Czy kamera samochodowa może być zasilana przez zasilacz innej firmy?

Ten model kamery wymaga zasilania 5V/2A, zalecamy użycie oficjalnych akcesoriów zasilających 70mai. Jeśli mają być używane akcesoria zasilające innych firm, należy upewnić się, że są one zgodne ze specyfikacjami zasilania i krajowymi przepisami bezpieczeństwa.

Dlaczego nie mogę znaleźć opcji 60 klatek na sekundę?

Ponieważ kamera używa obecnie formatu kodowania „niskiej kompresji”.
Zmień format kodowania na „wysoką kompresję” na ekranie ustawień kamery, a następnie zobaczysz opcję 60 klatek na sekundę.
Sprawdź, czy telefon komórkowy obsługuje dekodowanie HEVC, jeśli nie, telefon komórkowy nie będzie w stanie normalnie odtwarzać wideo z kodowaniem o wysokiej kompresji. Telefon z ostatnich czterech lat nie ma żadnych problemów, a aplikacja 70mai automatycznie wykryje, czy telefon obsługuje dekodowanie HEVC i poda sugestie dotyczące ustawień. (możesz spróbować zainstalować program typu VLC itp. Po zainstalowaniu spróbuj ponownie odtworzyć film na swoim smartphonie).

Dlaczego nie mogę używać HDR po włączeniu 60 klatek na sekundę?

Zasada realizacji HDR określa, że przy ustawieniu HDR + 30 klatek na sekundę, obliczenia kodowania klatek są równoważne 60 klatkom na sekundę;
Jeśli HDR i 60 klatek na sekundę są włączone w tym samym czasie, główna zdolność przetwarzania kodowania sterowania kamery jest niewystarczająca, dlatego nie można ich włączyć jednocześnie.

Jakie są zalety HDR?

Ten model kamery ma sprzętową funkcję HDR, która może znacznie zoptymalizować efekt obrazowania następujących scen z silnym kontrastem między światłem a ciemnością:

– Wjazd/wyjazd z  tuneli i garaży podziemnych w słoneczny dzień;
– Bezpośrednie światła reflektorów na tablicach rejestracyjnych w nocy;
– Obrazowanie cieni obiektów drogowych w obszarach o silnym nasłonecznieniu.

Dlaczego ta kamera samochodowa ma tylko rozdzielczość 1080P?

Jako urządzenie do nagrywania wideo, rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem decydującym o jakości obrazu.
Nagrywane przez kamerę samochodową wideo ma czujnik Night Owl Vision 70mai, sprzętową funkcję HDR i wysokiej jakości obiektyw z szeroką przysłoną, co pozwala na nagrania w wysokiej jakości (z dokładnością kolorów i doskonałym balansem ekspozycji). Co więcej, ograniczenia związane z pamięcią masową i rozmiarem plików wpływają na najwyższą rozdzielczość, jaką jest w stanie osiągnąć kamera samochodowa. W przypadku Omni rozdzielczość 1080P z ulepszonymi funkcjami obrazu może całkowicie zaspokoić potrzeby zbierania dowodów i nagrywania jazdy.

Czym dokładnie jest 70mai Night Owl Vision? Jakie są zalety tej funkcji?

Twoja kamera samochodowa jest wyposażona w przetwornik obrazu z zaawansowanymi funkcjami noktowizyjnymi. Dzięki parametrom obrazowania specjalnie zoptymalizowanym pod kątem jazdy nocą kamera samochodowa może uzyskać wyjątkową jakość obrazu w ciemności.
W obszarach o słabym oświetleniu, zwłaszcza na obszarach podmiejskich i wiejskich bez miejskich świateł ulicznych, kamery samochodowe z funkcją Night Owl Vision 70mai nagrywają materiał z większą wyrazistością w porównaniu do zwykłych kamer samochodowych.

Czy można usunąć znaki wodne?

Znak wodny prędkości/szerokości/długości geograficznej i znak wodny logo marki na ekranie można wyłączyć osobno, a przełącznik znajduje się w ustawieniach w telefonie. Nie można wyłączyć znaku wodnego daty i godziny.

Prędkość pojazdu / długość geograficzna i znak wodny długości geograficznej pokazują "- -". Dlaczego tak się dzieje?

Wynika to z faktu, że wyszukiwanie i pozycjonowanie GPS jeszcze się nie powiodło.

Uwaga:
1. Sytuacja może wystąpić jeśli mamy podgrzewaną przednią szybę, w której zatopiona jest metalowa folia/siatka. Może ona blokować sygnał GPS w kabinie auta. Rozwiązaniem jest znalezienie miejsca na szybie, gdzie folia ma najmniejszą grubość. Informacje na temat  miejsca montażu urządzeń z GPS można znaleźć w instrukcji obsługi auta.
2. Jeśli mamy wzmacnianą szybę przednią. Rozwiązaniem jest znalezienie miejsca na szybie, gdzie folia ma najmniejszą grubość.
3. W momencie kiedy mamy szybę z powłoką fotochromatyczną. Rozwiązaniem jest znalezienie miejsca na szybie, gdzie folia ma najmniejszą grubość.

Czym jest wbudowana pamięć eMMC? Jakie są jej zalety w porównaniu z kartami TF powszechnie używanymi w kamerach samochodowych? Czy ten rodzaj pamięci można wymienić?

eMMC to wbudowana pamięć flash. Oznacza to, że jest to układ przyspawany do płyty głównej kamery samochodowej.
W porównaniu z kartami TF, pamięć eMMC ma zalety w zakresie bezpieczeństwa, stabilności, żywotności i wielu innych aspektów.
Pamięci tej nie można wymienić (decydujemy o jej wielkości przy zakupie). Pamiętaj, że materiał nagrywany jest w pętli tzn. że na najstarsze video nagrywane są nowe filmy.

Czy przestrzeń dyskową tej kamery można rozszerzyć poprzez włożenie karty pamięci?

W kamerze zastosowano wbudowaną pamięć eMMC, której nie można rozszerzyć poprzez włożenie karty pamięci. Wybierz odpowiednią pamięć modelu w zależności od potrzeb.

Jak długo kamera może nagrywać?

