70mai 3

70mai 3

Do pobrania

FAQ
Dlaczego odtwarzanie wideo nie jest dostępne na telefonie komórkowym?

Sprawdź, czy Twój telefon komórkowy obsługuje dekodowanie HEVC. Jeśli nie, odtwarzanie wideo z kamery samochodowej z kodem o wysokiej kompresji nie będzie możliwe.

Problem ten nie będzie występował w telefonach komórkowych wyprodukowanych przed 2019 rokiem. Aplikacja 70mai automatycznie wykryje, czy telefon obsługuje dekodowanie HEVC i poda sugestie ustawień.

Dlaczego liczba klatek na sekundę czasami nie wynosi 30 (co jest zgodne ze specyfikacją) gdy w tej kamerze samochodowej jest włączony tryb HDR?

Ma to na celu wykorzystanie efektu zapobiegania migotania źródła światła AC w przypadku efektu HDR. Częstotliwość zapobiegającą migotaniu można ustawić zgodnie z lokalną częstotliwością prądu przemiennego.
Sprawdź odpowiednią liczbę klatek na sekundę dla każdego ustawienia:

•60 Hz dla nagrywania wideo z szybkością 30 kl./s
•55 Hz dla około 28 kl./s
•50 Hz dla 25 kl./s

Jakie są zalety trybu HDR?

Model ten jest wyposażony w funkcję HDR na poziomie sprzętowym, która może znacznie zoptymalizować efekt obrazowania w scenariuszach o dużym kontraście jasności, takich jak następujące:

•Wjazd i wyjazd z tuneli lub garaży podziemnych w ciągu dnia, w słoneczny dzień
•Reflektory świecące nocą bezpośrednio na tablicę rejestracyjną pojazdu
•Obrazowanie cieni obiektów na drodze w obszarach narażonych na silne światło słoneczne.

Czy rozdzielczość 1080P tej kamery samochodowej jest wystarczająca?

Jako model podstawowy ta kamera samochodowa zapewnia rozdzielczość 1080P, czyli ogólną rozdzielczość oferowaną przez produkty tej klasy.

W przypadku urządzenia do nagrywania wideo rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem decydującym o jakości obrazu.
Model ten jest wyposażony w doskonały sprzęt, który zapewnia dobrze dostrojoną jakość obrazu. Nawet przy rozdzielczości ustawionej na 1080P i z takimi funkcjami, jak solidne sterowanie główne, zaawansowane czujniki poziomu widzenia w nocy przy świetle gwiazd, sprzętowa obsługa HDR i wysokiej jakości obiektyw, rozdzielczość szczegółów pozostaje znakomita w porównaniu z innymi popularnymi kamerami samochodowymi 1080P. W rzeczywistości zapewnia wyższą wierność kolorów i lepsze obrazowanie.

Jako model podstawowy ta kamera samochodowa zapewnia rozdzielczość 1080P, czyli ogólną rozdzielczość oferowaną przez produkty tej klasy. W przypadku urządzenia do nagrywania wideo rozdzielczość nie jest jedynym czynnikiem decydującym o jakości obrazu. Model ten jest wyposażony w doskonały sprzęt, który zapewnia dobrze dostrojoną jakość obrazu. Nawet przy rozdzielczości ustawionej na 1080P i z takimi funkcjami, jak solidne sterowanie główne, zaawansowane czujniki poziomu widzenia w nocy przy świetle gwiazd, sprzętowa obsługa HDR i wysokiej jakości obiektyw, rozdzielczość szczegółów pozostaje znakomita w porównaniu z innymi popularnymi kamerami samochodowymi 1080P. W rzeczywistości zapewnia wyższą wierność kolorów i lepsze obrazowanie.

Model ten jest wyposażony w obiektyw o dużej aperturze F/1.8 i czujniki obrazu na poziomie nocnego widzenia przy świetle gwiazd, co pozwala na doskonałe możliwości obrazowania przy słabym oświetleniu. W sytuacjach przy słabym oświetleniu, takich jak podróżowanie nocą po drogach bez świateł ulicznych, parkowanie na parkingach przy słabym oświetleniu, przyciemniony garaż podziemny itp., kamera samochodowa może zapewnić wyjątkową jakość obrazu.

