Ile pamięci powinna mieć Twoja kamera samochodowa

Kamery samochodowe 70mai należą do najbardziej zaawansowanych urządzeń przeznaczonych do codziennego użytkowania. Spełniają wszelkie wymagania dotyczące zapisu materiału i jego późniejszej analizy. Jednak w ciągłej pracy, prędzej czy później, pojawi się problem pamięci. I nie powinniśmy o tym zapominać.

Spis treści:

  1. Jaką rolę pełni dodatkowa pamięć?
  2. Jeden format, wiele możliwości.
  3. O czym należy pamiętać?

Jaką rolę pełni dodatkowa pamięć?

Pamięć to parametr dobrze znany w świecie wszelkiej elektroniki. Wszędzie tam gdzie pojawia się konieczność zapisania danych w postaci cyfrowej, wymagana jest przestrzeń, która pomieści dostosowane do odpowiednich formatów pliki, dzięki którym możliwy będzie natychmiastowy odczyt zapisanego obrazu. Taką rolę pełni właśnie pamięć.

pamięć do kamery samochodowej

Jeden format, wiele możliwości

Podstawowe funkcje kamer, takie jak nagrywanie poklatkowe czy nagrywanie w pętli, wymagają określonych zasobów pamięci. Również rejestrowanie obrazu w wysokiej rozdzielczości angażuje sporą ilość dostępnej pamięci. Niektóre urządzenia posiadają wbudowaną pamięć, która umożliwia natychmiastowy zapis danych. Znacznie częściej jednak kamery samochodowe wyposażone są w sloty przeznaczone na karty pamięci. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik uzyskuje możliwość rozszerzenia zasobów urządzenia, co z kolei przekłada się na zwiększenie parametrów kamery. Prościej rzecz ujmując, dzięki dodatkowym kartom pamięci możemy nagrywać dłużej i w większych rozdzielczościach. Co istotne, karty pamięci dostępne są w uniwersalnych formatach, dzięki czemu dane zapisane na kamerze można odczytać w innym urządzeniu, z łatwością skopiować lub przenieść na inny nośnik.

pamięć do kamery samochodowej

O czym należy pamiętać?

Oczywiście karty pamięci posiadają szereg innych zalet. Przede wszystkim to nośniki wielokrotnego użytku. Po pełnym wykorzystaniu pamięci niepotrzebne dane można usunąć lub sformatować, a karta gotowa jest do ponownego zapisu. Jednak zewnętrzne karty pamięci posiadają również wady. Ze względu na niewielkie gabaryty, zwłaszcza pamięć w formie micro łatwo jest zapodziać, charakteryzują się niską odpornością na uszkodzenia zewnętrzne i z czasem się zużywają. Wybierając kartę do wideorjestratora powinniśmy kierować się jej pojemnością (zgodną z instrukcją obsługi danego modelu kamery) oraz jej atrybutami, takimi jak prędkość zapisu i trwałość. To bardzo istotne czynniki, bo obraz z kamery samochodowej bywa bardzo dynamiczny i często rejestrowany jest w trudnych warunkach atmosferycznych. Tutaj nie ma miejsca na kompromis.