Weźmy jako przykład model 32 GB: przy ustawieniu wysokiego współczynnika kompresji / HDR i włączonym nagrywaniu głosu, wbudowana pamięć eMMC może nagrywać nieprzerwanie przez 2 ~ 2,5 godziny, zanim zacznie usuwać/nadpisywać najwcześniejsze wideo (na długość czasu będą miały również wpływ specyficzne szczegóły sceny drogowej. Jeśli na filmie znajduje się wiele szczegółowych obiektów, takich jak gałęzie drzew, rozmiar pliku nieznacznie wzrośnie).

Dlaczego moja kamera samochodowa szybko kasuje najwcześniejsze wideo?

Możliwy powód 1: Zakupiono kamerę Omni z wbudowaną pamięcią eMMC o pojemności 32 GB.
Przy ustawieniu wysokiego współczynnika kompresji / HDR i włączonym nagrywaniu głosu, wbudowana pamięć eMMC o pojemności 32 GB może nagrywać nieprzerwanie przez 2 ~ 2,5 godziny, zanim zacznie usuwać najwcześniejszy film (na długość czasu będą miały również wpływ określone szczegóły sceny drogowej. Jeśli na filmie znajduje się wiele szczegółowych obiektów, takich jak gałęzie drzew, rozmiar pliku nieznacznie wzrośnie). Jeśli potrzebujesz pełnych danych wideo, podłącz kamerę do komputera i wyeksportuj plik wideo po 2 godzinach użytkowania jako kopię zapasową.

Możliwy powód 2. Nagrania awaryjne zajęły miejsce na dysku. Filmy z sytuacji awaryjnych są zapisywane osobno. Jeśli przechowujesz zbyt wiele filmów z sytuacji awaryjnych, stała część wbudowanej przestrzeni dyskowej będzie stale zajęta. Zalecamy wyeksportowanie cennych filmów do telefonu lub komputera i usunięcie ich z kamery samochodowej po utworzeniu kopii zapasowych. (Uwaga: Jeśli całkowity czas nagrywania jest dla Ciebie ważną cechą, wybierz większy model pamięci masowej i wybierz format kodowania „”wysoki stopień kompresji”” oraz wyłącz nagrywanie dźwięku w ustawieniach kamery samochodowej).

Czy poza pobraniem wideo za pośrednictwem aplikacji istnieje inny sposób na wyeksportowanie wideo zapisanego w kamerze samochodowej?

Po wyłączeniu kamery samochodowej podłącz ją do komputera (kompatybilnego z systemami Windows/Mac/Linux) za pomocą kabla do transmisji danych obsługującego protokół USB 3.0 lub szybszy. Poczekaj, aż kamera się włączy, a na komputerze pojawi się symbol wymiennego dysku pamięci. Wtedy można skopiować filmy i zdjęcia do komputera.

Kiedy odtwarzam nagrane filmy w kamerze samochodowej za pośrednictwem aplikacji, działa ona powoli. Dlaczego tak się dzieje?

Dzieje się tak, ponieważ sygnał Wi-Fi kamery samochodowej jest zakłócany. Aby rozwiązać ten problem, można pobrać wideo do lokalnego albumu w aplikacji.
Uwaga: Zaleca się ustawienie czasu nagrywania wideo na 1 minutę (czas domyślny). Dzięki temu filmy będą pobierane szybciej.

Kiedy pobieram filmy i odtwarzam je na telefonie, ekran rozmywa się/zamraża. Dlaczego tak się dzieje?

Dzieje się tak, ponieważ wideo wykorzystuje kodowanie o wysokiej kompresji, jeśli telefon nie obsługuje dobrze dekodowania H.265 (HEVC), wystąpi ten problem. Można go odtworzyć bez problemów, zmieniając telefon na nowszy, na przykład używając podstawowego telefonu z Androidem wprowadzonego na rynek w 2018 roku lub bardziej wydajnego urządzenia z Androidem/ iPhone’a 7 lub nowszego urządzenia z iOS.

Jeśli na razie nie zamierzasz wymieniać telefonu, możesz ustawić format kodowania wideo na „niską kompresję” w interfejsie ustawień kamery w telefonie, aby później nagrane wideo mogło być normalnie odtwarzane przez stary telefon.

Gdzie są zapisywane filmy/zdjęcia po ich pobraniu z kamery samochodowej do aplikacji?

Po pobraniu pliki wideo/zdjęć i inne pliki obrazów są zapisywane w albumie „70mai”. Można uzyskać dostęp do tych plików i zarządzać nimi w albumie telefonu lub albumie lokalnym aplikacji 70mai.

Dlaczego funkcja połączenia jednym dotknięciem nie działa, a aplikacja wyświetla monit o połączenie z kamerą samochodową na stronie ustawień WLAN systemu telefonicznego?

Możliwe przyczyny to:
1. Bluetooth w telefonie nie jest włączony. Możesz włączyć Bluetooth w telefonie, zamknąć aplikację i otworzyć ją ponownie, aby spróbować ponownie.
2. Parowanie Bluetooth nie powiodło się z powodu zakłóceń lub innych przyczyn. W takim przypadku można zamknąć aplikację, otworzyć ją ponownie i spróbować ponownie połączyć się z kamerą samochodową. Możesz także ręcznie połączyć się z hotspotem kamery samochodowej w interfejsie połączenia bezprzewodowego WLAN telefonu.

Czym jest efekt RS?

Filtr Road Story to funkcja efektów wizualnych dostępna w wysokiej klasy modelach kamer samochodowych 70mai.
Gdy filtr Road Story jest włączony, podczas odtwarzania normalnych lub awaryjnych klipów wideo w aplikacji na nagranie zostaną nałożone atrakcyjne wizualnie efekty. Efekty te będą wyświetlać takie informacje, jak prędkość pojazdu, kierunek jazdy, wysokość, pas ruchu i odległość do poprzedzającego pojazdu.

Dzięki filtrowi RS możesz przypomnieć sobie swoje wrażenia z jazdy z perspektywy i wrażeń podobnych do gier wyścigowych lub przeanalizować przyczyny wypadków bardziej szczegółowo.

Jak mogę udostępnić wideo z efektem RS innym osobom?

Możesz zaprezentować swoje umiejętności jazdy z filtrem RS, pobierając klipy wideo, które chcesz udostępnić z kamery samochodowej do lokalnego albumu.
Filmy wygenerowane przez aplikację z filtrem RS można znaleźć w albumie systemowym w telefonie. Następnie można je udostępnić na dowolnej platformie mediów społecznościowych lub wysłać do znajomych i rodziny.

Dlaczego aplikacja długo generuje filmy z efektami RS i nie może ich przetwarzać?

