Co to jest stacja zasilania i jak działa?

Koncert w plenerze? Nagła awaria prądu w domu? A może wyjazd pod namiot? W każdym wymienionym przypadku stacja zasilania perfekcyjnie nadaje się do magazynowania energii elektrycznej. Przez wielu zwana dużym powerbankiem, może ładować nawet 10 urządzeń jednocześnie. Z artykułu dowiesz się, co to jest stacja zasilania i jak ułatwi Twoje życie!

Spis treści:

  1. Co to jest stacja zasilania?
  2. Jak działa stacja zasilania?
  3. Jakie urządzenia naładuje stacja zasilania?
  4. Stacja zasilania – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
  5. Stacja zasilania – jaką wybrać?

Co to jest stacja zasilania?

Brak prądu nie musi zakłócić pracy czy zwiedzania Europy w kamperze. Obecnie rynek podbijają stacje zasilania, dzięki którym ładowanie telefonu, komputera, oświetlanie pomieszczenia, czy też zasilanie sprzętu grającego są możliwe nawet bez dostępu do sieci energii elektrycznej.

No dobrze, ale czym jest stacja zasilania? Urządzenie służy jako zewnętrzne źródło zasilania podobne do baterii. Obydwa urządzenia są ładowane, kumulują prąd, a następnie przekazują energię elektryczną do wybranych urządzeń na przykład telefonów, komputerów oraz sprzętów RTV i AGD. Jednak od baterii stację zasilania różni to, że jest większa, pojemniejsza i bardziej funkcjonalna. Poniekąd z budowy i wielkości przypomina niewielką walizkę, ale niech Cię nie zmyli jej niepozorny wygląd, ponieważ często ładuje 10 lub więcej urządzeń jednocześnie. Stacja zasilania działa przez kilka godzin, zależnie od rodzaju i od typu urządzeń, którym przekazuje prąd.

Czy wiesz, że bardziej zaawansowane stacje zasilania ładują pralki i lodówki, a nawet oświetlają pomieszczenia? Zauważ, jak efektywne i wydajne są to urządzenia, dzięki którym zyskasz kontrolę nad energią elektryczną nawet podczas dłuższych awarii prądu.

Jak działa stacja zasilania?

Stacja zasilania jest często wyposażona w porty AC, USB-A, USB-C, DC, co usprawnia ładowanie poszczególnych urządzeń. Nowoczesne stacje składają się z akumulatorów litowo-jonowych, rzadziej z litowo-żelazowo-fosforanowych, ponieważ te pierwsze bezpiecznie i sprawnie dostarczają energię elektryczną.

W stacji zasilania znajduje się przetwornica, której zadaniem jest zamiana prądu stałego na prąd przemienny, czyli odpowiedni do zasilania urządzeń, takich jak telefon, komputer czy tablet. Co ważne, stacje zasilania można ładować na wiele sposobów na przykład przez gniazdo ścienne, wlewając benzynę lub wykorzystując agregat, zapalniczkę samochodową czy panel słoneczny, więc niezależnie od tego, jakim źródłem energii dysponujesz, sprawnie i bezpiecznie naładujesz wybrany sprzęt.

Jakie urządzenia naładuje stacja zasilania?

Korzyści z używania stacji ładowania docenią zwłaszcza osoby, które często przebywają w terenie lub nie mogą sobie pozwolić na brak prądu z powodu awarii na przykład podczas pracy zdalnej w domu.

Stacja zasilania ładuje sprzęt w trakcie koncertów plenerowych, służy podczas podróży kamperem lub pod namiotem, stanowi wsparcie w trakcie jazdy samochodem. Dostarczy prąd do telefonów, głośników, komputerów, zamrażarek lodówek czy ekspresów do kawy. Jak łatwo więc zauważyć, to niepozorne urządzenie o prostej budowie stanowi nieocenione wsparcie w XXI wieku, gdy większość technologii opiera się na konieczności czerpania prądu.

Stacja zasilania – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Czym kierować się podczas wyboru stacji zasilania? Przede wszystkim zwróć uwagę na pojemność akumulatora i moc. To właśnie te parametry decydują o tym, jak dużo urządzeń naładuje stacja i jak długo posłuży na jednym ładowaniu.

Pojemny akumulator to podstawa, ale równie ważna jest liczba i rodzaj dostępnych złączy. Zwróć uwagę na stacje z wyjściami, takimi jak AC, USB-A, USB-C, DC i port ładowarki samochodowej, ponieważ daje największe możliwości użytkowe. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele, które da się ładować na kilka sposobów na przykład przez gniazdo ścienne, dolewając benzyny lub przez panele słoneczne.

Stacja zasilania – jaką wybrać?

Jednym z istotnych czynników jest też mobilność urządzenia. Obecnie zainteresowaniem cieszą się modele wyposażone w standardowy kabel zasilający bez adaptera, ponieważ są jeszcze prostsze w przenoszeniu i obsłudze.

I właśnie wyżej wymienione udogodnienia oferuje stacja zasilania 70mai Tera 1000, która ma jeszcze szereg dodatkowych zalet.

Przenośna stacja ma funkcję zapobiegającą przegrzaniu, więc posłuży bezpiecznie nawet w sierpniowe upały. Co więc, jest to pierwsza na rynku stacja zasilania aż z trzema wentylowanymi przestrzeniami oraz radiatorem aluminiowym – wytwarza tylko 30% ciepła w trakcie pracy w porównaniu do innych urządzeń na rynku. Oznacza to, że nie wymaga głośnego chłodzenia, nie przegrzewa się, pracuje cicho i mało awaryjnie.

Stacja 70mai Tera 1000 o mocy 2000 W zasila do 10 urządzeń jednocześnie, ładuje się tylko przez dwie godziny i nawet oferuje wygodną obsługę przez aplikację.

Teraz już wiesz, jak działa stacja zasilania i czym kierować się przy wyborze właściwego urządzenia, które posłuży przez lata. Jeśli więc pragniesz mieć kontrolę nad nieprzewidzianymi sytuacjami, takimi jak awaria, lub zyskać dostęp do prądu w każdym miejscu na ziemi, stacja zasilania to odpowiedź na Twoje potrzeby!