Jak rozwiązać problem automatycznego ponownego uruchamiania?

Większość problemów z automatycznym ponownym uruchomieniem jest spowodowana niestabilnym zasilaniem lub kartą Micro SD. Wypróbuj rozwiązania krok po kroku:
1. Zabierz kamerę do pomieszczenia i użyj innego kabla ładującego, aby podłączyć ją do zasilania;
2. Użyj innej karty Micro SD, jeśli krok 1 nie działa;
3. Jeśli oba kroki 1 i 2 nie działają. Nakręć krótki film i udostępnij go nam. 

Funkcja awaryjnego nagrywania w trybie parkingowym nie działa, gdy potrząsam samochodem.

Zasada działania nadzoru parkowania jest taka sama jak nagrywanie wideo w sytuacjach awaryjnych. Wykorzystuje czujnik grawitacji (czujnik G) do wykrywania, wybudzania kamery samochodowej i nagrywania wideo.

W normalnych okolicznościach trudno jest potrząsnąć samochodem lub zatrzasnąć drzwi na siłę, aby symulować duże uderzenie lub przyspieszenie przypominające wypadek. Dlatego normalne jest, że nie nagrywa wideo awaryjnego w symulacji.

Czy A500S obsługuje sterowanie głosowe?

Nie. Kamera A500s (Pro Plus+) nie obsługuje sterowania głosowego.

Brak informacji GPS o filmach bieżących i nagranych.

Aby rozwiązać problem, przekaż nam szczegółowe informacje poniżej:
1. Gdzie nie udało Ci się odebrać sygnału, na zewnątrz czy wewnątrz?
2. Kiedy to nastąpiło? Przy pierwszym użyciu czy po dłuższym używaniu urządzenia?
3. Czy podczas nagrywania na żywo na górze ekranu kamery samochodowej widoczny jest symbol GPS? Albo nigdy tego nie widziałeś?
4. Jeśli widzisz symbol GPS, czy widzisz obok niego także informacje GPS?

Dlaczego w pobranych filmach nie ma informacji GPS?

Obecnie dane GPS można zobaczyć tylko w filmach na żywo w aplikacji.

Jakie ostrzeżenia zawiera funkcja ADAS?

ADAS zawiera trzy typy alertów: opuszczenie pasa ruchu, ruch pojazdu poruszającego się przed nami, kolizja z przodu (ostrzeżenie o pojeździe z przodu). 

Czy przednia kamera nadal nagrywa, gdy na kamerze wyświetlany jest obraz z kamery tylnej?

Tak. Przednia i tylna kamera mogą nagrywać jednocześnie i oglądać filmy w swoim albumie.

Jak mogę zmienić język?

Możesz zmienić język w ustawieniach systemu, zarówno na urządzeniu, jak i w aplikacji 70mai.

Czy mogę aktywować tryb parkingowy bez adaptera zasilania/hardwire kit 70mai?

Nie, tryb parkingowy można aktywować dopiero po zainstalowaniu zasilacza 70mai UP02. 

Czy mogę użyć zestawu okablowania (70mai UP02) innej firmy?

Zdecydowanie zalecamy zestaw przewodów 70mai, aby uniknąć niezgodności urządzeń.

Czy kamera samochodowa jest odporna na ciepło?

Wszystkie kamery samochodowe 70mai spełniają wymogi certyfikatu CE dotyczące bezpieczeństwa i pracują w zakresie temperatur od -10℃~60℃ (14°F~140°F). Korzystanie z naszej kamery samochodowej jest bezpieczne nawet przy bardzo upalnej pogodzie. Nie zalecamy pozostawiać uruchomionej kamery w miejscu silnie nasłonecznionym w zaparkowanym aucie. Przed ponownym uruchomieniem kamery zalecamy schłodzić wnętrze auta.

Jak wybrać dobrą kartę Micro SD do kamery 70mai A500s?

A500s wymaga karty Micro SD w standardzie U3 i Class 10 lub nowszej. Możesz sprawdzić, czy karta Micro SD jest odpowiednia, po logo U3 i klasy 10.

Ile wynosi okres gwarancji?

Produkty marki 70mai z oficjalnej polskiej dystrybucji są objęte 24-miesięczną gwarancją dla konsumentów lub 12-miesięczną gwarancją dla przedsiębiorców (zakupów na firmę).

