Jaka stacja zasilania? To musisz wiedzieć przed wyborem

Czy wiesz, że obecnie nawet dłuższa awaria prądu przestaje być problemem, jeśli w Twoim wyposażeniu znajduje się stacja zasilania? Stanowi fantastyczną alternatywę dla powerbanków, ponieważ ładuje nawet do 10 urządzeń jednocześnie, a jej przenośna konstrukcja sprawia, że zabierzesz ją również w teren na przykład pod namiot. We wpisie podpowiadamy więc, jaką stację zasilania kupić!

Spis treści:

  1. Stacja zasilania – czym się różni od powerbanku i agregatu?
  2. Jaką stację zasilania wybrać?
  3. Jaka stacja zasilania do pracy zdalnej lub podczas podróży?

Stacja zasilania – czym się różni od powerbanku i agregatu?

Przez wielu zwana większym powerbankiem lub małym agregatem, stacja ładowania łączy w sobie kompaktowe wymiary, dużą moc, wygodę ładowania i mobilność. Służy do zasilania energią elektryczną urządzeń, takich jak telefony, laptopy, tablety, lodówki, zamrażarki i sprzęt muzyczny, a jej praca opiera się na wbudowanych bateriach litowo-jonowych i przetwornicy. To właśnie ona przemienia prąd stały na przemienny, czyli niezbędny do zasilania powszechnie używanych przez nas urządzeń.

Stacja zasilania może ładować nawet kilkanaście urządzeń jednocześnie i to właśnie w tym tkwi jej przewaga nad niewielkim powerbankiem. Natomiast ma niższą moc niż agregat prądotwórczy, więc głównie służy do ładowania domowych urządzeń RTV i AGD i przenośnych sprzętów, raczej nie zda egzaminu podczas prac budowlanych. Stacja zasilania ma jeszcze tę przewagę, że da się ją ładować na wiele sposobów – nie tylko przez prąd z gniazdka, ale i z użyciem benzyny, ropy, agregatu, zapalniczki samochodowej, a nawet paneli słonecznych. Zwłaszcza ta ostatnia opcja pozwala cieszyć się zrównoważoną i przyjazną dla środowiska codziennością.

Tak więc stacja zasilania przypomina dużą baterię, która jest ładowana, kumuluje prąd, a następnie przekazuje energię elektryczną do komputerów, telefonów i pozostałych sprzętów codziennego użytku. Stacja zasilania nie zajmuje dużo miejsca, przypomina niewielką skrzynkę, a jej mobilność i poręczność gwarantują, że zmieści się do każdego samochodu.

Jaką stację zasilania wybrać?

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas wyboru stacji zasilania?

  • Pojemność – wyrażana w watogodzinach (Wh) określa jeden wat energii zużywany przez godzinę. Zwróć uwagę przede wszystkim na urządzenia o pojemności 1000 Wh, które posłużą przez dłuższy czas, ładując nawet kilkanaście sprzętów.
  • Moc – wydajne stacja zasilania charakteryzują się mocą ciągłą 2000 W. W zupełności wystarczy ona do zasilenia kuchenki w przyczepie kempingowej lub stanowiska zdalnego, jeśli dojdzie do awarii prądu w mieszkaniu.
  • Czas ładowania – nowoczesne stacje zasilania ładują się nawet już tylko w 2 godziny, co sprawia, że są prawie cały czas w gotowości. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele wyposażone w funkcję szybkiego ładowania, która pozwala maksymalnie skrócić czas oczekiwania na pracę urządzenia.
  • Liczba dostępnych złączy – im jest ich więcej, tym więcej możliwości ładowania urządzeń. Nowoczesne stacje zasilania mają wyjścia AC, USB-A, USB-C, DC oraz port ładowarki samochodowej, dzięki czemu umożliwiają elastyczne dostarczanie prądu do przeróżnych sprzętów.
  • Mobilność – dobra stacja zasilania ma nie tylko kompaktowe wymiary i zajmuje mało miejsca, ale i jest pozbawiona nadmiaru okablowania. Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia są pozbawione nawet nieporęcznych adapterów, są wyposażone tylko w kabel zasilania, więc są jeszcze łatwiejsze w transporcie.
  • Budowa – jeśli chcesz, by urządzenie posłużyło Ci w nienagannym stanie przez lata, wybierz stacje zasilania, która powstaje z trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów na przykład ze stali ocynkowanej.

Teraz już wiesz, jaką stację zasilania wybrać, aby móc cieszyć się niezakłóconym dopływem prądu nawet podczas awarii lub w trakcie biwakowania z przyjaciółmi.

Jaka stacja zasilania do pracy zdalnej lub podczas podroży?

Jeśli zależy Ci na mało awaryjnej stacji zasilania, która sprawdzi się zwłaszcza podczas pracy zdalnej, lub gdy podróżujesz, wybierz model 70mai Tera 1000. To innowacyjne urządzenie jako jedyne na rynku ma aż trzy wentylowane przestrzenie oraz radiator aluminiowy. Dlatego wytwarza tylko 30% ciepła w trakcie pracy w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń na rynku. W efekcie tego chłodzi cicho, nie generuje zbyt dużego hałasu, co przekłada się na komfort, zwłaszcza jeśli na przykład biwakujesz z przyjaciółmi.

Stacja zasilania 70mai Tera 1000 ma dużą pojemność 1000 Wh i wysoką moc 2000 W, aż 10 gniazd do ładowania, a nawet możliwość zdalnej obsługi przez aplikację. Co więcej, urządzenie naładujesz wygodnie aż na 4 sposoby – przez gniazdo ścienne, z użyciem ropy lub benzyny, stosując agregat lub zapalniczkę samochodową, a nawet panel słoneczny.

Jeśli więc zastanawiasz się, jaka stacja zasilania okaże się strzałem w dziesiątkę, 70mai Tera 1000 stanie na wysokości zadania!