Do czego służy filtr polaryzacyjny w kamerze samochodowej?

Przy wyborze niektórych modeli wideorejestratorów konsument może zdecydować się na zakup dodatkowego elementu wyposażenia, jakim jest filtr polaryzujący. Warto rozważyć posiadanie takiego produktu, aby nagranie z kamery samochodowej było czytelne i nie zawierało elementów odbijających się w szybie auta. Przyjrzymy się, jak działa taki filtr polaryzujący oraz jakie ma zalety.

Spis treści:

  1. Filtr polaryzacyjny – jak działa?
  2. Filtr polaryzacyjny – do czego służy?
  3. Zalety filtrów polaryzacyjnych do wideorejestratorów

Filtr polaryzacyjny – jak działa?

Czym charakteryzuje się filtr polaryzacyjny, jak działa i jaki efekt daje? Przede wszystkim działanie takiego elementu polega na zmniejszeniu ilości docierającego światła do obiektywu kamery samochodowej oraz redukcji efektu odbijania się przedmiotów w szybie auta. Dzięki temu, że filtr polaryzacyjny do wideorejestratorów przepuszcza promienie słoneczne tylko w jednej płaszczyźnie, nagrany firm z takiego urządzenia będzie czytelny. Ponadto, obraz pozbawiony będzie zakłóceń i odblasku, które uniemożliwiłyby odczytanie np. tablic rejestracyjnych lub niewielkich elementów znajdujących się przed autem.

Filtr polaryzacyjny – do czego służy?

Czy warto stosować filtr polaryzacyjny, do czego służy i kiedy najlepiej się na niego zdecydować? Kamera samochodowa ma za zadanie nagrać zdarzenie, które nieoczekiwanie wydarzyło się na drodze, jednak nie zawsze wszystkie elementy będą dobrze widoczne na takim nagraniu. Powód jest prosty, film może być nieczytelny przez odbijającą się w szybie deskę rozdzielczą auta lub refleksy powstałe z odbicia błyszczących powierzchni, np. wody. Zastosowanie takiego filtra polaryzującego w wideorejestratorze spowoduje zmniejszenie efektu pojawienia się tych odblasków, co przełoży się na wysoką jakość nagrania. Kupując kamerę samochodową, warto sprawdzić, jak finalnie wygląda zarejestrowany film, jeśli będzie on nieczytelny przez odbijające się elementy w przedniej szybie auta, to warto zdecydować się na zamontowanie filtra polaryzującego.

Zalety filtrów polaryzacyjnych do wideorejestratorów

Stając przed decyzją zakupu dodatkowego elementu wyposażenia do kamery samochodowej, warto zwrócić uwagę na zalety filtrów polaryzujących. Zapewnią one przede wszystkim zmniejszenie odblasków, natomiast warto pamiętać, że całkowite wyeliminowanie tego efektu może być niemożliwe, jednak różnica w odbiorze filmu będzie znacząca. Kolejny plus to właśnie poprawa jakości i czystości obrazu, wszystkie uchwycone elementy będą bardzo dobrze widoczne. Doskonale swoje zadanie spełni filtr do Dash Cam M300 lub filtr do Dash Cam 1S (D06), co więcej ich montaż na urządzeniu jest bardzo prosty i szybki.