Rodzaje kompresorów samochodowych – co wziąć pod uwagę?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego kompresora do samochodu, z całą pewnością musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jakie są obecnie ich rodzaje. Jest kilka takich kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że dokonało się słusznego wyboru.

Spis treści:

  1. Rodzaje kompresorów samochodowych zależą od ich przeznaczenia
  2. Sprawdź koniecznie wydajność efektywną sprężarki
  3. Porównaj wielkości zbiorników na sprężone powietrze
  4. Wymagane źródło zasilania

Rodzaje kompresorów samochodowych zależą od ich przeznaczenia

W pierwszej kolejności zastanów się, do czego dokładnie chcesz używać kompresora, bowiem rodzaje kompresorów samochodowych, jak najbardziej zależne są od ich przeznaczenia. Przede wszystkim określ, do jakich zadań jest ci on niezbędny. Na przykład do pompowania opon czy również do wszelkich innych prac?

Sprawdź koniecznie wydajność efektywną sprężarki

Jedną z istotniejszych kwestii w tym temacie, jest właśnie wydajność efektywna sprężarki. Jeśli korzystasz z niej stosunkowo rzadko, nie potrzeba, aby była ona szczególnie wysoka. Sprawdzi się jeden z przenośnych modeli, taki jak kompresor samochodowy 70mai Air Compressor Eco TP04, który z powodzeniem możesz zabrać ze sobą w trasę i skorzystać w każdym momencie, gdy zobaczysz, że z opon ulatuje powietrze. Jest prosty w użyciu i wyjątkowo lekki. Plusem jest to, że pomimo małych wymiarów, przeciętną oponę napełni w kilka minut.

Porównaj wielkości zbiorników na sprężone powietrze

Bardzo ważną rolę odgrywa także wielkość zbiornika na sprężone powietrze. Zwróć na to uwagę, ponieważ w najlepszych urządzeniach, zajmuje on około 50% efektywnej wydajności sprężarki. W takim przypadku bardzo dobrą propozycją będzie sprężarka samochodowa 70mai Air Compressor, która sprawdzi się wtedy gdy, szybko i sprawnie będzie trzeba napełnić koło. Idealna dla osób, które bardzo często pozostają w trasie i nie chcą marnować czasu na szukanie warsztatu.

Wymagane źródło zasilania

Koniecznie sprawdź również, jakie jest wymagane źródło zasilania. Niemal wszystkie modele do sprawnego działania potrzebują prądu elektrycznego. Ważne jest także wzięcie pod uwagę tego, ile prądu szczytowego zużywa sprężarka samochodowa do tak zwanego rozruchu. Na pewno jednak przyjrzyj się urządzeniu, jakim jest sprężarka samochodowa 70mai Air Compressor Lite. Praktyczne rozwiązanie w drodze, w domu czy podczas wypoczynku. Zwłaszcza że, po raz kolejny jest to sprzęt o naprawdę praktycznych wymiarach, który zmieści się wszędzie!