Generowanie efektu RS (Road Story) to proces nakładania efektów graficznych na wideo. Wymaga to mocy obliczeniowej sprzętu telefonu do ponownego zakodowania klipów wideo, co jest zadaniem o dużym obciążeniu dla telefonów, więc trwa dłużej. Jeśli telefon komórkowy uruchomi inne zadanie podczas kodowania wideo, może to spowodować nieoczekiwane zakończenie zadania lub nawet awarię aplikacji.

Dlaczego linie pasa ruchu, odległość i znaki ostrzegawcze dla pieszych/rowerzystów nie są widoczne w efekcie RS?

Dzieje się tak, ponieważ kamera samochodowa nie ma włączonej funkcji ADAS. Elementy te są prezentowane na podstawie wyników rozpoznanych przez ADAS.

W nagranych filmach kolejny filtr będzie zawierał linie pasa ruchu, wskaźniki odległości i znaki ostrzegawcze dla pieszych po pomyślnym włączeniu i skalibrowaniu funkcji ADAS.

Czym jest tryb parkingowy? Do czego służy?

Tryb parkingowy jest unikalny i specjalnie zaprojektowany do ochrony auta podczas parkowania. Po wyłączeniu pojazdu kamera samochodowa przejdzie w tryb parkowania zgodnie z ustawieniami użytkownika. Kamera samochodowa może włączyć następujące funkcje w celu ochrony pojazdu:

1. Wykrywanie kolizji: Kamera będzie w trybie czuwania bez nagrywania po wyłączeniu silnika, ale gdy wbudowany czujnik grawitacyjny (G-sensor) wykryje uderzenie powstałe na skutek kolizji (zwykle gdy pojazd jest uderzony), uruchamia nagrywanie 30-sekundowego filmu z monitoringu i zapisuje go w folderze w albumie urządzenia.
2. Wykrywanie ruchu: Kamera będzie w trybie czuwania bez nagrywania w przypadku wyłączenia silnika. Gdy algorytm obrazu działający w sposób ciągły w kamerze  wykryje scenę zagrażającą pojazdowi i określi, że poziom zagrożenia osiągnął poziom, który należy zarejestrować, uruchomi nagrywanie 30-sekundowego filmu z monitoringu parkingu i zapisze go w albumie urządzenia.
3. Zdjęcia poklatkowe: Gdy funkcja ta jest włączona, kamera w sposób ciągły nagrywa klatki z częstotliwością próbkowania jednej klatki na sekundę (gdy częstotliwość nagrywania klatek wideo jest ustawiona na 30 kl./s) lub jednej klatki co 500 milisekund (gdy częstotliwość nagrywania klatek wideo jest ustawiona na 60 kl./s) a następnie łączy je w plik wideo 30 kl./s lub 60 kl./s, tj. film poklatkowy. Zapisuje go w folderze filmów poklatkowych w albumie urządzenia. Zdjęcia poklatkowe mogą w sposób ciągły rejestrować sytuację w polu widzenia kamery i odtwarzać wideo z prędkością odpowiadającą trzydziestokrotności rzeczywistego przepływu czasu. W przypadku wystąpienia nienormalnego zdarzenia, może dobrze zarejestrować materiał dowodowy.

Uwaga: Jeśli do kamery zainstalowano opcjonalny adapter zasilania/hardwire kit do trybu parkowania 4G, informacje o zdarzeniu będą natychmiast wysyłane do Twojego telefonu za pośrednictwem wiadomości alarmowej push.

Do czego służy ustawienie „Pozycja postojowa obiektywu obrotowego"?

 „Pozycja postojowa obiektywu obrotowego” obracającego się obiektywu jest jego domyślną pozycją roboczą po przejściu kamery samochodowej w tryb parkowania. Można ją dostosować, aby uzyskać najbardziej efektywny nadzór. Na przykład, jeśli pojazd jest często parkowany z boku, można ustawić „Pozycję wykrywania podczas parkowania” obrotowego obiektywu tak, aby był skierowany w stronę pobocza drogi. Pomaga to kamerze lepiej monitorować i nagrywać otoczenie niż w przypadku pozycji skierowanej do przodu.

Dlaczego moja kamera samochodowa nie może włączyć trybu parkowania lub zdjęć poklatkowych?

Dzieje się tak, ponieważ kamera nie wykrywa adaptera zasilania/hardwire kitu trybu parkingowego. W takim przypadku należy rozpocząć rozwiązywanie problemów od poniższych czynności:

1. Sprawdź, czy adapter zasilania/hardwire kit jest prawidłowo zainstalowany. Jeśli nie masz doświadczenia w instalacji sprzętu zalecamy skorzystać z usług warsztatu samochodowego;

2. Sprawdź, czy adapter zasilania/hardwire kit jest prawidłowo połączony ze skrzynką bezpieczników lub z kamerą.

Co to jest adapter zasilania (hardwire kit)? Jaki zestaw umożliwi mojej kamerze samochodowej aktywację trybu parkingowego i robienie zdjęć poklatkowych?

Adapter zasilania/hardwire kit jest używany przez kamerę samochodową w scenariuszu bezpieczeństwa parkowania i odgrywa następującą rolę:

– Adapter pobiera energię elektryczną z akumulatora pojazdu, aby utrzymać stałe zasilanie kamery.
– Gdy napięcie akumulatora pojazdu spadnie do ustawionego progu, zasilanie modułu 4G zostanie odcięte, aby zapobiec rozładowaniu akumulatora.

Ten model kamery obsługuje tylko adapter zasilania/hardwire kit 70mai. Do użytku z tym modelem kamery można wybrać następujące modele adapterów 70mai:

  1. Adapter zasilania/hardwire kit 70mai UP04 4G. Oprócz obsługi funkcji trybu parkingowego, umożliwia on również kamerze możliwość połączenia z siecią 4G (niezbędna jest aktywna karta SIM z pakietem danych). Dzięki czemu uzyskasz natychmiastowe powiadomienie alarmowe push i klipy wideo z trybu parkingowego. Model ten obsługuje 9 ustawień progu ochrony napięcia akumulatora (patrz szczegółowe pytania i odpowiedzi poniżej).
  2. Adapter zasilania/hardwire kit 70mai (złącze zasilania USB typu C). Ten model nie obsługuje połączenia sieciowego 4G. Jeśli wybierzesz ten model, kamera nie będzie w stanie natychmiast powiadomić Cię o uruchomieniu trybu parkingowego, a jedynie przypomnieć o użyciu telefonu komórkowego w celu uzyskania dostępu do kamery.
Adapter zasilania/hardwire kit UP04 4G obsługuje 9 st. ustawień progu ochrony napięcia. Jakie są te progi?