Wspomniane powyżej „przyćmione oświetlenie” obejmuje następujące rodzaje źródeł światła:

•Stałe źródła światła na drodze inne niż latarnie uliczne, zazwyczaj przydrożne znaki sklepowe i światło z okien budynków po obu stronach drogi.
•Naturalne źródła światła w nocy, tj. światło księżyca i światło gwiazd w nocy, gdy niebo jest czyste
•Ruchome źródła światła na jezdni, zazwyczaj światła pojazdów na sąsiednich pasach ruchu oraz światła pochodni trzymanych przez przechodzących pieszych.

Na obszarach pozbawionych miejskiego oświetlenia ulicznego, przy pomocy powyższych źródeł słabego światła, kamery samochodowe wyposażone w funkcje noktowizyjne przy świetle gwiazd mogą uzyskać lepszy obraz w nocy w porównaniu ze zwykłymi kamerami samochodowymi.
Jest to ważne w przypadku nagrywania na parkingach w stosunkowo odległych miejscach, takich jak przedmieścia i obszary wiejskie, ponieważ zapewnia lepszą jakość obrazu dla bezpieczeństwa jazdy i parkowania.

Ponadto model ten obsługuje tryb HDR na poziomie sprzętowym, który może zmniejszyć prześwietlenie jasnych obszarów z rażących źródeł światła w różnych scenariuszach. Przykładami mogą być sytuacje, w których reflektory pojazdów świecą bezpośrednio na tablice rejestracyjne, reklamy świetlne na poboczach dróg, neony i inne obiekty emitujące światło, a wszystko to można wyraźnie uchwycić na ciemnym tle.

Czy ten model obsługuje nagrywanie wielokierunkowe?

Ten model to kamera samochodowa klasy podstawowej, która nie obsługuje nagrywania dwukanałowego.

Czy ten model obsługuje nagrywanie filmów awaryjnych? W jaki sposób można nagrywać i przechowywać filmy awaryjne?

W tym modelu nagrywanie wideo awaryjnego można uruchomić w następujących sytuacjach:

•Wykrywanie kolizji
• Sterowanie głosowe: blokowanie wideo

Film awaryjny jest nagrywany w sposób ciągły przez 30 sekund od momentu wyzwolenia.

Filmy awaryjne kasowane są w osobnym cyklu, a górny limit ich miejsca na dysku wynosi 16% całkowitej dostępnej przestrzeni na karcie pamięci.

Czy mogę wyłączyć znak wodny na ekranie kamery samochodowej?

Znak wodny logo na ekranie kamery samochodowej można wyłączyć. Aby wyłączyć znak wodny, wystarczy wybrać zakładkę „Ustawienia kamery samochodowej” na urządzeniu lub w telefonie komórkowym. Nie można jednak wyłączyć daty i znacznika czasu.

Dlaczego nie ma znaków wodnych wskazujących prędkość lub szerokość/długość geograficzną pojazdu?

Ten model kamery samochodowej nie obsługuje pozycjonowania satelitarnego GPS, dlatego prędkość pojazdu oraz szerokość/długość geograficzna nie są wskazywane znakami wodnymi.

Jakie funkcje zapewnia ten model w celu zwiększenia bezpieczeństwa na parkingu? Czym różnią się te funkcje?

Model ten obsługuje wykrywanie kolizji, nadzór parkingowy i fotografię poklatkową, aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas parkowania pojazdu. Poniższe funkcje można włączyć indywidualnie lub jednocześnie, aby usprawnić nadzór samochodu w przypadku wykrycia jego wyłączenia:

1. Wykrywanie kolizji: Po wyłączeniu silnika pojazdu kamera samochodowa znajduje się w trybie gotowości, a nagrywanie wideo zostanie wstrzymane. Jeśli jednak wbudowany czujnik G wykryje nietypowe wibracje samochodu (co zwykle ma miejsce podczas kolizji), uruchamia nagranie 30-sekundowego filmu z monitoringu parkowania i zapisuje go w pamięci folder wideo nadzoru parkowania w albumie urządzenia.

