Jakość obrazu w kamerach samochodowych

Być może nie zabrzmi to zbyt odkrywczo, ale głównym zadaniem kamery samochodowej jest rejestracja obrazu w czasie rzeczywistym. Cała trudność polega na tym, że dobrej jakości kamery samochodowe powinny dostarczać wyraźny obraz bez względu na warunki atmosferyczne, oświetlenie czy wstrząsy. Co wpływa na jakość obrazu?

Spis treści:

  1. Po pierwsze optyka
  2. Rozdzielczość. Każdy szczegół ma znaczenie
  3. Widzieć szerzej niż inni
  4. Jakość w dobrej cenie

Po pierwsze optyka

W każdym urządzeniu rejestrującym najważniejszą rolę odgrywa szeroko pojęta optyka. W skład optyki z kolei wchodzą:

  • obiektyw – to głównie od niego zależy jakość obrazu,
  • sensor obrazu, który odpowiada za przetwarzanie obrazu rzeczywistego w postać cyfrową.

W kamerach 70mai zastosowano sprawdzone sensory firmy Sony, zapewniające doskonałą jakość obrazu, zarówno w dzień jak i w nocy.

Rozdzielczość. Każdy szczegół ma znaczenie

Kolejnym parametrem odpowiedzialnym za jakość zapisanego obrazu jest rozdzielczość. Wyraża ona gęstość pikseli wyświetlanych na ekranie, zarówno w poziomie jak i w pionie Nie wchodząc jednak w szczegóły techniczne, rozdzielczość odpowiada za jakość wizualną i możliwość odczytania szczegółów, co w przypadku niecodziennych zdarzeń drogowych lub parkingowych może mieć kluczowe znaczenie. Podsumowując: im wyższa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz i więcej szczegółów. Kamery 70mai, nagrywają we wszystkich najpopularniejszych formatach, również w Full HD. Warto jednocześnie pamiętać, że rejestrowanie w wysokiej rozdzielczości pochłania więcej pamięci urządzenia.

Wszystkie kamery samochodowe 70mai znajdziesz tutaj

Widzieć szerzej niż inni

Wybierając kamerę samochodową zwróćmy uwagę na kąt widzenia. Co to takiego? Najprościej rzecz biorąc, jest to obszar, który obiektyw kamery jest w stanie zarejestrować. Im większy kąt widzenia, tym większy obszar będzie widoczny na nagraniu. Optymalnym rozwiązaniem będzie kamera, której kąt widzenia wynosi 130-140 stopni, co pozwala uchwycić obraz trzech pasów drogi jednocześnie. Szerokokątny zapis z pewnością pomoże rozwiązać wiele wątpliwości.

Jakość w dobrej cenie

Obraz w kamerze samochodowej ma kluczowe znaczenie, a na jego jakość składa się wiele elementów. Począwszy od obiektywu, sensora, przez wydajność procesora, aż na kącie widzenia kończąc. Dla przeciętnego użytkownika liczy się zaledwie kilka z nich, a często kluczowym kryterium wyboru pozostaje cena. W ofercie 70mai znajdują się urządzenia wyposażone w sprawdzone i niezawodne rozwiązania, zestrojone tak, aby każdy użytkownik znalazł dokładnie to, czego oczekuje.