Ile kosztuje dobra kamera samochodowa?

Wybór odpowiedniej kamery samochodowej nie powinien być traktowany po macoszemu. Z jednej strony chcemy mieć zawsze jak najlepsze rozwiązania, jednak czasem mówimy tutaj o zbyt pokaźnej inwestycji dla naszego budżetu. Warto zatem postarać się znaleźć idealny balans pomiędzy finansami a odpowiednim wyborem naszej kamery samochodowej.

Spis treści:

  1. Co powinna zawierać kamera samochodowa?
  2. Ile kosztuje dobra kamera samochodowa?
  3. Czy najdroższe rozwiązania są najlepsze?

Co powinna zawierać kamera samochodowa?

Każdy model, niezależnie od ceny oraz producenta, pozwala nam na nagrywanie tego, co dzieje się za szybą. Tutaj jednak trzeba zwrócić uwagę na jakość filmu, który później może posłużyć nam jako dowód przy potencjalnym wykroczeniu lub kolizji. Najtańsze modele można znaleźć już w granicach 50 złotych, jednak trudno powiedzieć o nich coś pozytywnego. W przypadku wyższych prędkości nie będą one w stanie wyłapać nawet numeru rejestracyjnego auta znajdującego się przed nami. Dobre kamery samochodowe powinny dysponować taką rozdzielczością obrazu, dzięki której będziemy w stanie wyłapać przynajmniej kolor oraz tablice.

Ile kosztuje dobra kamera samochodowa?

Właśnie z tego względu wiele osób wciąż zastanawia się, ile kosztuje dobra kamera samochodowa. Rozstrzał w cenach jest bardzo wyraźny – w zależności od naszych potrzeb, powinniśmy patrzeć na modele w granicach od 250 do nawet 2000 złotych. Skąd tak wielka rozbieżność? Dobra rozdzielczość nie jest jedynym elementem wyposażenia takiej kamery. Spore znaczenie ma kąt widzenia. Jeżeli nie jest on niższy niż 120 stopni, to bez problemu powinien wystarczyć przy samochodach osobowych. Wiele osób zwraca także uwagę na prędkość klatkową. Z jednej strony im większa liczba przetwarzanych klatek na sekundę, tym lepiej. W takim przypadku jednak obraz będzie nieco ciemniejszy, o czym także należy pamiętać.

Czy najdroższe rozwiązania są najlepsze?

Powyższe parametry zdecydowanie stanowią klucz do znalezienia odpowiedniej kamery samochodowej. Dalej mamy już do czynienia z wieloma dodatkami, które niekoniecznie każdemu mogą przypaść do gustu. Jednym z nich jest zasilanie. Zdecydowana większość kamer ma przeprowadzony kabel z zapalniczki, jednak istnieje możliwość dodatkowego przewodu pod podsufitką, co pozwoli na uzyskanie bardziej estetycznego wnętrza. To od nas zależy, czy chcemy wydawać dodatkowe pieniądze na takie funkcje, jak bezpośrednie połączenie z nadajnikiem GPS, czy też tryb nagrywania w pętli.