Czy warto kupić produkt 70mai z oficjalnej polskiej dystrybucji?

Zdecydowanie warto – produkty kupione z oficjalnej polskiej dystrybucji mają m.in. zapewnione wsparcie techniczne, materiały marketingowe i produktowe, 100% gwarancję oryginalności, gwarancję legalnego źródła pochodzenia produktu, rzetelny serwis realizowany w Polsce oraz informację o nowościach z wyprzedzeniem. Żadna z firm, która nie należy do oficjalnych partnerów, a sprzedaje markę 70mai nie ma dostępu do narzędzi, oprogramowania itp., które są niezbędne do zrealizowania naprawy/gwarancji produktu. Sprawdz czy kupiłeś swój wideorejestrator z oficjalnej dystryucji: https://70mai.pl/sprawdz-urzadzenie/

Czy polski dystrybutor prowadzi serwis sprzętu kupionego na AliExpress lub pokrewnych zagranicznych platformach sprzedażowych?

Nie. Polski dystrybutor sprzętu 70mai, firma Aktro nie prowadzi serwisu towaru kupionego w tego rodzaju serwisach. Pytania i kwestie serwisowe do towaru pozyskanego tą drogą prosimy kierować bezpośrednio do sprzedawcy, u którego nabyli Państwo sprzęt. Tylko zakupy dokonane u naszych oficjalnych partnerów upoważniają do roszczeń serwisowych związanych z wadliwym działaniem urządzeń.

Jak działa funkcja Wi-Fi w kamerach?

Wszystkie nasze wideorejestratory posiadają wbudowane Wi-Fi, dzięki któremu tworzą swój punkt dostępu tzw. „hotspot” Wi-Fi. W efekcie daje to możliwość połączenia się z urządzeniem celem zmiany poszczególnych ustawień, przeglądaniem i pobieraniem nagrań na swój smartfon oraz robieniem zdjęć rejestratorem. Do tego oczywiście niezbędna jest dedykowana aplikacja 70mai. Sam zasięg modułu Wi-Fi wynosi ok. kilkanaście-kilkadziesiąt metrów od kamery. Ważną informacją jest to, iż ta sieć nie daje możliwości korzystania z Internetu.

Czy kamera tylna może służyć jako kamera cofania?

Tylne rejestratory RC04 i RC05 mogą służyć jako kamery cofania, ale jedynie w zestawieniu z kamerą w lusterku 70mai S500 i 70mai Wide(Midrive D07). Oba te modele mają dodatkowe przewody do podłączenia się pod światło cofania, dzięki czemu po włączeniu biegu wstecznego mamy automatycznie widok z tylnej kamery.

Czy przy wysokich mrozach można zostawić kamerę w samochodzie, który nie jest garażowany?

Wszystkie modele kamer mają określoną optymalną temperaturę pracy w zakresie -10°C ~ 60°C. Sama temperatura przechowywania jest niższa/wyższa niż ten zakres. W przypadkach kiedy temperatura kamery wykracza poza zakres, może wtedy uruchamiać się z małym opóźnieniem, do czasu uzyskania optymalnej temperatury

Jak działa tryb parkingowy?

Tryb parkingowy działa dzięki wbudowanemu czujnikowi wstrząsów. Po wyłączeniu zapłonu/zgaszeniu silnika, kamery przechodzą w tryb parkingowy. Podczas wykrycia wstrząsu poprzez wbudowany czujnik G-sensor rejestrowane jest wideo o długości 1min.

Gdzie najlepiej zamontować kamerę w samochodzie?

Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdza się montaż bezpośrednio za lusterkiem wstecznym mniej więcej na środku szyby, tak aby nie zasłaniała widoczności oraz nie rozpraszała kierowcy. + oinki do yt 70mai polska

Jak prawidłowo zamontować na szybie kamerę samochodową 70mai?

