Demontaż naklejki elektrostatycznej – jak odkleić?

Naklejka elektrostatyczna to świetna alternatywa dla klasycznej odmiany, ponieważ nie wymaga użycia kleju, przez co montaż jest łatwiejszy, a wygląd estetyczny. Obecnie z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób. Czym charakteryzuje się naklejka elektrostatyczna?

  1. Co to jest naklejka elektrostatyczna?
  2. Jak wygląda montaż naklejki elektrostatycznej?
  3. Jak odkleić naklejkę elektrostatyczną?

Co to jest naklejka elektrostatyczna?

Właściwie jest to folia polipropylenowa, która jest naładowana elektrycznie. Oznacza to, że do jej montażu nie potrzeba taśmy, kleju. Bez problemu przyczepia się zarówno do powierzchni takich jak papier, drewno, beton, czy nawet karoseria samochodowa. Naklejka może pomóc w przykryciu defektów, ale równie dobrze może być reklamą. W przypadku wielu firm to duże ułatwienie, zwłaszcza gdy właściciel powierzchni pozwala na jej umieszczenie, pod warunkiem że usunięcie nie będzie wpływało na wygląd, czy też nie zostanie ślad kleju. Sam montaż jest łatwy, dlatego nawet osoby, które nie mają dużego doświadczenia w realizacji tego typu zadań, poradzą sobie. Wysoka jakość materiału i samego nadruku daje pewność, że będzie estetycznie się prezentował, a jednocześnie będzie trwałym rozwiązaniem.

Jak wygląda montaż naklejki elektrostatycznej?

Dla wielu osób naklejka elektrostatyczna stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych produktów tego typu. Pierwszym i najważniejszym elementem w procesie montażu jest oczyszczenie i osuszenie powierzchni, na którą chcemy zamontować naklejkę. Tylko dzięki temu efekt wizualny będzie zgodny z oczekiwaniami, a przede wszystkim trwały. Naklejkę wystarczy równomiernie przyłożyć do wybranej powierzchni. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie tworzą się pęcherzyki, nie zagina się i co najważniejsze, można ją wielokrotnie odklejać i przyklejać. 

Jak odkleić naklejkę elektrostatyczną?

Zdarzają się sytuacje, gdy chce się zmian, znudziła się obecna naklejka elektrostatyczna. Demontaż polega na tym, że wystarczy podważyć paznokciem brzeg, a następnie równomiernie odkleić od powierzchni. Jak odkleić naklejkę elektrostatyczną? W przypadku tego typu produktu nie ma konieczności przygotowywania roztworu, czy podgrzewania powierzchni, ponieważ odklejenie nie powinno sprawiać większych trudności. W skrajnych sytuacjach można na wierzch nanieść oliwkę, odczekać kwadrans, a następnie delikatnie próbować zdemontować. Coraz więcej osób i firm decyduje się na skorzystanie z tego typu naklejek, gdyż ludzie stawiają na proste i sprawdzone rozwiązania, które jednocześnie dają pożądany efekt.