telefony, lodówki, zamrażarki, a nawet oświetlić pomieszczenia.

Stacja zasilania czy agregat prądotwórczy?

Każdy kto szuka urządzenia, które z powodzeniem posłuży do ładowania sprzętów codziennego użytku, na pewno doceni stacje zasilania. Agregat znajduje zastosowanie w bardziej wymagających sytuacjach na przykład na budowie. Natomiast stacja, taka jak stacja zasilania 70mai Tera 1000, w przeciwieństwie do agregatu nie generuje spalin, nie hałasuje i może być używana w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego świetnie nada się do zasilania RTV i AGD w domu, ale i w razie ptorzeby w terenie. Jeśli więc potrzebujesz wydajnej stacji zasilania, zwróć uwagę na model 70mai Tera 1000 umożliwiający ładowanie aż dziesięciu urządzeń jednocześnie!