Na rynku zdarzają się przypadki urządzeń, których montaż polega na przyklejeniu ich do szyby "na ostro", czyli z wykorzystaniem dwustronnej taśmy. Wiąże się to z późniejszymi trudnościami w demontażu lub pozostawaniem uporczywych do usunięcia fragmentów taśmy na szybie. 70mai postanowiło rozwiązać wspominane wcześniej problemy użytkowników, poprzez zastosowanie specjalnej naklejki elektrostatycznej. W opakowaniach z naszymi wideorejestratorami znajduje się przezroczysta naklejka, która dzięki swoim właściwościom przywiera do powierzchni szyby samochodowej jak magnes. I właśnie od tej naklejki zaczynamy montaż kamery. Przed przyklejeniem naklejki warto oczyścić zaplanowane miejsce montażu płynem do szyb. Dopiero do zamontowanej naklejki elektrostatycznej przyklejamy kamerę. Wsuwamy wideorejestrator w jarzmo (czarny uchwyt) dołączone do opakowania i przyklejamy go w centralnym obszarze naklejki elektrostatycznej. Gotowe

W jaki sposób łączy się kamerę przednią z tylną?

Tylne kamery 70mai posiadają w zestawie przewód o długości ok. 5,5 metra, dzięki któremu podłączamy ją do głównego urządzenia(kamery przedniej) do portu AV/IN.

Czy można dokupić dłuższy kabel zasilający?

Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości dokupienia dłuższych przewodów zasilania niż te, które są fabrycznym wyposażeniem danego rejestratora. Modele przeznaczone na przód pojazdu mają kabel zasilający około 3,5 metra długości, natomiast kamery tylne około 5,5 metra. Taka długość w zupełności wystarcza do montażu urządzeń 70mai w niemal każdym samochodzie osobowym.

Wideorejestrator z wbudowaną baterią czy kondensatorem – co lepsze?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rejestrator z wbudowanym akumulatorem, takie urządzenie po odcięciu zasilania, jest w stanie dokończyć nagrywanie ostatniego filmu, utrzymywać ustawienia daty i godziny bez zasilania oraz w niektórych modelach pracować w trybie parkingowym. Większość rejestratorów dostępnych na rynku wymaga stałego zasilania do normalnego nagrywania, zatem wbudowany akumulator jest dodatkowym atutem w momentach kiedy tego zasilania nie ma. Urządzenia z wbudowaną baterią uruchamiają się w ciągu paru sekund, natomiast te z kondensatorem w nielicznych przypadkach nawet po paru minutach od podłączenia zasilania. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w trybie parkingowym, kiedy rejestrator miałby nagrać sprawcę kolizji przed jego ucieczką. Największą wadą kamer z wbudowanym kondensatorem jest fakt, że zupełnie nie działają bez zewnętrznego źródła zasilania. Po dłuższym czasie bez zasilania tracimy ustawienia daty, godziny itp.

W jaki sposób łączy się kamerę przednią z tylną?

Tylne kamery 70mai posiadają w zestawie przewód o długości ok. 5,5 metra, dzięki któremu podłączamy ją do głównego urządzenia(kamery przedniej) do portu AV/IN.

Jakie karty pamięci dedykowane są do kamer 70mai?

Kamery 70mai obsługują karty microSD minimum 10 klasy. Jednakże ze względu na bardzo dużą ilość producentów jak i marek kart klasa klasie nie równa. Z naszego doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawują się karty Samsung EVO Plus, Samsung PRO Endurance oraz Sandisk High Endurance, najlepiej te z oznaczeniem U3/V30. Warto też zwrócić uwagę na obsługiwane minimalne i maksymalne pojemności kart poprzez poszczególne modele kamer.

Czy zaleca się stosować dedykowane karty pamięci typu "Endurance" do wideorejestratorów?

Tak zdecydowanie warto, gdyż takie karty są dedykowane do pracy w urządzeniach monitorujących/ rejestrujących w tym kamerach samochodowych. Karty pamięci wyprodukowane w takiej technologii, gwarantują większą trwałość i maksymalną ilość cykli zapisu danych w porównaniu do standardowych kart. Warto też zwrócić uwagę, iż przeważnie warunki gwarancji producentów na "standardowe" karty pamięci nie obejmują ich zastosowania w urządzeniach rejestrujących (w tym wideorejestratorach).

Jak długo kamera działa na wbudowanym akumulatorze?

