Kamera samochodowa z czujnikiem wstrząsu – dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie?

Kamery samochodowe jeszcze niedawno były traktowane jako ciekawy gadżet, a dziś stały się już swego rodzaju standardem, ponieważ zabezpieczają kierowcę przed szeregiem niekorzystnych sytuacji. Dziś przyjrzymy się bliżej kamerom wyposażonym w czujniki ruchu. Czy warto wybrać ten model?

  1. Jak działa kamera z czujnikiem wstrząsu?
  2. Czy warto wybrać kamerę z czujnikiem wstrząsu?
  3. Jaką kamerę z czujnikiem wstrząsu kupić?

Jak działa kamera z czujnikiem wstrząsu?

Kamery samochodowe z czujnikiem wstrząsu to niezwykle funkcjonalne urządzenia wykorzystujące innowacyjną technologię, dzięki której rejestrator włącza się samoistnie wraz z uruchomieniem silnika samochodu lub po wykryciu jakiegokolwiek wstrząsu. W przypadku kolizji lub szkody parkingowej (czyli nawet wtedy, gdy auto znajduje się na postoju) czujnik G-sensor automatycznie wysyła sygnał do oprogramowania urządzenia, które następnie rozpoczyna nagrywanie. Czujnik wstrząsy jest niezwykle precyzyjny, dlatego uaktywni się nawet w przypadku drobnego incydentu, jak np. otarcie karoserii czy lekkie przerysowanie lakieru. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które oczywiście przydaje się przede wszystkim na zatłoczonych parkingach lub nieoczekiwanych postojach.

Czy warto wybrać kamerę z czujnikiem wstrząsu?

Kamery wyposażone w czujnik wstrząsu nie muszą być wcale droższe od standardowych modeli, dlatego jest to inwestycja zdecydowanie warta rozważenia. Wszystkie modele rejestratorów 70mai poza modelem 70mai 1S (Midrive D06) mają wbudowany czujnik wstrząsu. Po wykryciu drgań kamera automatycznie nagrywa wideo o długości 1 minuty. Taka funkcja to przede wszystkim gwarancja nieustannej pracy urządzenia, co przydaje się szczególnie podczas szkody parkingowej i ucieczki sprawcy z miejsca zdarzenia.

Jaką kamerę z czujnikiem wstrząsu kupić?

Wzrost zainteresowania kamerami samochodowymi z czujnikiem wstrząsu sprawił, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu urządzeń. Dokonując ostatecznego wyboru, warto zwrócić uwagę na pochodzenie danego modelu, jego rozmiar oraz specyfikację techniczną. Koniecznie sprawdź również rodzaj zasilania oraz czas czuwania. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrana kamera będzie działała bez zarzutu i posłuży ci przez wiele kolejnych lat, dokonaj zakupu u certyfikowanego producenta tego typu urządzeń, który oferuje produkty wysokiej jakości. Kupując sprzęt z podejrzanego źródła, możesz bowiem narazić się na niepotrzebne problemy, np. gdy kamera z jakiegoś powodu nie włączy się podczas stłuczki na parkingu.

Wybierz kamerę samochodową dla siebie!