Premiera kamery 70mai M500 – zaawansowane wsparcie kierowcy

17 marca podczas targów Expo Warsaw Home Electronics  miała miejsce polska premiera kamery 70mai M500. Doskonała jakość obrazu, system ADAS i sterowanie głosem – to tylko niektóre z cech tego modelu. Przyjrzyj się z nami bliżej temu rejestratorowi.

Spis treści:

  1. Kamera 70mai 500 – podstawowe parametry i budowa
  2. Doskonała jakość obrazu i wbudowana pamięć
  3. Kamera 70mai500 – system ADAS i sterowanie głosem
  4. Bezprzewodowy czujnik ciśnienia w oponach i tryb parkingowy

Kamera 70mai M500 – podstawowe parametry i budowa

Kamera jest kształtem zbliżona do cylindra. Jej wymiary to 9,3 cm x 2,8 cm x 2,8 cm. Ten kompaktowy model nie został wyposażony w wyświetlacz, a komunikujemy się z nim za pomocą dedykowanej aplikacji i komend głosowych. To minimalistyczne urządzenie posiada jeden wielofunkcyjny przycisk oraz gniazdo USB typu C. Kamera została wyposażona również pojemną baterię – 500 mAh. Rejestrator i uchwyt zostały wykonane z wysokiej jakości, solidnego materiału.

Doskonała jakość obrazu i wbudowana pamięć

Kamera 70mai M500 to wysokiej jakości obraz bogaty w szczegóły. Urządzenie nagrywa w rozdzielczości 2592 × 1944 i technologii HDR. Czytelne obrazy zapewnią również szeroki kąt widzenia – 170 stopni. Wysoka jakość obrazu pozwoli bez problemu odczytać numery tablic rejestracyjnych nagranych pojazdów. Doskonale radzi sobie również z nagrywaniem nocą i w trudnych warunkach atmosferycznych. Wbudowany GPS pozwala śledzenie trasy pojazdu oraz monitoruje szybkość jazdy w czasie rzeczywistym.

W urządzeniu zastosowano rewolucyjną technologię eMMc. Wbudowana pamięć zapewnia kilkukrotnie większą pojemność niż karty SD i TF. Nie musimy się również martwić o zgodność zakupionej karty z kamerą i nie poniesiemy dodatkowych wydatków związanych z jej zakupem.

Kamera 70mai M500 – system ADAS i sterowanie głosem

W kamerze zastosowano ułatwiające codzienne funkcjonowanie i jazdę autem sterowanie głosowe. Kilka prostych komend pozwala: wykonać zdjęcie, włączyć i wyłączyć nagrywanie dźwięku, zabezpieczyć nagranie i uruchomić WiFi. Urządzenie doskonale radzi sobie z rozpoznawaniem głosu nawet w hałasie drogowym.

System ADAS to wsparcie kierowcy na drodze. Za pomocą komunikatów kamera poinformuje o takich zdarzeniach jak: zmiana pasa ruchu, obiekcie znajdującym w małej odległości od pojazdu, ruchu przed pojazdem, pieszych wkraczających na jezdnię oraz o rowerzystach. Kamera szybko reaguje nawet przy gorszej widoczności.

Bezprzewodowy czujnik ciśnienia w oponach i tryb parkingowy

Kamera jest kompatybilna z czujnikiem ciśnienia 70mai TPMS T04. Czujnik jest urządzeniem poprawiającym bezpieczeństwo jazdy. Kontrola ciśnienia w oponach i informacja trafiają bezpośrednio do kierowcy.

Tryb timelapse pozwala nagrywać filmy w trybie poklatkowym – oszczędność pamięci. Funkcja to przydaje się, gdy auto jest zaparkowane. Urządzenie reaguje na wstrząsy. Gdy zarejestruje wstrząs, to przechodzi w normalny tryb nagrywania. Kamera również poinformuje komunikatem głosowym o mającym miejscu zdarzeniu po uruchomieniu zapłonu. Do korzystania z trybu parkingowego potrzebny jest adapter zasilania Hardwire Kit UP03.

Kamera 70mai M500 to nowoczesna, wysokiej jakości kamera samochodowa. Funkcje, w które jest wyposażona poprawiają nie tylko bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, ale również pojazdu. To urządzenie, które warto mieć w swoim aucie.