Rejestratory 70mai mają wbudowany akumulator, jednakże służy on jedynie do pracy w trybie parkingowym w modelach (Midrive D02, D08) oraz do podtrzymania ustawień daty, godziny w momentach, kiedy urządzenie jest pozbawione zasilania. Zatem nie ma możliwości nagrywania jazdy na wbudowanej baterii.

Co zrobić w momencie komunikatu Low Batery?

Jeżeli wyświetli się komunikat „Low battery”, zaleca się zabranie rejestratora do domu, podłączenie go poprzez kabel microUSB i ładowarkę sieciową o parametrach (5V i minimum 2A) na kilka godzin, celem naładowania wbudowanego akumulatora. Przyczyną takiego komunikatu są bardzo krótkie trasy, które pokonujemy samochodem, przez co wbudowany akumulator bardziej się zużywa niż ładuje.

Moja kamera nie działa poprawnie, zawiesza się, samoczynnie restartuje, świeci czerwona dioda itp. Co robić w takich przypadkach?

Po pierwsze sformatuj kartę pamięci w urządzeniu, następnie sprawdź poprawność działania rejestratora z inną kartą microSD. Jeżeli problem dalej występuje sprawdź inne źródło zasilania. Ostatecznie przywróć ustawienia fabryczne kamery lub wykonaj aktualizację oprogramowania – jeżeli występuje nowsza jego wersja.

Jak zaktualizować firmware/oprogramowanie w kamerze 70mai?

Aktualizacja oprogramowania jest możliwa po uprzedniej konfiguracji kamery i dodaniu jej do aplikacji na swoim smartfonie. Aby dokonać aktualizacji należy:
• uruchomić aplikację 70mai na smartfonie;
• kliknąć ikonkę w lewym górnym rogu;
• kliknąć „moje urządzenia/my devices”;
• wybrać kamerę którą chcemy zaktualizować;
• następnie wybrać na samym dole "aktualizacja oprogramowania układowego/ firmware update " jeżeli będzie dostępna nowsza to pokaże się opcja na dole ekranu "pobierz/download", pobieramy ją;
• następnie udać do samochodu, włączyć zasilanie/stacyjkę aby uruchomić kamerę, potem łączymy się z kamerą poprzez hotspot wifi - przy połączeniu na aplikacji pojawi się informacja, czy chcemy pchnąć "push" aktualizację na kamerze – potwierdzamy;
• na kamerze pokaże się komunikat o przyjmowaniu aktualizacji, w trakcie tego procesu trzeba zapewnić kamerze stałe zasilanie, przerwanie zasilania może trwale uszkodzić urządzenie;
• po aktualizacji pokaże się komunikat, że zaktualizowano poprawnie i kamera uruchomi się ponownie Dodac video z aktualizacji

Czy kąt widzenia obiektywu jest ważny?

Kąt widzenia/nagrywania obiektywu jest jednym z ważnych, ale nie najważniejszym parametrem. W większości naszych kamer ten kąt wynosi minimum 140°. Optymalną wartością jest zakres 130-150°, jednakże warto też zwrócić uwagę, że zbyt duży kąt, może powodować efekt rozmytego/zaokrąglonego obrazu na skrajnych krawędziach. Bardzo często inni producenci zawyżają ten parametr w swoich specyfikacjach.

Czy kamery 70mai obsługują kodek H.264 / H.265?

Tak wszystkie wideorejestratory 70mai obsługują kodek H.264, natomiast kodek H.265 jest obsługiwany przez prawie wszystkie modele za wyjątkiem modeli LITE (Midrive D08) i 1S (Midrive D06). W niektórych modelach funkcja ta występuje pod nazwą „compression ratio” lub „video coding”, gdzie „high compression” czyli wysoka kompresja oznacza kodek H.265. Analogicznie opcja „low compression” oznacza niską kompresję czyli kodek H.264.

Jaką częstotliwość ustawić w wideorejestratorze?

W przypadku kiedy urządzenie będzie użytkowane w Polsce to zalecamy ustawienie 50Hz. W przypadku ustawienia 60Hz na nagraniach po zmroku i z nocy może być widoczny efekt migoczących lamp na ulicach. Częstotliwość 60Hz dedykowana jest do krajów Ameryki Północnej i Południowej.

Czym jest WDR i co daje?