2. Fotografia poklatkowa: Po włączeniu funkcji fotografii poklatkowej kamera samochodowa będzie w sposób ciągły rejestrowała obrazy z częstotliwością próbkowania 1 kl./s po wyłączeniu silnika pojazdu, a następnie syntetyzowała je w plik wideo z szybkością 30 kl./s, tj. filmy poklatkowe i zapisuje je w folderze filmów poklatkowych w albumie zdjęć urządzenia. Fotografia poklatkowa pozwala na ciągłą rejestrację pola widzenia kamery samochodowej, a zarejestrowane obrazy można odtwarzać 30 razy szybciej niż w czasie rzeczywistym. W przypadku kolizji ub nietypowego zdarzenia może lepiej zarejestrować cały proces, tworząc skuteczny materiał dowodowy.

Dlaczego nie mogę włączyć funkcji monitorowania parkowania z wykrywaniem kolizji i robienia zdjęć poklatkowych w mojej kamerze samochodowej?

Dzieje się tak, gdy kamera samochodowa nie może wykryć kabla nadzoru parkowania. W takich sytuacjach należy wykonać następujące kontrole:

1. Sprawdź, czy kabel nadzoru parkowania kamery samochodowej został prawidłowo zainstalowany i podłączony. Jeśli nie masz doświadczenia lub wiedzy na temat instalacji, zaleca się wizytę w warsztacie zajmującym się naprawą i konserwacją samochodów w celu uzyskania profesjonalnych usług instalacyjnych.

2. Sprawdź, czy kabel nadzoru parkowania, skrzynka bezpieczników i host kamery samochodowej są prawidłowo podłączone.

Dzieje się tak, gdy kamera samochodowa nie może wykryć kabla nadzoru parkowania. W takich sytuacjach należy wykonać następujące kontrole: 1. Sprawdź, czy kabel nadzoru parkowania kamery samochodowej został prawidłowo zainstalowany i podłączony. Jeśli nie masz doświadczenia lub wiedzy na temat instalacji, zaleca się wizytę w warsztacie zajmującym się naprawą i konserwacją samochodów w celu uzyskania profesjonalnych usług instalacyjnych. 2. Sprawdź, czy kabel nadzoru parkowania, skrzynka bezpieczników i host kamery samochodowej są prawidłowo podłączone.

Kabel do monitorowania parkowania to akcesorium wykorzystywane w kamerze samochodowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa na parkingu. Służy do następujących funkcji:

•Pobieranie energii z akumulatora pojazdu w celu utrzymania stałego zasilania kamery samochodowej po wyłączeniu silnika pojazdu. Pozwala to na realizację funkcji normalnej obsługi monitoringu parkingowego i fotografii poklatkowej;

•Aby zapobiec rozładowaniu akumulatora i nieprawidłowemu działaniu samochodu, kabel odcina zasilanie kamery samochodowej, gdy napięcie akumulatora spadnie do ustawionego progu.

Czy kabel nadzoru parkowania obsługuje ustawianie progu napięcia zabezpieczenia akumulatora?

Kabel do monitoringu parkowania 70mai (interfejs zasilania USB micro-typ B) jest kompatybilny z tym modelem kamery samochodowej. To akcesorium nie obsługuje ustawienia progu napięcia zabezpieczenia akumulatora, a stały próg zabezpieczenia wynosi 11,8 V.

Dlaczego kamera samochodowa nadal nie może przejść w tryb nadzoru parkowania po wyłączeniu silnika samochodu, nawet jeśli zainstalowany jest kabel nadzoru parkowania i włączona jest funkcja wykrywania kolizji lub robienia zdjęć poklatkowych?

Jest to spowodowane nieprawidłowym okablowaniem kabla nadzoru parkowania w skrzynce bezpieczników pojazdu. Może to skutkować niepoprawnym wejściem w tryb nadzoru parkowania po wyłączeniu silnika pojazdu.
W takich sytuacjach należy skonsultować się z profesjonalnym warsztatem, aby upewnić się, że okablowanie obwodu nie powoduje odłączenia zasilania przy wyłączonym silniku. (Uwaga: samowolna modyfikacja obwodu pojazdu może prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego pamiętaj, aby rozwiązać problemy z instalacją przewodu nadzoru parkingowego i okablowaniem z pomocą profesjonalistów.)

