Co charakteryzuje dobry czujnik TPMS?

Bezpieczeństwo na drodze stanowi najważniejszy element każdej podróży. Nie tylko kierowca musi być odpowiednio przygotowany, ale także musi posiadać auto spełniające wszystkie niezbędne wymogi. Dotyczy to zarówno części wewnątrz pojazdu, jak również sprawnych kół czy też opon. Nad tymi ostatnimi czuwa specjalnie zintegrowany czujnik TPMS.

Spis treści:

  1. Bezpieczeństwo na drodze
  2. Pełna kompatybilność
  3. Dlaczego warto?

Bezpieczeństwo na drodze

Przy okazji każdej dłuższej podróży w teorii musimy sprawdzić ciśnienie w oponach. Jeżeli nie chcemy iść na łatwiznę i kopać w celu sprawdzenia odpowiedniego ciśnienia, zazwyczaj podjeżdżamy na stację i korzystamy z tamtejszego ekwipunku. Dzięki czujnikowi TPMS nie musimy już tego robić. Dlaczego? Ponieważ dzięki niemu jesteśmy w stanie w każdym momencie sprawdzić nie tylko ciśnienie, ale również temperaturę naszych opon. Daje nam to komfort jazdy bez konieczności zastanawiania się nad potencjalną wymianą lub naprawą usterki. Od 2014 roku czujnik TPMS znajdziemy w każdym samochodzie sprzedawanym na terenie Unii Europejskiej.

Pełna kompatybilność

W jaki sposób sprawdzamy ciśnienie w oponach za pomocą naszego czujnika? Oczywiście wszystko jest możliwe dzięki w pełni zintegrowanemu systemowi. Zarówno kamery, jak i czujnik TPMS łączą się ze specjalną aplikacją w telefonie za pomocą Bluetooth. W żadnym wypadku nie namawiamy do zerkania na telefon w trakcie jazdy. Wręcz przeciwnie – w przypadku jakiejkolwiek usterki dostajemy ostrzeżenie w postaci głosowej, a nie wizualnej. W ten sposób jesteśmy świadomi potencjalnego zagrożenia bez konieczności odwracania głowy od drogi. Jak taki czujnik wpływa na wagę samochodu oraz na jego równowagę? Wcale – 13 gramów umieszczonych przy każdej z opon nie jest żadnym ciężarem, niezależnie od modelu samochodu.

Szeroki wybór akcesoriów samochodowych znajdziesz w naszym sklepie internetowym!

Dlaczego warto?

Posiadanie czujników TPMS w naszych samochodach przyniesie niebagatelne korzyści. Na pierwszym miejscu musimy zwrócić uwagę na żywotność opon. Jest ona nie tylko istotna dla naszego portfela, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Każdy komunikat o zmianach ciśnienia w oponach zmniejsza ryzyko utraty stabilności toru jazdy. Mniejsza ilość powietrza w oponach negatywnie wpływa również na nasze zużycie paliwa. Wzrost oporów toczenia powoduje konieczność użycia większej siły, a co za tym idzie – spalamy więcej paliwa. Wreszcie musimy także zwrócić uwagę na niższe koszty związane z przeglądami oraz naprawami usterek. Jak widać, dobry czujnik TPMS nie tylko zapewnia nam bezpieczeństwo, ale także daje duże oszczędności.