Hardwire kit 4G umożliwia wybór 9 stopni ustawienia progu napięcia ochrony akumulatora pojazdu: 11,8-12,6V (możliwość zmiany o 0,1V).

Możesz wybrać odpowiedni próg napięcia zabezpieczenia akumulatora, stopniowo zmniejszając jego wartość w zależności od aktualnej sytuacji, takiej jak pojemność i wiek akumulator, aby uzyskać najdłuższy czas użytkowania systemu monitorowania parkowania przy założeniu ochrony akumulatora.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie minimalne napięcie akumulatora wymagane jest do uruchomienia silnika pojazdu, po prostu pozostaw domyślne ustawienie „Średnie – 12,0/24,0 V”. Jeżeli masz starszy akumulator lub pojazd wymaga wysokiego napięcia rozruchowego (na przykład pojazdy z silnikami o dużej liczbie cylindrów, takie jak V6, L6, V8, V12, W12 itp.), napięcie akumulatora spadnie do 11,8 V może spowodować brak możliwości uruchomienia silnika.

Dlaczego kamera samochodowa nadal nie może przejść do trybu parkingowego po wyłączeniu silnika samochodu, nawet po zainstalowaniu adaptera zasilania i włączeniu funkcji trybu parkingowego?

Jest to wynikiem nieprawidłowego podłączenia adaptera zasilania w skrzynce bezpieczników pojazdu. Może to prowadzić do nieprawidłowego przejścia kamery w tryb parkingowy po wyłączeniu pojazdu. W tej sytuacji zaleca się skonsultowanie się z warsztatem samochodowym. 

Uwaga: nieprofesjonalne zmiany w obwodzie samochodowym mogą prowadzić do awarii akumulatora, a nawet samozapłonu pojazdu i innych poważnych konsekwencji.

Dlaczego wideo nie jest uruchamiane, gdy samochód został uderzony w trybie parkowania?

Przyczyny tego problemu mogą być następujące:
1. W ustawieniach kamery, ustawienie czułości wykrywania kolizji jest zbyt niskie, można spróbować ustawić wyższą czułość (dla pojazdu z dobrym efektem tłumienia podwozia, zaleca się ustawienie wysokiej czułości).
2. Podczas upałów, gdy temperatura w kabinie pojazdu jest zbyt wysoka, kamera automatycznie wyłącza się w celu ochrony urządzenia, nie będzie w stanie zareagować na zdarzenie kolizji. Można zastosować folię termoizolacyjną na przedniej szybie, aby rozwiązać ten problem i unikać parkowania pojazdu w bezpośrednim świetle słonecznym przez długi czas w gorącym sezonie.
3. Niski poziom naładowania akumulatora pojazdu uruchamia funkcję ochrony akumulatora. Zasilanie jest odcinane przez kamerę. W takiej sytuacji należy wybrać odpowiedni próg napięcia ochrony akumulatora w zależności od jego stanu. Jeśli bateria jest używana przez długi czas i zestarzała się, należy ją wymienić na nową. Ponadto częste uruchamianie pojazdu w krótkim czasu (np. kilka kolejnych jazd na krótkich dystansach) doprowadzi do niewystarczającego naładowania akumulatora, co spowoduje, że funkcja ochrony akumulatora uruchomi się wkrótce po wyłączeniu auta. 
4. Jest to wynikiem nieprawidłowego podłączenia adaptera zasilania/hardwire kitu. Może to spowodować wyłączenie kamery, gdy zasilanie zostanie odcięte. W tej sytuacji zaleca się skonsultowanie się z profesjonalnym warsztatem samochodowym w celu wyjaśnienia sposobu okablowania pojazdu.

(Uwaga: nieprofesjonalne zmiany w obwodzie samochodowym mogą prowadzić do awarii akumulatora, a nawet samozapłonu pojazdu i innych poważnych konsekwencji).
5. Należy pamiętać, że nawet jeśli kamera jest skonfigurowana z najwyższą czułością wykrywania kolizji, w przypadku lekkich obtarć się o auto np. przez pieszego (kiedy nie dojdzie do wstrząsu) możliwe jest, że wideo z monitoringu parkingu nie zostanie uruchomione. Czujniki G-sensor są bardziej wrażliwe na wibracje spowodowane przez cięższe obiekty (auto, skuter, rower itp.).

Czy Omni będąc z trybie parkingowym może się obracać, aby śledzić podejrzane aktywne obiekty?

Tak. W trakcie nagrywania, jeśli algorytm obrazu AI wykryje, że podejrzany poruszający się obiekt przesuwa się na krawędź pola widzenia, kamera obróci obiektyw, aby utrzymać podejrzany poruszający się obiekt w środku poziomego pola widzenia. 

Dlaczego zdjęcia poklatkowe są przerywane?

Możliwe przyczyny są następujące,

1. Niski poziom naładowania akumulatora pojazdu uruchamia funkcję ochrony akumulatora adaptera zasilania/hardwire kitu, a kamera odcina zasilanie. W takiej sytuacji można uruchomić pojazd, aby w pełni naładować akumulator, a następnie wyłączyć silnik, aby kontynuować fotografowanie poklatkowe. Jeśli akumulator się starzeje, należy w odpowiednim czasie wymienić go na nowy.
2. Kamera wyłącza się automatycznie, aby chronić urządzenie przed wysoką temperaturą. W takiej sytuacji można nałożyć folię termoizolacyjną na szybę samochodu i unikać parkowania pojazdu w bezpośrednim świetle słonecznym przez długi czas w gorącym sezonie. Przy dużych upałach zostawiając auto na słońcu zalecamy zdjąć kamerę z szyby lub odłączyć od niej zasilanie. Gdy kamera jest pozostawiona w aucie, to momencie powrotu schłodzić wnętrze pojazdu.
3. Kamera uruchamia nagrywanie wideo z monitoringu parkingu lub użytkownik steruje kamerą, aby zdalnie nagrywać wideo za pośrednictwem 4G, co spowoduje przerwanie zdjęć poklatkowych. Po zakończeniu nagrywania zdjęcia poklatkowe będą kontynuowane i zapisywane jako nowy klip.