Jest to spowodowane nieprawidłowym okablowaniem kabla nadzoru parkowania w skrzynce bezpieczników pojazdu. Może to skutkować niepoprawnym wejściem w tryb nadzoru parkowania po wyłączeniu silnika pojazdu. W takich sytuacjach należy skonsultować się z profesjonalnym warsztatem, aby upewnić się, że okablowanie obwodu nie powoduje odłączenia zasilania przy wyłączonym silniku. (Uwaga: samowolna modyfikacja obwodu pojazdu może prowadzić do poważnych konsekwencj. Dlatego pamiętaj, aby rozwiązać problemy z instalacją przewodu nadzoru parkingowego i okablowaniem z pomocą profesjonalistów.)

Ten problem może wystąpić z następujących powodów:

1. Wideo z monitoringu parkingu nie jest nagrywane i nie jest uruchamiana funkcja wykrywania kolizji.

2. Może to być spowodowane tym, że czułość wyzwalania wykrywania kolizji i nadzoru parkowania została ustawiona na niskim poziomie w ustawieniach urządzenia. Spróbuj ustawić wyższą czułość (w przypadku modeli z lepszym efektem tłumienia podwozia zaleca się ustawienie wyższej czułości).

3. Gdy temperatura w kokpicie pojazdu stanie się zbyt wysoka podczas upałów, kamera samochodowa wyłącza się automatycznie, aby chronić urządzenie, dlatego nie będzie w stanie zareagować na zdarzenie kolizyjne i uruchomić wideo nadzoru parkowania po wyłączeniu . Aby uniknąć tego problemu, nałóż folię termoizolacyjną na przednią szybę pojazdu i staraj się unikać parkowania pojazdu przez dłuższy czas w miejscu narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
4. W przypadkach, gdy niski poziom naładowania akumulatora samochodu uruchamia funkcję ochrony akumulatora w kablu nadzoru parkowania i zasilanie kamery samochodowej zostaje odcięte, wybierz odpowiedni próg napięcia zabezpieczenia akumulatora.

5. Jest to spowodowane nieprawidłowym okablowaniem kabla nadzoru parkowania w skrzynce bezpieczników pojazdu. Może to spowodować odcięcie zasilania kamery samochodowej po pewnym czasie od wyłączenia pojazdu, co powoduje wyłączenie urządzenia. W tej sytuacji zaleca się skonsultowanie się z profesjonalnym warsztatem, aby upewnić się, że kabel obwodu nie zostanie odłączony od zasilania po wyłączeniu silnika. (Uwaga: przypadkowa zmiana obwodu samochodu może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak awaria akumulatora lub nawet samozapłon pojazdu. Dlatego pamiętaj, aby rozwiązać problemy z instalacją i okablowaniem kabla nadzoru parkowania z pomocą profesjonalistów.)

6. Należy pamiętać, że pomimo ustawienia kamery samochodowej na najwyższą czułość wykrywania kolizji, możliwe jest, że wideo z monitoringu parkowania nie zostanie uruchomione w przypadku niektórych rodzajów kolizji, np. pieszych na skuterach, przejeżdżających z małą prędkością i ocierających się o zaparkowane pojazdy. Czujniki przyspieszenia grawitacyjnego są bardziej wrażliwe na wibracje powodowane przez ciężkie przedmioty. Jeżeli przechodzący pieszy lub pojazd niezmotoryzowany spowoduje uszkodzenie zaparkowanego pojazdu, istnieje prawdopodobieństwo, że funkcja nagrywania monitoringu parkowania nie zostanie uruchomiona, jeśli ruch jest stosunkowo lekki lub niewielki. (Uwaga: w rzeczywistym teście SUV, który kładzie nacisk na komfort jako zaletę, został zaparkowany na cementowym podłożu i ustawiony na najwyższą czułość wykrywania kolizji. Następnie ktoś mocno przycisnął niedopałek papierosa do opony, aby uruchomić nagrywanie wideo nadzoru parkowania. )

Czy funkcja nadzoru parkowania obsługuje ustawienie czułości?

