Czym jest sensor Sony Starvis 2?

Rok 2023 był łaskawy dla entuzjastów technologii wideorejestratorów samochodowych, a to dzięki premierze nowych kamer z przetwornikami optycznymi Sony STARVIS 2-giej generacji. Zdobyły one uznanie ze względu na wyjątkową jakość rejestrowanego obrazu i zdecydowanie lepszą szczegółowość. Co warto wiedzieć o kamerach samochodowych z Sony STARVIS 2?

Spis treści:

  1. Co zapewniają kamery samochodowe z technologią Sony STARVIS 2?
  2. Co wyróżnia sensor Sony Starvis 2?
  3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kamery z sensorem Sony Starvis 2?

Co zapewniają kamery samochodowe z technologią Sony STARVIS 2?

Przetworniki optyczne z serii Sony STARVIS zawsze były uznawane za synonim wysokiej jakości w świecie wideorejestratorów samochodowych. Jednak premiera drugiej generacji przyniosła zauważalny skok jakościowy. Nowe matryce Sony STARVIS 2 zapewniają nie tylko doskonałą jakość obrazu, ale także umożliwiają rejestrowanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K.

Kamery z serii Sony STARVIS 2 to nie tylko urządzenia, które zapewniają lepszą jakość obrazu w dzień. Ich wyjątkowa zdolność do rejestrowania wysokiej jakości materiałów wideo w warunkach nocnych stanowi kolejny atut. Dzięki temu użytkownicy są pewni, że ich wideorejestrator zachowa jakość obrazu niezależnie od pory dnia. To bardzo ważne, gdy chodzi o monitorowanie ruchu drogowego i bezpieczeństwo podczas podróży.

Co wyróżnia sensor Sony STARVIS 2?

Tak więc Sony STARVIS 2 to technologia, która słynie z doskonałej wydajności w warunkach słabego oświetlenia. Ten sensor cechuje się wysoką czułością światła, co pozwala na rejestrowanie obrazu w warunkach, które są trudne oraz w przypadku zmiennego oświetlenia. Dzięki temu, kamery samochodowe wyposażone w Sony STARVIS 2, utrzymują wysokiej jakości obraz nawet przy słabym oświetleniu, co jest szczególnie przydatne w nocy.

Jedną z kamer samochodowych, która oferuje zalety technologii Sony STARVIS 2, jest 70mai Dash Cam 4K A810. Ta kamera wyposażona w technologię HDR oraz nagrywanie w 60FPS, dostarcza jednocześnie wysoką rozdzielczość 4K.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kamery z sensorem Sony STARVIS 2?

A810, jako pierwsza kamera samochodowa 4K w swojej kategorii, wykorzystuje przetwornik obrazu Sony STARVIS 2 z wyjątkowym sukcesem. Doskonale sprawdza się w trudnych warunkach, takich jak słabe oświetlenie, duży kontrast czy dynamiczne sceny.

Ale co jeszcze jest ważne przy zakupie wideorejestratora? Bez wątpienia szereg funkcji ułatwiających codzienną jazdę, takich jak detekcja ruchu AI, tryb parkingowy oraz system ADAS, który bada otoczenie i ostrzega o potencjalnym niebezpieczeństwie, takim jak zjechanie z pasa ruchu. Warto też wybrać urządzenie z aplikacją sterowaną w telefonie, co jeszcze bardziej ułatwia codzienną obsługę.