Czy mogę zdalnie ustawić funkcje trybu parkingowego?

Jeśli kamera jest wyposażona w adapter zasilania/hardwire kit 4G, a urządzenie jest prawidłowo podłączone do sieci, po wyłączeniu pojazdu można przejść do strony „Ustawienia zdalne” w aplikacji mobilnej, aby włączyć/wyłączyć funkcje wykrywania kolizji np. zmienić jej czułość i zdjęć poklatkowych.

Dlaczego funkcja ADAS mojej kamery samochodowej została pomyślnie skalibrowana, ale komunikat głosowy nadal mówi, że kalibracja nie powiodła się?

Dzieje się tak, ponieważ linia pasa ruchu na odcinku drogi, po którym porusza się pojazd, nie jest wyraźna lub kąt obiektywu nie jest odpowiedni.
Po pierwsze kamera musi nawiązać polaczenie z GPSem. 

Wykonaj poniższe czynności, aby wyeliminować problem i ponownie skalibrować urządzenie:

  1. Sprawdź czy masz polaczenie z GPS (ikona GPS na ekranie kamery). 
  2.  Sprawdź, czy obiektyw kamery został skalibrowany zgodnie z procesem kalibracji (Uwaga: Wyłącz ADAS w module ustawień kamery na końcu aplikacji, a następnie włącz go ponownie, aby ponownie przejść do procesu kalibracji obiektywu);
  3. Upewnij się, że pojazd porusza się z prędkością większą niż 40 km/h i po drodze z wyraźnymi liniami pasa ruchu;
  4. Sprawdź czy obiektyw Twojej kamery i szyba przed obiektywem jest czysty;
  5. Jeśli nadal nie udał się proces kalibracji  przywróć kamerę do ustawień fabrycznych i powtórz kalibracje.
  6. Sprawdź w aplikacji 70mai czy Twoja kamera ma aktualne oprogramowanie.
Dlaczego ADAS przestał nadawać po tym, jak sterowałem kamerą samochodową za pomocą telefonu?

Dzieje się tak, ponieważ algorytm obrazu ADAS działa w oparciu o kalibrację kąta orientacji obiektywu. Jeśli kąt ten ulegnie zmianie, istniejące dane kalibracji ADAS zostaną natychmiast unieważnione, co spowoduje wyłączenie funkcji (uwaga: głównym powodem jest to, że nieprawidłowe dane powodują, że funkcja nie jest w stanie oszacować odstępu od innych pojazdów i zidentyfikować linii pasa ruchu. Ostrzeżenie o kolizji z przodu, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu i ostrzeżenie o ruszeniu pojazdu z przodu nie będą dostępne). Obrotowa głowica musi zresetować domyślną pozycję roboczą poprzez kalibrację, aby powrócić do pracy.

Uwaga:
– Orientacja obiektywu podczas kalibracji ADAS jest domyślną pozycją roboczą głowicy obrotowej, czyli domyślnym kątem roboczym, z jakim kamera samochodowa nagrywa zwykłe wideo / wideo awaryjne. Zmiany tej pozycji spowodują konieczność zresetowania systemu ADAS w celu kontynuowania normalnej pracy; jednak zwykłe obrócenie głowicy pod innym kątem nie spowoduje zresetowania systemu ADAS.
– Po odchyleniu głowicy obrotowej od domyślnej pozycji roboczej można połączyć kamerę samochodową z telefonem i kliknąć „kalibrację głowicy statywu”, aby powrócić do domyślnej pozycji roboczej; można też poczekać, aż pojazd się wyłączy, a kamera samochodowa przejdzie w tryb parkingowy. Kalibracja zostanie przeprowadzona automatycznie (w przypadku kamer samochodowych bez zainstalowanego zestawu przewodowego i niedostępnych w trybie parkingowym, automatyczna kalibracja zostanie przeprowadzona przy następnym uruchomieniu pojazdu).

Po wyłączeniu pojazdu pozycja parkowania wyświetlana w aplikacji nie jest dokładna. Co może być tego przyczyną?

Najbardziej prawdopodobnym powodem jest to, że pojazd jest zaparkowany w miejscu o słabym sygnale, takim jak garaże podziemne, obszary o gęstej zabudowie itp. W takim przypadku aplikacja może wyświetlić tylko ostatnią pomyślnie ustawioną lokalizację przed wyłączeniem pojazdu.

Pozycjonowanie GPS jest powolne lub nieudane. Co może być tego przyczyną?

Możliwe przyczyny to:

1. Na szybę pojazdu naklejana jest wysokiej jakości folia termoizolacyjna zawierająca metal, która zablokuje sygnał GPS i spowoduje nieprawidłowe działanie urządzenia GPS w kabinie (podgrzewana szyba przednia).
2. Gdy pojazd przejeżdża przez odcinki dróg z poważną blokadą GPS, takie jak tunele, pod mostami i wieżowcami, spowoduje to spowolnienie lub wręcz brak możliwości zlokalizowania GPS, a po odjechaniu od tych odcinków drogi GPS może wrócić do normy.

Dlaczego moja kamera samochodowa nie jest skierowana do przodu?

Możliwe przyczyny to:
1. Pozycja głowicy obrotowej została wyregulowana ręcznie. Jakakolwiek ręczna regulacja obrotowej głowicy jest niedozwolona. Jeśli przypadkowo tak się stało, należy ponownie skalibrować obiektyw. Ponownie uruchom pojazd lub naciśnij przycisk zasilania kamery samochodowej, aby ponownie uruchomić kamerę samochodową lub podłączyć kamerę do aplikacji 70mai i kliknij przycisk „Kalibracja głowicy statywu”.
2. Jeśli powyższe metody nie rozwiążą problemu, przyczyną może być zmiana ustawienia „pozycji roboczej rozruchu” głowicy obrotowej. W takim przypadku należy wejść do ustawień kamery samochodowej za pośrednictwem aplikacji 70mai i ustawić domyślną pozycję roboczą kamery samochodowej zgodnie z wyświetlaniem w czasie rzeczywistym w pozycji ustawień „Pozycja robocza rozruchu głowicy statywu”.

Czy mogę zmienić kierunek obracającego się obiektywu ręcznie?