Funkcja monitorowania parkowania z wykrywaniem kolizji obsługuje ustawienia wysokiej/średniej/niskiej czułości.

Różnica pomiędzy każdym poziomem czułości polega na ocenie rozpoznawania kolizji, im wyższe ustawienie czułości, tym niższy próg umożliwiający określenie kolizji.

Funkcja nagrywania wideo nadzoru parkowania zwykle uruchamia się łatwo po wyjściu z samochodu i zamknięciu drzwi. Jak mogę rozwiązać ten problem?

Aby rozwiązać problem, możesz zastosować dowolne z poniższych rozwiązań:

1. Zmniejsz ustawienie czułości wykrywania kolizji uruchamiającego nadzór parkingowy.
2. Skonfiguruj czas reakcji systemu monitorowania parkowania na 5 minut po wyłączeniu pojazdu.

Czy ta kamera samochodowa obsługuje monitoring parkowania z detekcją ruchu?

Nie. Funkcja monitorowania parkingu i wykrywanie ruchu w kamerach samochodowych 70mai opiera się na ciągłej analizie sceny przy użyciu algorytmów obrazu AI, które mają wysokie wymagania w zakresie głównej kontroli mocy obliczeniowej kamery samochodowej. Ta kamera samochodowa to model podstawowy, którego główne sterowanie nie obsługuje algorytmów AI.

Czy ta kamera samochodowa obsługuje ADAS?

Jako model podstawowy ta kamera samochodowa nie obsługuje systemu ADAS.

Czy ta kamera samochodowa obsługuje system nawigacji GPS?

Jako model podstawowy ta kamera samochodowa nie obsługuje GPS (sprzęt nie jest dostarczany z modułem GPS). Dlatego nie udostępnia tras przejazdu, szerokości/długości geograficznej ani innych funkcji związanych z lokalizacją pojazdu.

Czy ta kamera samochodowa obsługuje funkcję szybkiego podłączania hotspotu kamery samochodowej wspomaganego przez Bluetooth?

Jako model podstawowy ta kamera samochodowa nie jest wyposażona w funkcje Bluetooth. Jeśli chcesz korzystać z aplikacji 70mai w celu uzyskania dostępu do hotspotu kamery samochodowej, musisz ręcznie połączyć swój telefon komórkowy z hotspotem Wi-Fi kamery samochodowej w interfejsie połączenia Wi-Fi systemu telefonii komórkowej. Po wykonaniu tej czynności wejdź do aplikacji 70mai, aby się połączyć.

Dlaczego nagrania wideo z kamery samochodowej ulegają awarii podczas odtwarzania?

Dzieje się tak, ponieważ na sygnał Wi-Fi kamery samochodowej wpływają różne źródła zakłóceń. Możesz pobrać wideo do lokalnego albumu za pomocą aplikacji, aby wyświetlić materiał.

Uwagi: Zaleca się ustawienie długości nagrania wideo na 1 minutę (oryginalna długość pliku wideo podzielona na segmenty), co umożliwi szybsze pobieranie.

Dlaczego podczas odtwarzania filmów pobranych na telefon pojawia się czarny ekran/migotanie?

Dzieje się tak ze względu na kodowanie o wysokiej kompresji użyte w filmie. Może się to zdarzyć, jeśli telefon nie obsługuje funkcji dekodowania H.265 (HEVC). Możesz spróbować z nowym telefonem komórkowym. Nie powinno to stanowić problemu w przypadku podstawowych telefonów z systemem Android lub urządzeń z systemem Android o lepszej wydajności wprowadzonych na rynek w 2019 r., iPhone’a 7 lub nowszych urządzeń z systemem iOS.

Jeśli na razie nie zamierzasz wymieniać telefonu, możesz ustawić format kodowania wideo na „niską kompresję” w interfejsie kamery samochodowej w telefonie. Dzięki temu kolejne nagrane filmy można odtwarzać normalnie.