Rozwinięcie skrótu brzmi Wide Dynamic Range i oznacza szeroki zakres dynamiczny. Mówiąc w skrócie funkcja umożliwia uzyskanie lepszego kontrastu obrazu/wideo w momentach słabego lub zbyt silnego naświetlenia.

Czym jest HDR i co daje?

Tryb HDR, którego pełna nazwa brzmi High Dynamic Range. Funkcja ta ma na celu zwiększenie różnicy pomiędzy jasnymi, a ciemnymi tonami barw. Skutkiem tego jest uwidocznienie poszczególnych detali i nadanie kolorom bardziej żywej barwy, w tym zwiększenie czytelności tablic rejestracyjnych na nagraniach.

Co oznaczają poszczególne kolory diody stanu w kamerach 70mai?

Dioda kontrolna stanu kamery może świecić w 3 kolorach: zielonym, niebieskim, czerwonym. Zielony oznacza, że kamera działa poprawnie i są nagrywane wideo. Niebieski oznacza stan czuwania, występuje on w trakcie konfiguracji kamery, zmian ustawień, w tym stanie nie są zapisywane nagrania. Natomiast czerwony kolor oznacza błąd nagrywania lub błąd rejestratora.

Mam przyciemnioną tylną szybę i planuję zakup zestawu typu Dual-view. Czy kamera tylna będzie nagrywać poprawnie?

Z naszego doświadczenia i wewnętrznych testów wynika, że przyciemniona tylna szyba wpływa bardzo mało lub praktycznie wcale na jakość nagrań.

Czy można wyłączyć zapisywanie prędkości pojazdu w rejestratorach 70mai z wbudowanym GPS?

Tak jak najbardziej jest możliwa taka opcja, w zależności od własnej potrzeby możemy ustawić zapisywanie takich danych jak i zupełnie je wyłączyć.

Co daje moduł GPS w kamerach samochodowych?

Moduł GPS w rejestratorach pozwala na pomiar i zapis bieżącej prędkości samochodu, jego współrzędnych geograficznych oraz automatyczną synchronizację daty/godziny w kamerze. Opcję zapisu prędkości/lokalizacji można włączyć lub wyłączyć według własnych preferencji w urządzeniu.

Co to jest ADAS i jak go włączyć?

ADAS jest to system wspomagający kierowcę w trakcie jazdy. W rejestratorach 70mai są to m.in. ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, ostrzeganie przed zbliżaniem się do poprzedzającego nas pojazdu oraz informowanie o ruchu pojazdu znajdującego się przed nami(np. na światłach). Dodatkową funkcją i nowością jest funkcja wykrywania pieszego/rowerzysty dostępna w modelu M500. Niestety nie wszystkie modele mają tą funkcję wbudowaną. Do uruchomienia tych funkcji niezbędna jest kalibracja, do której trzeba odpowiednio umiejscowić rejestrator i dopasować kąt obiektywu względem jezdni. Podczas samej kalibracji należy jechać z prędkością min. 20km/h po jezdni z widocznymi pasami ruchu.

Producent
70mai
Model
A500S
Wyświetlacz
2"
Rozdzielczość nagrań
2592x1944p
Procesor
Novatek NT96580
Sensor
SONY IMX335
Przysłona
F1.8
Kąt nagrywania (FOV)
140°
Kompresja wideo
H.265/H.264
Karta pamięci
MicroSD, 32-128 GB, kl. szybkości 10, U1 lub wyższej
Bateria
500 mAh
Sterowanie głosowe
Nie
Możliwość podłączenia tylnej kamery
Tak (Kamera wsteczna RC06)
Interfejs w języku polskim
Tak
Wi-Fi
Tak
Obsługa przez aplikację
Tak
Tryb parkingowy "G-sensor"
Tak (Wymaga zastosowania adaptera UP02)
Tryb parkingowy "time-lapse"
Tak (Wymaga zastosowania adaptera UP02)
GPS
Tak
ADAS
Tak
HDR
Nie
WDR
Tak
Zakres temperatury
-10°C ~ 60°C
Symbol producenta
A500S
Kompatybilny osprzęt
RC06; Hardwire Kit UP02
Instrukcja
Pobierz instrukcję obsługi do kamery A500s w języku polskim.