Nie. Jakakolwiek ręczna regulacja obrotowej głowicy jest niedozwolona. Spowoduje to zakłócenie logiki pozycjonowania kąta kamery samochodowej, co spowoduje, że kamera samochodowa nie będzie działać. Wymuszony obrót może nawet spowodować uszkodzenie silnika urządzenia.
Jeśli przypadkowo obróciłeś obiektyw ręką, wykonaj kalibrację, aby upewnić się, że kamera samochodowa działa prawidłowo. Metody są następujące:

– Po uruchomieniu pojazdu podłącz kamerę samochodową do aplikacji 70mai i kliknij przycisk „Kalibracja głowicy statywu”;
– W przypadku kamery samochodowej z zestawem zasilania obiektyw zostanie automatycznie skalibrowany, gdy pojazd przejdzie w tryb parkingowy;
– W przypadku kamery samochodowej z zestawem zasilania 4G po wyłączeniu pojazdu możesz przejść na stronę „Zdalne sterowanie” w aplikacji 70mai i kliknąć przycisk „Kalibracja głowicy statywu”, aby nakazać jej obrócenie się do „Wykryj pozycję podczas parkowania”, czyli domyślnej pozycji roboczej;
– W przypadku kamery samochodowej, która nie ma zamontowanego zestawu zasilania i nie może przejść w tryb parkingowy, soczewka zostanie automatycznie skalibrowana przy następnym uruchomieniu pojazdu i włączeniu kamery samochodowej.

Dźwięk komunikatu jest zbyt głośny. Jak mogę go dostosować?

Wejdź na stronę ustawień kamery samochodowej. Wybierz odpowiedni poziom ustawień (wysoki/średni/niski i wyłączony) zgodnie ze swoimi potrzebami.

Czy w opcjonalnym adapterze zasilania UP04 4G tej kamery samochodowej jest jakieś oprogramowanie układowe? Czy będą potrzebne aktualizacje OTA?

UP04 ma również oprogramowanie układowe, a aktualizacja może być wymagana. Zostanie ona wykonana automatycznie zaraz po zakończeniu aktualizacji oprogramowania kamery samochodowej. Należy pamiętać, że podczas procesu aktualizacji wskaźnik UP04 4G jest zawsze niebieski. Nigdy nie wyłączaj pojazdu ani nie odłączaj kamery samochodowej i modułu 4G podczas tego procesu. W przeciwnym razie moduł 4G może zostać trwale uszkodzony!

Ile wynosi okres gwarancji?

Produkty marki 70mai z oficjalnej polskiej dystrybucji są objęte 24-miesięczną gwarancją dla konsumentów lub 12-miesięczną gwarancją dla przedsiębiorców (zakupów na firmę).

Czy warto kupić produkt 70mai z oficjalnej polskiej dystrybucji?

Zdecydowanie warto – produkty kupione z oficjalnej polskiej dystrybucji mają m.in. zapewnione wsparcie techniczne, materiały marketingowe i produktowe, 100% gwarancję oryginalności, gwarancję legalnego źródła pochodzenia produktu, rzetelny serwis realizowany w Polsce oraz informację o nowościach z wyprzedzeniem. Żadna z firm, która nie należy do oficjalnych partnerów, a sprzedaje markę 70mai nie ma dostępu do narzędzi, oprogramowania itp., które są niezbędne do zrealizowania naprawy/gwarancji produktu. Sprawdz czy kupiłeś swój wideorejestrator z oficjalnej dystryucji: https://70mai.pl/sprawdz-urzadzenie/

Czy polski dystrybutor prowadzi serwis sprzętu kupionego na AliExpress lub pokrewnych zagranicznych platformach sprzedażowych?

Nie. Polski dystrybutor sprzętu 70mai, firma Aktro nie prowadzi serwisu towaru kupionego w tego rodzaju serwisach. Pytania i kwestie serwisowe do towaru pozyskanego tą drogą prosimy kierować bezpośrednio do sprzedawcy, u którego nabyli Państwo sprzęt. Tylko zakupy dokonane u naszych oficjalnych partnerów upoważniają do roszczeń serwisowych związanych z wadliwym działaniem urządzeń.

Jak działa funkcja Wi-Fi w kamerach?

Wszystkie nasze wideorejestratory posiadają wbudowane Wi-Fi, dzięki któremu tworzą swój punkt dostępu tzw. „hotspot” Wi-Fi. W efekcie daje to możliwość połączenia się z urządzeniem celem zmiany poszczególnych ustawień, przeglądaniem i pobieraniem nagrań na swój smartfon oraz robieniem zdjęć rejestratorem. Do tego oczywiście niezbędna jest dedykowana aplikacja 70mai. Sam zasięg modułu Wi-Fi wynosi ok. kilkanaście-kilkadziesiąt metrów od kamery. Ważną informacją jest to, iż ta sieć nie daje możliwości korzystania z Internetu.

Czy kamera tylna może służyć jako kamera cofania?

Tylne rejestratory RC04 i RC05 mogą służyć jako kamery cofania, ale jedynie w zestawieniu z kamerą w lusterku 70mai S500 i 70mai Wide(Midrive D07). Oba te modele mają dodatkowe przewody do podłączenia się pod światło cofania, dzięki czemu po włączeniu biegu wstecznego mamy automatycznie widok z tylnej kamery.

Czy przy wysokich mrozach można zostawić kamerę w samochodzie, który nie jest garażowany?

Wszystkie modele kamer mają określoną optymalną temperaturę pracy w zakresie -10°C ~ 60°C. Sama temperatura przechowywania jest niższa/wyższa niż ten zakres. W przypadkach kiedy temperatura kamery wykracza poza zakres, może wtedy uruchamiać się z małym opóźnieniem, do czasu uzyskania optymalnej temperatury

Jak działa tryb parkingowy?

Tryb parkingowy działa dzięki wbudowanemu czujnikowi wstrząsów. Po wyłączeniu zapłonu/zgaszeniu silnika, kamery przechodzą w tryb parkingowy. Podczas wykrycia wstrząsu poprzez wbudowany czujnik G-sensor rejestrowane jest wideo o długości 1min.

Gdzie najlepiej zamontować kamerę w samochodzie?

Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdza się montaż bezpośrednio za lusterkiem wstecznym mniej więcej na środku szyby, tak aby nie zasłaniała widoczności oraz nie rozpraszała kierowcy. + oinki do yt 70mai polska

Jak prawidłowo zamontować na szybie kamerę samochodową 70mai?