Gdzie są przechowywane filmy/zdjęcia i inne pliki graficzne po pobraniu z kamery samochodowej do aplikacji?

Po pobraniu filmów/zdjęć i innych plików graficznych z kamery samochodowej do aplikacji mobilnej, wszystkie są przechowywane w albumie „70mai” w albumie systemowym telefonu komórkowego. Możesz uzyskać dostęp do tych plików obrazów i zarządzać nimi w albumie systemowym lub w albumie lokalnym aplikacji 70mai.

Dlaczego kamera samochodowa nie wyłącza się, gdy pojazd jest już wyłączony?

Dzieje się tak, ponieważ samochód działa na normalnym zasilaniu, a wtyczka zapalniczki zasila kamerę samochodową, gdy wyłączona jest funkcja „automatycznego wyłączania przy ciągłym braku aktywności”. Po wyłączeniu silnika pojazd w dalszym ciągu dostarcza zasilanie do kamery samochodowej, dzięki czemu kamera samochodowa pozostaje włączona.

Włącz funkcję „automatycznego wyłączania przy ciągłym braku aktywności” i ustaw odpowiedni czas dla „automatycznego wyłączania przy ciągłym braku aktywności”.
Uwaga: po włączeniu funkcji „automatycznego wyłączania przy ciągłym braku aktywności” w samochodzie normalnie zasilanym, następnym razem konieczne będzie ręczne naciśnięcie przycisku zasilania, aby włączyć kamerę samochodową.

Czy do zasilania kamery samochodowej mogę używać źródeł zasilania innych firm?

Ten model kamery samochodowej wymaga zasilacza o napięciu wejściowym 5 V/2 A i zaleca się stosowanie oficjalnych akcesoriów zasilających 70mai. Jeśli wolisz korzystać z zasilacza innej firmy, pamiętaj, aby wybrać akcesorium o specyfikacji zasilacza, która spełnia wymagania i jest zgodny z krajowymi przepisami bezpieczeństwa.

Dlaczego kamera samochodowa nie włącza się po podłączeniu do źródła zasilania?

Może to wynikać z następujących powodów:

1. Ta kamera samochodowa jest wyposażona w funkcję, która zapobiega włączeniu urządzenia w przypadku wykrycia zbyt wysokiej temperatury otoczenia. W takich sytuacjach przed użyciem należy poczekać, aż ostygnie.

2. Sprawdź, czy ładowarka samochodowa i przewód zasilający działają prawidłowo.

3. Po włączeniu funkcji „automatycznego wyłączania przy ciągłym braku aktywności” w pojeździe, który jest normalnie zasilany, konieczne będzie ręczne naciśnięcie przycisku zasilania, aby włączyć kamerę samochodową przy następnym użyciu.

Czy ta kamera samochodowa obsługuje 4G?

Jako model podstawowy ta kamera samochodowa nie obsługuje łączności 4G i nie jest kompatybilna z zestawem 70mai 4G Hardwire Kit do kamery samochodowej 70mai.

Dlaczego moja karta pamięci nie działa?

Ze względu na właściwości produktu karta pamięci kamery samochodowej wymaga częstego formatowania, co wiąże się ze specyficznymi wymaganiami dotyczącymi szybkości transferu karty pamięci. Proszę używać karty pamięci U1/Class 10 lub wyższej (na rynku dostępnych jest więcej produktów gorszej jakości dla tej klasy kart, o słabszej trwałości i wydajności. Zalecane jest używanie oficjalnej karty 70mai lub karty TF takich marek jak Samsunga, SanDiska, Kingstona). Upewnij się, że podana pojemność karty pamięci nie jest mniejsza niż 16 GB.

Jaki jest czas nagrywania kamery samochodowej?

Normalne filmy wideo wykorzystujące kodowanie o wysokiej kompresji w rozdzielczości 1080P i trybie HDR zajmują około 2 godzin przechowywania na karcie pamięci o pojemności 16 GB. Następnie rozpocznie się cykl usuwania najwcześniejszego filmu (dokładny czas nagrywania może się różnić w zależności od warunków drogowych. W przypadku dużej liczby koron drzew i innej scenerii bogatej w szczegóły, rozmiar pliku wideo będzie nieco większy w porównaniu z filmami przedstawiającymi ogólne sceny drogowe).