Na rynku zdarzają się przypadki urządzeń, których montaż polega na przyklejeniu ich do szyby "na ostro", czyli z wykorzystaniem dwustronnej taśmy. Wiąże się to z późniejszymi trudnościami w demontażu lub pozostawaniem uporczywych do usunięcia fragmentów taśmy na szybie. 70mai postanowiło rozwiązać wspominane wcześniej problemy użytkowników, poprzez zastosowanie specjalnej naklejki elektrostatycznej. W opakowaniach z naszymi wideorejestratorami znajduje się przezroczysta naklejka, która dzięki swoim właściwościom przywiera do powierzchni szyby samochodowej jak magnes. I właśnie od tej naklejki zaczynamy montaż kamery. Przed przyklejeniem naklejki warto oczyścić zaplanowane miejsce montażu płynem do szyb. Dopiero do zamontowanej naklejki elektrostatycznej przyklejamy kamerę. Wsuwamy wideorejestrator w jarzmo (czarny uchwyt) dołączone do opakowania i przyklejamy go w centralnym obszarze naklejki elektrostatycznej. Gotowe

W jaki sposób łączy się kamerę przednią z tylną?

Tylne kamery 70mai posiadają w zestawie przewód o długości ok. 5,5 metra, dzięki któremu podłączamy ją do głównego urządzenia(kamery przedniej) do portu AV/IN.

Czy można dokupić dłuższy kabel zasilający?

Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości dokupienia dłuższych przewodów zasilania niż te, które są fabrycznym wyposażeniem danego rejestratora. Modele przeznaczone na przód pojazdu mają kabel zasilający około 3,5 metra długości, natomiast kamery tylne około 5,5 metra. Taka długość w zupełności wystarcza do montażu urządzeń 70mai w niemal każdym samochodzie osobowym.

Wideorejestrator z wbudowaną baterią czy kondensatorem – co lepsze?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rejestrator z wbudowanym akumulatorem, takie urządzenie po odcięciu zasilania, jest w stanie dokończyć nagrywanie ostatniego filmu, utrzymywać ustawienia daty i godziny bez zasilania oraz w niektórych modelach pracować w trybie parkingowym. Większość rejestratorów dostępnych na rynku wymaga stałego zasilania do normalnego nagrywania, zatem wbudowany akumulator jest dodatkowym atutem w momentach kiedy tego zasilania nie ma. Urządzenia z wbudowaną baterią uruchamiają się w ciągu paru sekund, natomiast te z kondensatorem w nielicznych przypadkach nawet po paru minutach od podłączenia zasilania. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w trybie parkingowym, kiedy rejestrator miałby nagrać sprawcę kolizji przed jego ucieczką. Największą wadą kamer z wbudowanym kondensatorem jest fakt, że zupełnie nie działają bez zewnętrznego źródła zasilania. Po dłuższym czasie bez zasilania tracimy ustawienia daty, godziny itp.

W jaki sposób łączy się kamerę przednią z tylną?

Tylne kamery 70mai posiadają w zestawie przewód o długości ok. 5,5 metra, dzięki któremu podłączamy ją do głównego urządzenia(kamery przedniej) do portu AV/IN.

Jakie karty pamięci dedykowane są do kamer 70mai?

Kamery 70mai obsługują karty microSD minimum 10 klasy. Jednakże ze względu na bardzo dużą ilość producentów jak i marek kart klasa klasie nie równa. Z naszego doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawują się karty Samsung EVO Plus, Samsung PRO Endurance oraz Sandisk High Endurance, najlepiej te z oznaczeniem U3/V30. Warto też zwrócić uwagę na obsługiwane minimalne i maksymalne pojemności kart poprzez poszczególne modele kamer.

Czy zaleca się stosować dedykowane karty pamięci typu "Endurance" do wideorejestratorów?

Tak zdecydowanie warto, gdyż takie karty są dedykowane do pracy w urządzeniach monitorujących/ rejestrujących w tym kamerach samochodowych. Karty pamięci wyprodukowane w takiej technologii, gwarantują większą trwałość i maksymalną ilość cykli zapisu danych w porównaniu do standardowych kart. Warto też zwrócić uwagę, iż przeważnie warunki gwarancji producentów na "standardowe" karty pamięci nie obejmują ich zastosowania w urządzeniach rejestrujących (w tym wideorejestratorach).

Jak długo kamera działa na wbudowanym akumulatorze?

Rejestratory 70mai mają wbudowany akumulator, jednakże służy on jedynie do pracy w trybie parkingowym w modelach (Midrive D02, D08) oraz do podtrzymania ustawień daty, godziny w momentach, kiedy urządzenie jest pozbawione zasilania. Zatem nie ma możliwości nagrywania jazdy na wbudowanej baterii.

Co zrobić w momencie komunikatu Low Batery?

Jeżeli wyświetli się komunikat „Low battery”, zaleca się zabranie rejestratora do domu, podłączenie go poprzez kabel microUSB i ładowarkę sieciową o parametrach (5V i minimum 2A) na kilka godzin, celem naładowania wbudowanego akumulatora. Przyczyną takiego komunikatu są bardzo krótkie trasy, które pokonujemy samochodem, przez co wbudowany akumulator bardziej się zużywa niż ładuje.

Moja kamera nie działa poprawnie, zawiesza się, samoczynnie restartuje, świeci czerwona dioda itp. Co robić w takich przypadkach?

Po pierwsze sformatuj kartę pamięci w urządzeniu, następnie sprawdź poprawność działania rejestratora z inną kartą microSD. Jeżeli problem dalej występuje sprawdź inne źródło zasilania. Ostatecznie przywróć ustawienia fabryczne kamery lub wykonaj aktualizację oprogramowania – jeżeli występuje nowsza jego wersja.

Jak zaktualizować firmware/oprogramowanie w kamerze 70mai?

Aktualizacja oprogramowania jest możliwa po uprzedniej konfiguracji kamery i dodaniu jej do aplikacji na swoim smartfonie. Aby dokonać aktualizacji należy:
• uruchomić aplikację 70mai na smartfonie;
• kliknąć ikonkę w lewym górnym rogu;
• kliknąć „moje urządzenia/my devices”;
• wybrać kamerę którą chcemy zaktualizować;
• następnie wybrać na samym dole "aktualizacja oprogramowania układowego/ firmware update " jeżeli będzie dostępna nowsza to pokaże się opcja na dole ekranu "pobierz/download", pobieramy ją;
• następnie udać do samochodu, włączyć zasilanie/stacyjkę aby uruchomić kamerę, potem łączymy się z kamerą poprzez hotspot wifi - przy połączeniu na aplikacji pojawi się informacja, czy chcemy pchnąć "push" aktualizację na kamerze – potwierdzamy;
• na kamerze pokaże się komunikat o przyjmowaniu aktualizacji, w trakcie tego procesu trzeba zapewnić kamerze stałe zasilanie, przerwanie zasilania może trwale uszkodzić urządzenie;
• po aktualizacji pokaże się komunikat, że zaktualizowano poprawnie i kamera uruchomi się ponownie Dodac video z aktualizacji

Czy kąt widzenia obiektywu jest ważny?