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na dane, możesz wybrać karty pamięci o pojemności 32/64/128 GB.

Ile GB obsługuje ta kamera samochodowa?

Ta kamera samochodowa obsługuje karty pamięci o pojemności od 16 GB do 128 GB. Zalecana klasa kart pamięci to U1/klasa 10 lub wyższa (zaleca się używanie oficjalnej karty 70mai lub karty TF takich marek jak Samsung, SanDisk, Kingston i tak dalej).

Należy pamiętać, że karta pamięci 256 GB może nie działać w tym modelu. Jeżeli potrzebujesz skorzystać z karty pamięci o pojemności 256 GB, warto sięgnąć po produkty z serii High Endurance renomowanych i zaufanych marek.

Dlaczego kamera samochodowa nagrywa tylko przez krótki czas, po czym materiał zostaje usunięty?

Istnieją dwie możliwe przyczyny:

1. Być może użyłeś karty pamięci o pojemności 16 GB.
W przypadku karty pamięci o pojemności 16 GB możliwe jest ciągłe nagrywanie przez maksymalnie 2 godziny, zanim pierwszy film zostanie usunięty w przypadku kodowania o wysokiej kompresji/HDR i nagrywania. (Dokładny czas nagrywania może się różnić w zależności od konkretnych warunków na drodze. W przypadku dużej liczby koron drzew i innych scenerii bogatych w szczegóły rozmiar pliku wideo będzie nieco większy w porównaniu z filmami przedstawiającymi ogólne sceny drogowe). Jeśli potrzebujesz całych danych wideo, podłącz kabel danych do kamery samochodowej, aby podłączyć ją do komputera po około 2 godzinach ciągłego nagrywania wideo. Możesz wyeksportować plik wideo w celu utworzenia kopii zapasowej lub pobrać go do lokalnego albumu po podłączeniu aplikacji.

2. Filmy z monitoringu awaryjnego lub parkingowego zajmują zbyt dużo miejsca.
Z tego powodu: Wideo z sytuacji awaryjnych i wideo z monitoringu parkingowego są usuwane oddzielnie. Kamera samochodowa została zaprojektowana tak, aby stale zajmowała stały procent wbudowanej pamięci, jeśli nagrano zbyt wiele filmów o sytuacjach awaryjnych lub nagrań z monitoringu parkingowego. Pobierz wybrane klipy wideo na telefon komórkowy lub podłącz komputer, aby je wyeksportować i utworzyć kopię zapasową. Następnie możesz kontynuować korzystanie z kamery samochodowej po usunięciu z niej wszystkich nagrań wideo dotyczących sytuacji awaryjnych lub nagrań z monitoringu parkowania.
(Uwaga: jeśli wolisz nagrywanie ciągłe, spróbuj wybrać kartę pamięci o dużej pojemności i wybierz niską rozdzielczość oraz opcję „Bez nagrywania dźwięku” w ustawieniach kamery samochodowej, aby uzyskać najdłuższe dostępne godziny ciągłego nagrywania.)

Oprócz pobierania wideo poprzez podłączenie telefonu komórkowego bezpośrednio do kamery samochodowej, jakie są inne metody eksportowania danych obrazu z karty pamięci kamery samochodowej?

Istnieją dwie metody:

1. Wyłącz kamerę samochodową i podłącz ją do komputera za pomocą kabla do transmisji danych obsługującego USB 3.0 lub szybszy (obsługuje główne wersje systemów komputerowych Windows/Mac/Linux). Po włączeniu kamery samochodowej na komputerze pojawi się wymienny dysk pamięci, po którym będziesz mógł skopiować potrzebne filmy lub zdjęcia na komputer.

2.Wyjmij kartę pamięci z kamery samochodowej i wyświetl jej zawartość na komputerze za pomocą czytnika kart.

Dlaczego danych wideo zapisanych w kamerze samochodowej nie można odczytać, gdy jest ona podłączona bezpośrednio do komputera?

Proszę używać kabla do transmisji danych z funkcją transmisji danych. Kamera samochodowa jest wyposażona w przewód zasilający bez funkcji transmisji danych.

Dlaczego karta pamięci nagrzewa się po długim czasie pracy urządzenia?

Możliwe przyczyny to:

1. Kamera samochodowa wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Ciepło generowane przez działającą kamerę samochodową powoli się rozprasza, a jego nagromadzenie prowadzi do wzrostu temperatury ciała, co wpływa na gniazdo karty pamięci.

2. Karta pamięci znajduje się w stanie ciągłego odczytu i zapisu podczas pracy w kamerze samochodowej, co również generuje ciepło.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w związku z nagrzewaniem karty pamięci:

1. Jeśli jakość karty pamięci jest niska, a prędkość odczytu/zapisu jest niska, nagrzewanie się karty pamięci będzie bardziej dotkliwe. Dlatego kupując kamerę samochodową, pamiętaj o zakupie wysokiej jakości karty pamięci o szybkości odpowiadającej wymaganiom.

2. Nagrzewanie się karty pamięci jest zjawiskiem normalnym, jednak długotrwałe przegrzanie karty może mieć wpływ na jej prędkość odczytu/zapisu i żywotność. Dlatego staraj się unikać używania kamery samochodowej w środowisku o wysokiej temperaturze i regularnie wymieniaj kartę pamięci, aby zapewnić jej niezawodność.

Dlaczego pojawia się alert o nieprawidłowościach w karcie pamięci? Jak można to rozwiązać?

W zależności od nieprawidłowości związanych z kartą pamięci problemy można rozwiązać za pomocą następujących metod:

•Mała pojemność karty pamięci: Pojemność karty pamięci obsługiwana przez to urządzenie wynosi 32G-128 GB. Sprawdź pojemność karty pamięci.

•Niska jakość karty pamięci: urządzenie to kamera samochodowa 4K. Nagrywanie wideo generuje dużą ilość danych wideo, co wymaga dużej szybkości odczytu/zapisu karty pamięci. Proszę używać kart pamięci U3 i nowszych. Jeśli karta pamięci była używana przez dłuższy czas, wydajność odczytu/zapisu również ulegnie pogorszeniu, dlatego należy wymienić kartę pamięci na czas, aby zapewnić normalne działanie urządzenia.

•Karta pamięci wymaga sformatowania.

•Karta pamięci jest uszkodzona. Ta sytuacja oznacza, że żywotność karty pamięci dobiegła końca, dlatego należy jak najszybciej wymienić kartę na nową. W przeciwnym razie kamera samochodowa nie będzie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć głośny sygnał dźwiękowy kamery samochodowej?

Dostosuj poziom głośności w ustawieniach kamery samochodowej, które można ustawić na wysoki/średni/niski i wyłączony (wyciszony) zgodnie z własnymi preferencjami.

Czy ta kamera samochodowa obsługuje komunikaty głosowe?

Ta kamera samochodowa obsługuje komunikaty głosowe. Scenariusze podpowiedzi są następujące:

Aktywny wyzwalacz przez użytkownika:
•Włącz po raz pierwszy
•Aktualizacja

Automatyczne wyzwalanie przez system:
•W trybie nadzoru parkowania
•Wykryj nowy film z monitoringu parkingowego po włączeniu zasilania
•W trybie fotografii poklatkowej
•Kiedy kamera samochodowa zakończy odbieranie pakietu aktualizacji z telefonu komórkowego (kamera samochodowa uruchomi się ponownie, aby rozpocząć aktualizację)
• Monit o automatyczne wyłączenie w przypadku przegrzania
•Włączanie po zresetowaniu czasu systemowego (za każdym razem przed ostatecznym ustawieniem czasu)
•Wykryj, że karta pamięci wymaga sformatowania.

Czy ta kamera samochodowa obsługuje sterowanie głosowe?

Czy ta kamera samochodowa obsługuje sterowanie głosowe?

Pytania:

Aby skontaktować się z nami bezpośrednio, napisz do nasDziękujemy  za wsparcie 70mai.