Kąt widzenia/nagrywania obiektywu jest jednym z ważnych, ale nie najważniejszym parametrem. W większości naszych kamer ten kąt wynosi minimum 140°. Optymalną wartością jest zakres 130-150°, jednakże warto też zwrócić uwagę, że zbyt duży kąt, może powodować efekt rozmytego/zaokrąglonego obrazu na skrajnych krawędziach. Bardzo często inni producenci zawyżają ten parametr w swoich specyfikacjach.

Czy kamery 70mai obsługują kodek H.264 / H.265?

Tak wszystkie wideorejestratory 70mai obsługują kodek H.264, natomiast kodek H.265 jest obsługiwany przez prawie wszystkie modele za wyjątkiem modeli LITE (Midrive D08) i 1S (Midrive D06). W niektórych modelach funkcja ta występuje pod nazwą „compression ratio” lub „video coding”, gdzie „high compression” czyli wysoka kompresja oznacza kodek H.265. Analogicznie opcja „low compression” oznacza niską kompresję czyli kodek H.264.

Jaką częstotliwość ustawić w wideorejestratorze?

W przypadku kiedy urządzenie będzie użytkowane w Polsce to zalecamy ustawienie 50Hz. W przypadku ustawienia 60Hz na nagraniach po zmroku i z nocy może być widoczny efekt migoczących lamp na ulicach. Częstotliwość 60Hz dedykowana jest do krajów Ameryki Północnej i Południowej.

Czym jest WDR i co daje?

Rozwinięcie skrótu brzmi Wide Dynamic Range i oznacza szeroki zakres dynamiczny. Mówiąc w skrócie funkcja umożliwia uzyskanie lepszego kontrastu obrazu/wideo w momentach słabego lub zbyt silnego naświetlenia.

Czym jest HDR i co daje?

Tryb HDR, którego pełna nazwa brzmi High Dynamic Range. Funkcja ta ma na celu zwiększenie różnicy pomiędzy jasnymi, a ciemnymi tonami barw. Skutkiem tego jest uwidocznienie poszczególnych detali i nadanie kolorom bardziej żywej barwy, w tym zwiększenie czytelności tablic rejestracyjnych na nagraniach.

Co oznaczają poszczególne kolory diody stanu w kamerach 70mai?

Dioda kontrolna stanu kamery może świecić w 3 kolorach: zielonym, niebieskim, czerwonym. Zielony oznacza, że kamera działa poprawnie i są nagrywane wideo. Niebieski oznacza stan czuwania, występuje on w trakcie konfiguracji kamery, zmian ustawień, w tym stanie nie są zapisywane nagrania. Natomiast czerwony kolor oznacza błąd nagrywania lub błąd rejestratora.

Mam przyciemnioną tylną szybę i planuję zakup zestawu typu Dual-view. Czy kamera tylna będzie nagrywać poprawnie?

Z naszego doświadczenia i wewnętrznych testów wynika, że przyciemniona tylna szyba wpływa bardzo mało lub praktycznie wcale na jakość nagrań.

Czy można wyłączyć zapisywanie prędkości pojazdu w rejestratorach 70mai z wbudowanym GPS?

Tak jak najbardziej jest możliwa taka opcja, w zależności od własnej potrzeby możemy ustawić zapisywanie takich danych jak i zupełnie je wyłączyć.

Co daje moduł GPS w kamerach samochodowych?

Moduł GPS w rejestratorach pozwala na pomiar i zapis bieżącej prędkości samochodu, jego współrzędnych geograficznych oraz automatyczną synchronizację daty/godziny w kamerze. Opcję zapisu prędkości/lokalizacji można włączyć lub wyłączyć według własnych preferencji w urządzeniu.

Co to jest ADAS i jak go włączyć?

ADAS jest to system wspomagający kierowcę w trakcie jazdy. W rejestratorach 70mai są to m.in. ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, ostrzeganie przed zbliżaniem się do poprzedzającego nas pojazdu oraz informowanie o ruchu pojazdu znajdującego się przed nami(np. na światłach). Dodatkową funkcją i nowością jest funkcja wykrywania pieszego/rowerzysty dostępna w modelu M500. Niestety nie wszystkie modele mają tą funkcję wbudowaną. Do uruchomienia tych funkcji niezbędna jest kalibracja, do której trzeba odpowiednio umiejscowić rejestrator i dopasować kąt obiektywu względem jezdni. Podczas samej kalibracji należy jechać z prędkością min. 20km/h po jezdni z widocznymi pasami ruchu.

Producent
70mai
Model
X200 Omni
Wyświetlacz
1.2" IPS
Rozdzielczość nagrań
1920x1080p Full HD
Procesor
Novatek NT96580
Sensor
Os02K10
Przysłona
F1.5
Kąt nagrywania (FOV)
140°
Kompresja wideo
H.264/H.265
Karta pamięci
Tak, wbudowana 32GB, 64GB lub 128GB
Bateria
300mAh
Sterowanie głosowe
Tak, w języku angielskim
Możliwość podłączenia tylnej kamery
Nie
Interfejs w języku polskim
Tak
Wi-Fi
Tak
Obsługa przez aplikację
Tak
Tryb parkingowy "G-sensor"
Tak (Wymaga zastosowania adaptera Hardwire Kit Type-C UP03 )
Tryb parkingowy "time-lapse"
Tak ( Wymaga zastosowania adaptera Hardwire Kit Type-C UP03)
GPS
Tak
ADAS
Tak
HDR
Tak
WDR
Nie
Zakres temperatury
-10°C ~ 60°C
Symbol producenta
X200 Dash Cam Omni
Kompatybilny osprzęt
Hardwire Kit UP03, Hardwire Kit 4G UP04
Instrukcja
Pobierz instrukcję obsługi do kamery Omni w języku polskim.